Maca 500mg x 100 kapsúl - Lepidium meyenii Náhľad

Maca 500mg x 100 kapsúl - Lepidium meyenii

AR1276

Zloženie: Maca 500mg x 100 kapsúl - Lepidium meyenii
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach

Na sklade

13,72 €

Detaily

Zloženie: Maca 500mg x 100 kapsúl - Lepidium meyenii
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach

Kapsuly Maca (Lepidium meyenii) obsahujú práškový krémovo žltý koreň maca. Maca je klasifikovaná ako adaptogénna rastlina, posilňuje organizmus a revitalizuje.
Koreň maca je bohatý na množstvo výživných látok a mikroelementov potrebných pre správne fungovanie tela. Je bohatým zdrojom ľahko stráviteľných aminokyselín (obsahuje takmer všetky esenciálne aminokyseliny), uhľohydrátov, mastných kyselín, vitamínov (B1, B2, C, B3), minerálov (železo, selén, mangán, zinok, meď, bór) a polyfenolov. Maca nazývaná peruánsky ženšen má afrodiziakálny účinok a priaznivo ovplyvňuje plodnosť žien a mužov.
Maca dodáva energiu, zlepšuje pohodu a má protistresové vlastnosti. Pomáha znovu získať vnútorný pokoj a harmóniu.
Mimoriadne blahodárne pôsobí na ženský organizmus počas klimaktéria (klimaktéria), pretože zmierňuje pocit napätia a únavy.

Vlastnosti podporujúce zdravie:
Je cenným zdrojom výživných látok a mikroelementov.
Pôsobí revitalizačne a protistresovo.
Obnovuje prirodzenú rovnováhu tela.
Podporuje kognitívne fungovanie (pamäť a koncentrácia).
Odďaľuje procesy starnutia tela.
Podporuje ženské telo prechádzajúce menopauzou.
Pozitívne ovplyvňuje kvalitu mužských spermií.

AKO POUŽIŤ
1-2 kapsuly 3x denne pred jedlom.
Pamätajte, že zdravý životný štýl a vyvážená strava zaisťujú správne fungovanie tela a udržiavajú dobrú kondíciu.

ZLOŽENIE
1 kapsula obsahuje 500 mg mletého koreňa maca (Lepidium meyenii), žltej odrody. Celulózová kapsula.
Neobsahuje prísady ani plnivá. Balenie obsahuje 100 kapsúl.

KONTRAINDIKÁCIE
Maca sa považuje za bezpečný prostriedok a človek ju všeobecne dobre toleruje.

Prevencia:
Neprekračujte odporúčanú dennú dávku na konzumáciu počas dňa. Produkt nemožno použiť ako náhradu pestrej stravy. Dojčiace a tehotné ženy by sa mali o použití maca poradiť s lekárom.

SKLADOVANIE
Chráňte pred svetlom. Skladujte pri izbovej teplote na suchom mieste mimo dosahu malých detí.

Charakteristika rastlín:
Maca (Lepidium meyenii) patrí do skupiny krížencov, čo znamená, že súvisí s kapustou, reďkovkou a karfiolom. Pôvodnými a hlavnými oblasťami jeho výskytu sú peruánske Andy, ktoré sa pestujú aj v Andách v Bolívii a menej často v Brazílii. Maca rastie v nadmorskej výške 3500-4000 m nm, kde sú teploty chladné a silný vietor, ale aj vysoké slnečné svetlo. Koreň Maca sa vyskytuje v mnohých farebných variantoch a najobľúbenejšie sú žlté, červené a čierne, sú tu tiež hnedé, fialové a zelené. Korene sa líšia veľkosťou a tvarom. Môžu sa podobať koreňu petržlenu, reďkovke. Listy macy vyrastajú radiálne od koreňa a ležia na zemi. Majú trochu tvar ako listy mrkvy. Malé, biele kvety macy rastú na vrchole výhonkov a tvoria sférické kvetenstvo. Opeľujú sa a potom sa premieňajú na malé ovocie obsahujúce dve semená, každý o veľkosti približne 2 mm.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: