Artemisinín 125+ Palina ročná (100 kapsúl x 500mg) - Artemisia annua Náhľad

Artemisinín 125+ Palina ročná (100 kapsúl x 500mg) - Artemisia annua

AR118156

Zloženie: Artemisinín 125+ Palina ročná  (100 kapsúl x 500mg) - Artemisia annua
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach

Na sklade

24,92 €

Detaily

Zloženie: Artemisinín 125+ Palina ročná  (100 kapsúl x 500mg) - Artemisia annua
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach

Palina ročná (Artemisia annua) je rastlina tradične používaná medzi obyvateľmi východnej Ázie a Afriky. Vyznačuje sa schopnosťou modulovať imunitný systém, stimulovať ho k boju proti nežiaducim votrelcom. Z tohto a z niekoľkých ďalších dôvodov zaujíma palina veľmi dôležité miesto v tradičnej čínskej medicíne už od staroveku.

Pôvodnou krajinou paliny je Čína, kde sa nazýva qinghao. Najstaršie čínske lekárske práce spomínali túto rastlinu a odporúčali ju pri prechladnutí, horúčke, infekciách a tráviacich ťažkostiach.

Najdôležitejšou účinnou látkou paliny je artemisinín a jeho deriváty. Je zodpovedný za väčšinu zdraviu prospešných vlastností paliny a výskum modernej medicíny opakovane potvrdil jeho účinnosť. Z tohto dôvodu sa artemisinín vo veľkom získava z paliny, samozrejme v Číne, a v Ázii sa s ním zaobchádza ako s liekom.

ZLOŽENIE
125 mg extraktu z paliny (Artemisia annua) štandardizovaného na 98% artemisinínu, 375 mg mletej byliny paliny. Celulózová kapsula, vhodná pre vegánov.
Bez pridania plnív, farbív, konzervačných látok a mazadiel.

DÁVKOVANIE A AKO POUŽÍVAŤ

Na vonkajšie použitie.
Hmotu z kapsuly nasypte do pohára a zalejte horúcou vodou. Aplikujte na rany.

KONTRAINDIKÁCIE
Tehotenstvo, dojčenie, precitlivenosť na rastlinu.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Palina ročná (Artemisia annua) patrí do čeľade Asteraceae a pochádza z Číny. Dnes jeho rozsah siaha od juhovýchodnej Európy po východnú Áziu. Vyskytuje sa najmä v ruderálnych oblastiach, ako sú okraje ciest, železničné trate alebo pustatiny. Táto rastlina dosahuje výšku 1 až 3 m. Vytvára perovité listy a žlté kvetinové koše zhromaždené v zhlukoch. Jeho plodmi sú drobné nažky.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: