Coptis podzemok - Rhizoma coptidis chinensis - 50g sekaný Náhľad

Coptis podzemok - Rhizoma coptidis chinensis - 50g sekaný

AR88560

Zloženie: Coptis podzemok - Rhizoma coptidis chinensis - 50g sekaný
Zaradenie: Zberateľ

Na sklade

9,66 €

Detaily

Zloženie: Coptis podzemok - Rhizoma coptidis chinensis - 50g sekaný
Zaradenie: Zberateľ

Coptis je rastlina, ktorej podzemok má viacúrovňový vplyv na metabolizmus človeka. Tento vplyv sa už mnoho rokov využíva v tradičnej čínskej medicíne na široké spektrum ochorení. Čínski bylinkári veľmi často odporúčajú pacientom najskôr oddenky koptisu, a keď to nepomáha, hľadajú nové riešenia.

Coptis je dostupný na ázijskom trhu v mnohých rôznych formách, ako sú extrakty, oleje, čaje, pilulky, masti, krémy a tinktúry. Dá sa použiť vnútorne aj zvonka. Berberín, účinná látka zo skupiny alkaloidov, dodáva podzemkom koptisu veľmi horkú chuť a intenzívnu žltú farbu.

Zdravotné vlastnosti:
Hlavnými aktívnymi zlúčeninami v odnožiach coptis sú berberín, palmitín a jatrorrhizín.

Pôsobením bioaktívnych látok podzemok koptisu:
podporuje telo pri zbavovaní sa nepriaznivých baktérií, vírusov, plesní a parazitov,
podporuje správny metabolizmus glukózy a cholesterolu,
stimuluje trávenie a reguluje činnosť čriev,
zmierňuje stres a nervové napätie,
priaznivo pôsobí na pokožku a sliznice.

ZLOŽENIE
Rhizome Coptis chinensis 100%. Surovina najvyššej kvality!

DÁVKOVANIE A APLIKÁCIA
Koptis - čaj:
Varte 1-2 čajové lyžičky v pohári vody po dobu 10 minút. Pohár odvaru konzumujte 2-3x denne.

Coptis prášok:
Polovicu plochej lyžičky mletého koptisu zalejte 0,5 šálky vriacej vody. Po vychladnutí vypite so sedimentom. Užívajte 2-3 krát denne.

KONTRAINDIKÁCIE
Tehotenstvo, laktácia, precitlivenosť na rastlinu.

Vedľajšie účinky:
Užívanie veľkého množstva Coptisu vám môže spôsobiť nevoľnosť.

Interakcie:
Coptis môže zvýšiť účinky antidiabetík, liekov na znižovanie cholesterolu a antihypertenzív.

CHARAKTERISTIKA RASTLÍN
Je to rod rastlín z čeľade masliakovitých, ktoré nájdeme v oblasti Ázie a Severnej Ameriky s miernym a chladným podnebím. Coptis sinensis tvorí tenké, tmavožlté alebo oranžové podzemné odnože. Nemá stonku, ale tzv zadkové listy, ktoré vyrastajú priamo z podzemkov na dlhých stopkách. Skladajú sa z 3 menších, perovitých listov s výrazne zúbkovanými okrajmi. Coptis produkuje svetlozelené alebo zelenožlté kvety neobvyklého tvaru, ktoré pozostávajú z piatich okvetných lístkov mierne ohnutých dozadu. Jeho plodom je mech, teda suchý, pukavý mnohosemenný plod.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

25 ďalších produktov v rovnakej kategórii: