Spirulina tablety 500 mg - Arthrospira platensis - 200g (400 tabletek) Náhľad

Spirulina tablety 500 mg - Arthrospira platensis - 200g (400 tabliet)

AR85187

Zloženie: Spirulina tablety - Arthrospira platensis 500 mg- 200g (400 tabliet) 

Zaradenie: Doplnky v kapsuliach

Na sklade

16,46 €

Detaily

Zloženie: Spirulina tablety - Arthrospira platensis 500 mg - 200g (400 tabliet)
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach

Tablety Spirulina sú vhodnou alternatívou k prášku spirulíny. Tablety obsahujú komprimované jednobunkové riasy. Je to produkt vhodný pre vegánov.

Spirulina sa v súčasnosti považuje za tzv. Funkčné jedlo, čo znamená, že má účinky podporujúce zdravie. Spirulina je mimoriadne bohatým zdrojom živín. Obsahuje veľa biologicky dostupných, zdravých bielkovín (60-70% sušiny), vitamínov (provitamín A, B1, B2, B3, C, D, E), tukov (vrátane kyseliny y-linolénovej) ako železo, vápnik, fosfor, draslík, horčík a selén, ako aj iné účinné zložky. Spirulina obsahuje najznámejšie bielkoviny zo všetkých známych prírodných produktov, preto sa odporúča najmä tým, ktorí sú na strave bez mäsa (vegáni, vegetariáni). Stojí za zmienku, že spirulina neobsahuje aktívny vitamín B12, ale iba jeho neaktívny analóg - pseudovitamín B12, ktorý však neovplyvňuje asimiláciu správnej formy vitamínu B12.

Vzhľadom na množstvo živín obsiahnutých v spiruline v polovici sedemdesiatych rokov oznámili medzivládne organizácie určené na boj proti hladu a podvýžive vo svete program IIMSAM s cieľom podporiť spirulínu ako cenného výživového produktu. Odvtedy sa uskutočnili mnohé publikácie a štúdie o vplyve spirulíny na zdravie ľudí a zvierat.

Spirulina obnovuje prirodzenú rovnováhu v hladine LDL cholesterolu a triglyceridov. Osobitne sa odporúča pre ľudí, ktorí majú problémy s metabolizmom tukov - napríklad s rizikom aterosklerózy. Okrem výživových vlastností má spirulina priaznivé účinky na kardiovaskulárny systém.


VÝŽIVOVÁ HODNOTA NA 100 g
Energetická hodnota je 361 kcal (1526 kJ) / 100 g
65 g proteínu
4,6 g tuku (- vrátane nasýtených mastných kyselín 2,3 mg)
Sacharidy 14 g (- vrátane cukrov <1 g)
Soľ 4,2 g
Železo 28,5 mg (204% RDA *)
Horčík 195 mg (52% RDA)
Draslík 1363 mg (68% RDA)
Zinok 2 mg (20% RDA)
Vit. B1 2,4 mg (218% RDA)
Vit. B2 3,7 mg (264% RDA)
Niacín 12,8 mg (80% RDA)
Kyselina pantoténová (B5) 3,5 mg (58% RDA)
Vit. B6 0,36 mg (26% RDA)
Vit. A 2081 ug (260% RDA)
Vit. E 5 mg (42% RDA)
Vit. K 25,5 μg (510% RDA)

RDA - odporúčaná denná hodnota = odporúčaný denný príjem.

Zdravotné vlastnosti:
Je to bohatý zdroj bielkovín a živín (tuky, vitamíny a minerály)
Spirulina obsahuje až 18 aminokyselín, z ktorých 8 patrí k esenciálnym (esenciálnym) aminokyselinám, ktoré nemožno syntetizovať ľudským telom a musia sa dodávať v potrave. Obsah vysokohodnotného a dobre absorbovaného proteínu v spiruline je rekordný, trikrát väčší ako množstvo bielkovín nachádzajúcich sa v mäse. Okrem toho obsahuje celý rad vitamínov, tukov a mikroživín (uvedené na začiatku opisu). Vzhľadom na obrovské množstvo výhod, ktoré poskytuje, sa plánuje používať spirulínu v dlhodobých vesmírnych misiách, letoch na Mars  a verí, že je nádejou na vyriešenie problému podvýživy a hladu vo svete.

Antioxidačná aktivita spiruliny
Vzhľadom na obsah fykocyanobilínu, ktorý napodobňuje účinok bilirubínu v tele, ktorý zohráva úlohu dôležitého antioxidantu v krvnej plazme a bunkových membránach u cicavcov, má spirulina tiež významný antioxidačný účinok. Má ochranný účinok na obehový systém a bunky nervového systému (neuroprotekcia).

Imunitný systém a čistenie toxínov
Spirulina má modulujúci účinok na imunitný systém, podporuje jeho správne fungovanie a všeobecne posilňuje účinok. Boli preukázané priaznivé účinky na črevnú mikroflóru, ako aj čistiaci účinok spirulíny na telo. Detoxikačné účinky (čistenie z ťažkých kovov, toxíny v životnom prostredí) sa zdajú byť o niečo menej efektívne ako v prípade chlorelly, ale sú stále viditeľné.


Ďalšie pro-zdravotné vlastnosti

Má priaznivý účinok na metabolizmus tukov
Zvyšuje vytrvalosť svalov
Zvyšuje aktivitu NK buniek

ZLOŽENIE:
1 tableta obsahuje 500 mg spirulíny. Balenie obsahuje 200 tabliet.

AKO POUŽÍVAŤ:
3 krát denne 1 tablety.
Doplnok stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výživové doplnky nemôžu nahradiť pestrú stravu a zdravý životný štýl.

Kontraindikácie
Autoimunitné ochorenia; fenylketonúria (spirulína obsahuje aminokyselinu fenylalanín, ktorú nemajú užívať ľudia s fenylketonúriou).

BEZPEČNOSŤ
Spirulina je produkt, ktorý je bezpečný a dobre znášaný ľuďmi.

Skladovanie
Chráňte pred svetlom. Skladujte pri izbovej teplote, na suchom mieste mimo dosahu malých detí.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: