Fenikel semená - Foeniculum vulgare - 100g Náhľad

Fenikel semená - Foeniculum vulgare - 100g

AR85690

Zloženie: Fenikel semená - Foeniculum vulgare - 100g
Zaradenie: Zberateľ

Na sklade

5,64 €

Detaily

Zloženie: Fenikel semená - Foeniculum vulgare - 100g
Zaradenie: Zberateľ


Semená feniklu (Foeniculum vulgare) sú koreninami aj bylinami. Sú povestné svojim pozitívnym účinkom na tráviaci systém a príjemnou, sladkou a korenistou arómou. Sú populárne ako čaj v Nemecku a Rakúsku, Angličania s nimi ochucujú takmer každý pokrm z rýb a v Ázii sú prísadou univerzálnych koreniacich zmesí. Dôležité je, že sú bezpečné pre malé deti a starších ľudí. Nájdeme ich v čajoch pre kojencov a v prípravkoch podporujúcich trávenie pre ľudí všetkých vekových skupín.

Semená feniklu sú známe a cenené už v staroveku. Boli symbolom víťazstva a úspechu, preto ich rímski bojovníci žuvali, aby pred bitkou posilnili svoje telo a ducha. Gréci zase verili v jeho zoštíhľujúce a potláčajúce chuť k jedlu a Číňania a Indovia ho používali na liečenie uhryznutí jedovatými hadmi.

Vlastnosti pre zdravie:

Zažívacie ústrojenstvo
Semená feniklu sú bohaté na bioaktívne látky, ktoré podporujú činnosť čriev a stimulujú vylučovanie tráviacich štiav. Vďaka tomu sú vynikajúcou podporou pre tráviace procesy a pomáhajú zmierňovať choroby, ako je plynatosť, spomalené trávenie a pocit sýtosti po jedle.

Dýchací systém
Infúzie feniklového semena majú expektoračný účinok, takže môžu pomôcť pri ochoreniach dýchacích ciest sprevádzaných kašľom.

APLIKÁCIA
Semená feniklu majú sladkú a korenistú arómu a špecifickú chuť podobnú anízu. Môžu byť mleté alebo použité celé. Pred použitím celých semien je dobré ich rozdrviť v mažiari alebo nožom, aby sa uvoľnili éterické oleje.
Semená feniklu sa hodia k jedlám z rýb a mäsa, najmä k vývarom z rýb alebo morských plodov. Používajú sa tiež na výrobu chleba, koláčov a cukroviniek na zvýraznenie chuti. Sú tiež súčasťou indickej zmesi karí a čínskeho korenia s piatimi príchuťami.
Tieto semená sa dajú žuť, aby sa osviežil dych a zlepšilo trávenie. Táto prax je populárna v Indii, kde sa semená feniklu podávajú po jedle v reštauráciách sprevádzaných malými hrudkami cukru.

Fenikel - čaj:
Čaj z feniklového semena sa pripravuje veľmi ľahko. Stačí, keď potrebné množstvo semien zalejete vriacou vodou a necháte prikryté 10 - 15 minút naparovať.
Semená je dobré vopred rozdrviť alebo zomlieť. Ak chceme čo najlepšie využiť zdraviu prospešné vlastnosti semien, stojí za to pripraviť si odvar tak, že v hrnci povaríme 1-1,5 litra vody a pridáme doňho 1-2 čajové lyžičky semien. Chvíľu ju povarte a vypite horúce. Voda sa môže dolievať, až kým infúzia nestratí farbu. Nezabudnite ju zakaždým priviesť k varu.

ZLOŽENIE
Fenikel - 100% semená. Najkvalitnejšia surovina!

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Fenikel patrí do čeľade zelerových. Pochádza zo západnej Ázie a Stredomoria. Je to vysoko cenená rastlina a všetky jej časti sú jedlé, preto ju dnes môžeme nájsť v kultivácii po celom svete. Fenikel dosahuje výšku 1 - 2 m. Jeho koreň je silný, cibuľovitý a bielo-žltý. Z neho vyrastajú zelené, rovné, rebrované stonky, ktoré sa rozvetvujú a rodia niťovité listy perovitého tvaru, podobné kôpru, ktorý sa bežne používa pri varení. Kvety feniklu sú drobné, žlté a tvoria dáždniky. Plody feniklu sú aromatické semená.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

25 ďalších produktov v rovnakej kategórii: