Zmes zdravé črevá - 100g Náhľad

Zmes zdravé črevá - 100g

AR67283

Zloženie: Zmes zdravé črevá - 100g
Zaradenie: Vláknina

Na sklade

7,57 €

Detaily

Zloženie: Zmes zdravé črevá - 100g
Zaradenie: Vláknina

Zmes zdravé črevá je veľmi zaujímavá a dobre fungujúca zmes, ktorá pomáha udržiavať normálnu funkciu čriev. Obsahuje prírodné prebiotické zložky, ktoré stimulujú rast a aktivitu črevnej mikroflóry. Vzhľadom na vysoký obsah vlákniny zmes podporuje tráviaci systém a reguluje defekáciu. Dobre fungujúce črevá a správna bakteriálna flóra zohrávajú kľúčovú úlohu pri správnom fungovaní imunitného systému.

Črevná plocha sa pohybuje od 200 do 400 m2 a je najväčšou oblasťou, s ktorou sa naše telo dotýka vonkajšieho sveta. Tesnosť a bakteriálna mikroflóra majú priamy vplyv na naše zdravie, blaho a správanie.

Zmes obsahuje starostlivo zložené zložky so synergickými účinkami. Zmes pozostáva z: plantago psyllium z mletého semena, plantago ovata, kôra pauďardskej (Tabebuia impetiginosa), inulín a Silybum marianum (Silybum marianum). Zmes zdravého čreva je zdrojom vlákniny, ktorá sa nestrávi, ale sa dostáva do čreva a stáva sa jedlom pre črevné baktérie. Kôra Pau d'arco zvyšuje priaznivé účinky na črevá a pomáha obnoviť prospešné mikrobiómy a tiež ovplyvňuje črevnú pečať. Mliečny bodliak podporuje správne fungovanie pečene a detoxikuje telo.

Vlastnosti podporujúce zdravie
Poskytuje prebiotickú látku - stimuluje vývoj črevnej mikroflóry, ktorá je rozhodujúca pre naše zdravie a pohodu
Pomáha udržiavať správne fungovanie pečene a čriev, zmierňuje črevné ochorenia
Uľahčuje defekáciu
Má pozitívny vplyv na imunitu tela
Znižuje chuť do jedla a zanecháva pocit plnosti, vďaka čomu vám pomáha pri strate hmotnosti
Podporuje normálne hladiny cholesterolu a lipidov
Zlepšuje absorpciu minerálnych zlúčenín a znižuje množstvo toxických metabolitov

Črevné mikrobiómy - "zabudnutý orgán"
Bakteriálna črevná mikroflóra zahŕňa obrovské množstvo extrémne zložitých funkcií v gastrointestinálnom trakte a preto sa niekedy nazýva "zabudnutý orgán". Priemerná hmotnosť mikroflóry u dospelého človeka je približne 1-2 kg.

Vplyv bakteriálnej flóry na imunitný systém
Kvôli špecifickým podmienkam sú črevá určitým druhom mikrobiologickej miesta ľudského tela. Správne zloženie črevnej mikroflóry určuje účinné fungovanie imunitného systému. Črevná bakteriálna flóra interaguje s GALT (Gut Associated Lymphoid Tissue), čo je najväčší lymfatický orgán v ľudskom tele, v ktorom sa tvorí 70-80% buniek imunitného systému. Moduluje koncentráciu pro- a protizápalových cytokínov, obsah tryptofánu - prekurzora serotonínu, ako aj produkciu iných neuromediátorov a expresiu ich receptorov v mozgu. Navyše reguluje reakciu na stres (moduláciou odozvy osi HPA) a znižuje symptómy depresie a úzkosti. Črevné baktérie tiež vykonávajú svoje ochranné funkcie sami, tým, že sa sústreďujú na patogénne baktérie na povrchu črevného epitelu živinami.

Duševné poruchy a práca čriev
Dlho je známe, že mozog reguluje fungovanie čriev. Avšak opačný smer závislosti - intestinálneho vplyvu na nervový systém - je relatívne nový objav. Mozog a črevá spolu s bakteriálnou flórou sú úzko a obojsmerne spojené. Stále viac štúdií poukazuje na priamy vzťah medzi črevnou dysfunkciou (ako je syndróm dráždivého čreva alebo zápalové ochorenia čriev - vrátane ulceróznej kolitídy alebo Crohnovej choroby) a výskyt duševných porúch, ako je depresia, úzkostné poruchy, autizmus alebo schizofrénia.

Rakovina hrubého čreva a zloženie bakteriálnej mikroflóry
Diéta s nízkym obsahom vlákniny je dôležitým environmentálnym faktorom, ktorý zvyšuje riziko rakoviny v hrubom čreve. Užitočné črevné baktérie ovplyvňujú proliferáciu a diferenciáciu intestinálneho epitelu, rozkladajú toxíny a karcinogény (karcinogény).

ZLOŽENIE
Plantago psyllium, Plantago ovata, Pau d'arco (Tabebuia impetiginosa), inulín, Silybum marianum

Spôsob použitia:
2 x denne (ráno a večer) 1 čajovú lyžičku zalejte pohárom prevarenej vlažnej vody. Nechajte 3 až 4 minúty. Dôkladne premiešajte a pite aj so sedimentom.
Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

1 ďalších produktov v rovnakej kategórii: