Zeolit klinoptylolit - 250g Náhľad

Zeolit klinoptylolit - 1kg

AR85078

Zloženie: Zeolit klinoptylolit - 1kg 
Zaradenie: Zberateľ

18,16 €

Detaily

Zloženie: Zeolit klinoptylolit - 1kg 
Zaradenie: Zberateľ

Zeolit ​​- čo to je?

Zeolity sú skupinou hlinitokremičitanových minerálov s kryštalickou formou a poréznou štruktúrou. Kostra ich kryštálov je tvorená molekulami hliníka (Al), kremíka (Si) a kyslíka (O). Charakteristickým znakom zeolitov je, že ich kostru vypĺňa prázdny priestor, ktorý má schopnosť pohlcovať kladné ióny (katióny) rôznych kovov, ale aj iných molekúl. Z tohto dôvodu sa zeolity nazývajú "molekulárne sitá" - nechávajú malé častice prejsť a väčšie zadržiavajú, čo je veľmi užitočné v rôznych priemyselných odvetviach, ako je čistenie vody a plynu, zmäkčovanie vody, spracovanie ropy alebo likvidácia rádioaktívneho odpadu. z pôdy .

Na Zemi existuje asi 40 druhov prírodných zeolitov, ktoré vznikajú v sedimentárnych a vulkanických horninách. Najbežnejšie ťažené zeolity sú chabazit, klinoptilolit a mordenit. Prirodzene sa vyskytujúce zeolity môžu obsahovať ióny sodíka, horčíka a draslíka, ako aj molekuly vody. V závislosti od zloženia sa líšia tvarom, farbou a vlastnosťami. Niektoré zeolity nadobúdajú atraktívny vzhľad a používajú sa v šperkoch.

Za zmienku stojí, že existujú aj syntetické zeolity, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu tak, aby boli úplne čisté a neobsahovali v póroch žiadne častice. Používajú sa aj v priemysle, napríklad ako pracie prostriedky.

Zaujímavosťou je, že vďaka tomu, že zeolity môžu obsahovať vodu, pri zahrievaní sa z nich uvoľňuje vodná para. Odtiaľ pochádza ich názov, ktorý pochádza z gréčtiny a v doslovnom preklade znamená „varný kameň“. Dnes je „var“ a litos je „kameň“ alebo „skala“.

Zeolit ​​- klinoptilolit
Klinoptilolit je zeolit, ktorý môže mať formu buď krehkých, priehľadných kryštálov alebo rovnako krehkých „kamienkov“, alebo skôr zhlukov bielo-sivej farby. Jeho forma závisí od toho, ktorý minerál v ňom prevláda – vápnik, sodík alebo draslík. Clinoptilolit dostupný v našom eshope a iných bylinkárskych predajniach je prášok vyrobený po rozomletí takýchto "kamienkov". Ťaží sa najmä v USA, Iráne, Austrálii a Európe.

AKCIA
Prečo teda potrebujeme tento zeolit, presnejšie klinoptilolit?
Už som spomenul, na čo sú zeolity v priemysle užitočné. Klinoptilolit sa používa aj v kozmetike a na farme. Zameriam sa na jeho kozmetické využitie. Ešte dodám, že v USA sa s touto surovinou zaobchádza ako s doplnkom na vnútorné použitie s podobnou úlohou ako aktívne uhlie. V Európskej únii sa však klinoptilolit nemôže predávať ako potravina, ani sa nedá naznačiť, že je vhodný na konzumáciu. Napíšem teda len toľko, že nami ponúkaný klinoptilolit sa vyznačuje najvyššou čistotou a kvalitou a neobsahuje ťažké kovy (podrobný rozbor v spodnej časti stránky). Je mikronizovaný, čo znamená, že jeho častice sú zmenšené na veľkosť 5 mikrónov. Vďaka tomu sa dobre vstrebávajú.

ZEOLIT - AKCIA
Prečo teda potrebujeme tento zeolit, presnejšie klinoptilolit?
Už som spomenul, na čo sú zeolity v priemysle užitočné. Klinoptilolit sa používa aj v kozmetike a na farme.
Zameriam sa na jeho kozmetické využitie. Ešte dodám, že v USA sa s touto surovinou zaobchádza ako s doplnkom na vnútorné použitie s podobnou úlohou ako aktívne uhlie. V Európskej únii sa však klinoptilolit nemôže predávať ako potravina, ani sa nedá naznačiť, že je vhodný na konzumáciu. Napíšem teda len toľko, že nami ponúkaný klinoptilolit sa vyznačuje najvyššou čistotou a kvalitou a neobsahuje ťažké kovy (podrobný rozbor v spodnej časti stránky). Je mikronizovaný, čo znamená, že jeho častice sú zmenšené na veľkosť 50 mikrónov. Vďaka tomu sa dobre vstrebávajú.

Zeolit ​​- vlastnosti:
Clinoptilolit mimoriadne efektívne a efektívne absorbuje nečistoty a vlhkosť. Nie je preto ťažké uhádnuť, že ide o fantastickú zložku prírodnej a pokožke šetrnej kozmetiky. Keď sa pridá do pleťovej alebo vlasovej masky a umývania tela, stimuluje čistenie hlbokých vrstiev pokožky a absorbuje prebytočný pot a kožný maz. Pri použití v dezodorante zvyšuje jeho absorpčnú schopnosť, a keď je prítomný v zubnej paste, absorbuje baktérie a povlak. Ako prísada do pleťového alebo telového krému funguje ako regulátor sekrécie kožného mazu.
Clinoptilolit podporuje regeneráciu poškodenej kože, preto sa ním môžu posypať odreniny, popáleniny, bodnutia hmyzom a podráždenia. Nemal by sa však používať na hlboké, otvorené rany!
Clinoptilolit funguje aj ako posyp pokožky, ktorý znižuje potenie a absorbuje pot a nepríjemné pachy.

ZEOLIT - AKO POUŽÍVAŤ
Poznámka - zeolit ​​by sa mal používať tak, aby sa nedostal do nosa a očí!
Univerzálna zeolitová pasta na použitie ako pleťová alebo vlasová maska ​​a ako obklad proti podráždeniu, popáleninám, rezným ranám a pod.:
Vyberte si správne množstvo zeolitu pre povrch miesta, ktoré chcete pastou pokryť (na tvár vám postačí jedna čajová lyžička) a najskôr ho zmiešajte s trochou vody, aby nevznikli hrudky a postupne pridávajte vodu a miešajte, kým nedosiahnete konzistencia pasty. Aplikujte na vybrané oblasti pokožky.
Ak si pastu nanesiete na urýchlenie hojenia podráždenej pokožky, môžete ju nechať pôsobiť aj cez noc. Na tento účel sa oplatí použiť gázový obklad na pastu a obviazať miesto obväzom.
Namiesto vody môžete do pleťovej masky pridať hydrosól alebo vychladený bylinkový nálev a trochu nerafinovaného oleja (napr. zo zeleného čaju alebo kokosu), jogurtu, medu, žĺtka alebo pyré z hrušiek, jabĺk či banánov. Po 15 minútach masku z tváre opláchnite.

AKO POUŽÍVAŤ
Odporúčané porcie pre domáce zvieratá a plemenné zvieratá:

Mačiatka - jedna čajová lyžička denne
Dospelé mačky - 1-2 čajové lyžičky denne
Šteňatá - 1 lyžičky denne v závislosti od plemena
Malí psi do 15 kg - 2 čajové lyžičky denne
Stredné psy od 15 do 35 kg - 2 lyžice denne
Veľké psy 35 až 50 kg - 3-4 lyžice denne
Skvelé psy 50 kg + - 4 lyžice denne
Hovädzí dobytok, ošípané, dojnice - 2% suchá kŕmna dávka denne
Kozy, bažanty, prepelice - 5% denne zmiešané v krmive
Kozy, ovce, alpaky, lamy - 2% denne v obilí
Koně, poníky, osli - 1 až 1 šálka v dennej kŕmnej dávke
Zvieratá v ZOO - 2% v dennom krmive

Ako doplnok ku kozmetike:
Zmiešajte štipku zeolitu v ruke s krémom alebo pleťovou vodou a naneste na pokožku ako obvykle. Môžete ho tiež kombinovať s umývaním tela, šampónom a zubnou pastou.

ZLOŽENIE
Zeolit ​​(klinoptilolit) 100%. Čistý, bezpečný. Najvyššia kvalita!

KONTRAINDIKÁCIE
Precitlivenosť na zeolit.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

8 ďalších produktov v rovnakej kategórii: