SWANSON Artemisinín (90 kapsúl x 425mg) - Artemisia annua

SW1157

Zloženie: SWANSON Artemisinín  (90 kapsúl x 425mg) - Artemisia annua
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach

Tento produkt už nie je dostupný

13,60 €

Detaily

Zloženie: SWANSON Artemisinín  (90 kapsúl x 425mg) - Artemisia annua
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach


Artemisia annua je rastlina, ktorá sa tradične používa pri malárii medzi obyvateľmi východnej Ázie a Afriky. Vyznačuje sa tým, že dokáže modulovať imunitný systém a stimulovať ho tak v boji proti nežiaducim baktériám, vírusom, plesniam, parazitom a prvokom. Z tohto a niekoľkých ďalších dôvodov má od staroveku veľmi dôležité miesto v tradičnej čínskej medicíne.

Rodnou krajinou je Čína, kde sa nazýva čching-chao. Rastlina je uvedená v najstarších čínskych lekárskych prácach a odporúča sa pri nachladnutí, všetkých horúčkových ochoreniach, bakteriálnych a vírusových infekciách a tráviacich ochoreniach.

Najdôležitejšou účinnou látkou je artemisinín a jeho deriváty. Je zodpovedný za väčšinu zdraviu prospešných vlastností a výskum v modernej medicíne opakovane potvrdzoval jeho účinnosť. Z tohto dôvodu sa artemisinín získava z artemisia annua vo veľkom rozsahu, samozrejme v Číne a v Ázii.

Vlastnosti pre zdravie:

Artemisinín podporuje fungovanie tela postihnutého maláriou.
Aktivuje a posilňuje obranné mechanizmy proti škodlivým baktériám, vírusom, plesniam, parazitom a prvokom.
Posilňuje protizápalové reakcie, pozitívne ovplyvňuje stav čriev, kĺbov a pokožky.
Pomáha udržiavať správnu hladinu glukózy v krvi.
Uľahčuje astmatikom dýchanie.
Upokojuje alergické reakcie.
Inhibuje tvorbu amyloidu-beta, ktorý prispieva k Alzheimerovej chorobe (neuroprotektívny účinok).

APLIKÁCIA
odolnosť
zdravie vnútorných orgánov
normálna glykémia
zlepšenie kvality života v prípade astmy alebo alergií
ochrana mozgu

ZLOŽENIE
Balenie obsahuje 90 kapsúl. Kapsule z paliny Swanson Full-Spectrum ponúkajú 100% čistý extrakt z Artemisia annua. 1 kapsula obsahuje 425 mg. Ďalšie zložky: Želatína, môže obsahovať jednu alebo viacero z nasledujúcich látok: mikrokryštalická celulóza (rastlinná vláknina), stearan horečnatý, silica. Doplnok stravy.

DÁVKOVANIE A APLIKÁCIA
1 kapsula 1 - 2 krát denne pred jedlom.
Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
Doplnky výživy nemožno používať ako náhradu pestrej stravy a nenahrádzajú zdravý životný štýl.

KONTRAINDIKÁCIE
Tehotenstvo, dojčenie, precitlivenosť na rastlinu.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Artemisia annua patrí do čeľade Asteraceae (Compositae). Pochádza z Ázie, ale v priebehu času sa usadila aj na iných kontinentoch. Má charakteristické, zubaté listy, ktoré rozdávajú sladkú arómu. Stonka je rovná a rastie až do výšky 1-3 m. Spočiatku zelená stopka časom prechádza do hnedo fialového odtieňa. Rastlina má rada slnečné a teplé miesta.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: