Jablčník obyčajný vňať - Marrubium vulgare - 250g sekaný Náhľad

Jablčník obyčajný vňať - Marrubium vulgare - 250g sekaný

AR88513

Zloženie: Jablčník obyčajný vňať - Marrubium vulgare - 250g sekaný
Zaradenie: Zberateľ

Na sklade

6,90 €

Detaily

Zloženie: Jablčník obyčajný vňať - Marrubium vulgare - 250g sekaný
Zaradenie: Zberateľ

Jablčník obyčajný vňať - Marrubium vulgare

Jablčník obyčajný (Marrubium vulgare) je rastlina s mimoriadne horkou chuťou. Latinské rodové meno Marrubium pochádza z hebrejského slova „marrob“, čo znamená „horká šťava“. Látky, ktoré mu dodávajú horkú chuť, majú pozitívny vplyv na ľudské telo a podporujú boj proti respiračným a tráviacim problémom.

Jablčník obyčajný bol známy a cenený v staroveku. Egypťania ho vybrali na prvom mieste spomedzi bylín podporujúcich liečbu kašľa a respiračných chorôb. Gréci ho tiež používali na problémy so žltačkou a plodnosťou u žien a v Mexiku sa používali masky, ktoré zmierňovali bolesti hlavy a menštruačné bolesti žien.


Vlastnosti podporujúce zdravie

Dýchací systém
Diterpény prítomné v bylinkách sú látky, ktoré pôsobia ako vykašliavadlo stimuláciou sekrécie hlienu v slizniciach horných dýchacích ciest a miernou bronchodilatáciou.

Tráviaci systém
Účinné látky pôsobia priaznivo na tráviaci systém: podporujú tráviace funkcie a podporujú činnosť pečene a žlčových ciest. Marubín stimuluje vylučovanie žlče a kyselina marubová podporuje produkciu žalúdočnej šťavy.

Srdce a obehový systém
Bylina podporuje správnu a pravidelnú činnosť srdca. Zlúčenina nazývaná marubenol pomáha udržiavať normálny krvný tlak uvoľňovaním krvných ciev.


APLIKÁCIE

Pretrvávajúci kašeľ
Zlé trávenie, preťaženie pečene, znížená chuť do jedla
Pre zdravé srdce

ZLOŽENIE
100% bylina. Surovina najvyššej kvality.
Najdôležitejšími bioaktívnymi látkami prítomnými v bylinných sú diterpény, marubín a jeho deriváty, éterický olej, šťavy, fytosteroly, triesloviny, cholín, organické kyseliny.


Dávkovanie a spôsob použitia
Čaj (rezaná bylina):

Variť
1 čajovú lyžičku byliny zalejte pohárom vriacej vody. Prikryte a nechajte pôsobiť 20 minút. Pite 2-3 krát denne.
Odporúčaná denná dávka byliny je 4,5 g.

SYNERGIA
Choleretický efekt a pozitívny vplyv na pečeň a žlčové cesty posilnia listy mäty a koreň púpavy. Vykašliavací účinok posilní bylina tymiánu, banánového listu a kvetu divého sliezu.

Kontraindikácie
Rastlina je bezpečná pre dospelých aj pre deti, ale neprekračujte odporúčané dávky. Predávkovanie môže mať za následok srdcové arytmie a príliš vysoký pokles krvného tlaku.

CHARAKTERISTIKA RASTLÍN
Je to rastlina z rodiny jasmínu. Kedysi sa to volalo Bush, horká bylina. Vyskytuje sa hlavne v krajinách s teplým podnebím. Na Slovensko je veľmi zriedkavý a je na zozname kriticky ohrozených druhov. Prírodná oblasť jeho výskytu pokrýva severnú Afriku, južnú a strednú Európu, ako aj západnú a strednú Áziu. Bol tiež presunutý do Austrálie a Ameriky.Dosahuje výšku asi pol metra. Vyzerá to trochu ako jasmín. Listy majú vrúbkované okraje a sú pokryté chĺpkami. Ich tvar je nepravidelný, niekedy tvaru srdca a niekedy takmer okrúhly. Kvety sú malé a biele. Rastú v listových osiach a vytvárajú husté zhluky. Plody pazderia sú rozdelené.Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

25 ďalších produktov v rovnakej kategórii: