Dúška materina - Thymus serpyllum - 100g Náhľad

Dúška materina - Thymus serpyllum - 100g

AR82108

Zloženie: Dúška materina - Thymus serpyllum - 100g
Zaradenie: Zberateľ

Na sklade

5,28 €

Detaily

Zloženie: Dúška materina - Thymus serpyllum - 100g
Zaradenie: Zberateľ

Thymus serpyllum priaznivo ovplyvňuje dýchacie cesty a tráviaci systém. Prináša úľavu pri kašli, podporuje trávenie a uvoľňuje svaly tráviaceho systému, čím eliminuje nepríjemné pocity po jedle. Má antibakteriálne vlastnosti. Môže byť použitý v starostlivosti o pleť a ako korenie.

Čerstvá dúška materina po rozomletí trochu vonia ako tymián. Jeho éterické oleje sú cenenou parfumovou surovinou a v minulosti sa používala vo forme kadidla.

Pestuje v záhradách, pretože vytvára rozsiahle koberce, ktoré počas kvitnutia vyzerajú fantasticky kvôli množstvu malých fialových kvetov.

Vlastnosti podporujúce zdravie:

Vnútorne:

Pôsobí ako expektorans, pomáha odblokovať dýchacie cesty a upokojuje podráždené hrdlo.
Pôsobí diaphoreticky a zahrieva.
Stimuluje vylučovanie žlče a zlepšuje trávenie.
Pôsobí diastolicky.
Podporuje telo pri zbavovaní sa škodlivých mikroorganizmov

Navonok:

Stará sa o dobrý stav pokožky a pomáha ju čistiť od baktérií. Je to prírodné antiseptikum.

APLIKÁCIA
kašeľ, chrapot, bolesť v krku
na trávenie
na starostlivosť o pleť
Je tiež vynikajúcou korenistou bylinou. Oplatí sa ho vyskúšať na dochutenie mäsa a rýb, cestovín, šalátov, tvarohu a syrov.

ZLOŽENIE
Thymus serpyllum - bylina 100%. Najkvalitnejšia surovina!

DÁVKOVANIE A APLIKÁCIA

rezaná bylina:
1 polievkovú lyžicu byliny zalejte pohárom vriacej vody. Zakryté odstavíme 20 minút. Konzumujte 2 - 3 krát denne po poháriku na prechladnutie a pred alebo s jedlom na trávenie. Možno dosladiť medom.

prášok:
1 malú čajovú lyžičku prášku nasypte do trochy horúcej vody. Po vychladnutí vypite aj práškom. Používajte 2-3 krát denne.

SPOLUPRÁCA
Mala kombinovať s tymianom, eukalyptom.

KONTRAINDIKÁCIE
Precitlivenosť na rastlinu, tehotenstvo a dojčenie.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Prirodzene rastie v lesoch Európy a Sibíri. Na dobre slnečných miestach vytvára nádherné a husté koberce. Dosahuje výšku 10 - 30 cm. Stonka je sklonená alebo mierne stúpa a je chlpatá. Listy sú vajcovitého tvaru a na dotyk kožovité. Kvety sú svetlofialové a malé, tvoria kvetenstvo podobné hlave. Ich koruna má tvar dvojitých pier, typický pre rodinu Lyme.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

25 ďalších produktov v rovnakej kategórii: