Gotu kola vňať - Centella asiatica - 1kg sekaný Náhľad

Gotu kola vňať - Centella asiatica - 1kg sekaný

AR76145

Zloženie: Gotu kola vňať - Centella asiatica - 1kg sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

46,64 €

Detaily

Zloženie: Gotu kola vňať - Centella asiatica - 1kg sekaný
Zaradenie: Byliny

Gotu kola (Centella asiatica -pupočník ázijský)  sa používa v indickej Ayurvede už tisícky rokov ako prostriedok na zlepšenie duševného výkonu, ako aj na blahodárne účinky na obeh, najmä na žilovú nedostatočnosť, ako aj na kožné problémy a ťažko liečiteľné rany. Gotu Kola sa považuje za rastlinu s revitalizačnými vlastnosťami a spomaľuje proces starnutia organizmu. Herbalisti odporúčajú odvar tejto rastliny na všeobecné posilnenie a obnovu blaha a energie.

Vlastnosti Gotu kola
Gotu kola predstavuje mimoriadne širokú škálu pro-zdravotníckych aktivít. Podporuje nielen správne fungovanie nervového systému a obnovuje jeho rovnováhu, ale má aj pozitívny vplyv na pamäť a schopnosť sústrediť sa. Bola pozorovaná zvýšená aktivita cholinergického systému spojeného s procesom učenia a pamäte. Štúdia tiež zistila, že pupočník ázijský ovplyvňuje rast rastových faktorov nervov, ako je BDN (neurotrofický faktor odvodený z mozgu), ktorý je zodpovedný za rast a ochranu nervových buniek.  Gotu kola účinne urýchľoval procesy prirodzenej regenerácie, ktoré sa môžu použiť niekedy na liečbu mŕtvice alebo mozgových poranení.

Odvar z Goto kola zmierňujú negatívne účinky stresu a podporuje telo vo svojich každodenných výzvach. Pravidelné používanie má priaznivý účinok na obehový systém - obehový aj mozgový, čo umožňuje efektívne dodávanie bunkám životne dôležité živiny a kyslík potrebný na prežitie.

Extrakty z vody a zmesi gotu koli, ktoré sa používajú zvonka, sú dokonale vhodné na starostlivosť o pokožku, účinne upokojujú podráždenie, eliminujú začervenanie a urýchľujú regeneračné procesy. Účinné látky obsiahnuté v gotu koli stimulujú bunky spojivového tkaniva na syntézu kolagénu a elastínu a tiež spôsobujú zvýšenie kyseliny hyalurónovej, čo z nej robí veľmi hodnotnú rastlinu v kozmeteológii. Vďaka tomu pokožka vyzerá zdravšie a mladšie, stáva sa pevnejšou, bez pupienkov a vrások. Navyše bolo preukázané, že výťažky ovplyvňujú štruktúru jaziev, aby mohli byť vyhladené a znížiť ich sfarbenie. Avšak najefektívnejšia kola funguje s ohľadom na čerstvo vytvorené jazvy. Používa vo veľkej miere v prípravkoch na starostlivosť o pokožku, ktoré znižujú celulitídu, vyhladzujú vrásky a dokonca podporujú liečbu tlakových vredov a popálenín.

Gotu kola prášok
Gotu kola je k dispozícii vo forme byliniek na odvar a vo forme prášku.


Vlastnosti podporujúce zdravie

Má priaznivý vplyv na fungovanie nervového systému
Podporuje schopnosť udržiavať pozornosť, uľahčuje zapamätanie, ostrosť myslenia
Zlepšuje krvný obeh a mikrocirkuláciu v kapilárach (neovplyvňuje krvný tlak)

APLIKÁCIE

Vnútorne vo forme odvarov, extraktov alebo prášku
Gotu kola je rastlinná látka, ktorá zlepšuje periférnu a cerebrálnu cirkuláciu. Zlepšuje schopnosť zaostrenia, zvyšuje "absorpciu" mysle, zároveň utíši a zabraňuje pocitu stresu. Okrem toho znižuje napätie a rozptýlenie, čo môže spôsobiť zvýšenú nervozitu. Je to zaujímavá rastlina pre študentov.

Vonkajšie - na umývanie alebo obklady
Gotu kola môže byť použitá ako doplnok na podráždenú alebo poranenú pokožku, popáleniny alebo na umývanie kožných lézií, ako je akné, opar alebo žihľavka. Urýchľuje proces prirodzenej regenerácie a stimuluje syntézu kolagénu a elastínu v pokožke. Gotu kola je častou súčasťou prípravkov určených na zmiernenie kŕčových žíl a hemoroidov, ktoré znižujú opuch nôh alebo jednoducho kozmetické prípravky - najmä tie, ktoré majú proti vráskam alebo sú určené pre kapilárnu pokožku. Pri pridávaní do krémov eliminuje sčervenanie a tmavé kruhy pod očami.


DÁVKOVANIE GOTU KOLA A AKO POUŽÍVAŤ

Gotu kola  (rezané bylinky):

odvar

1-2 čajové lyžičky bylinky zaliať pohárom vriacej vody, parte pod krytom po dobu 20 minút. Pite 1-2 krát denne pohar, najlepšie ráno a poludnie. Neodporúča sa používať bylinku vo večerných hodinách, pretože môže spôsobiť ťažkosti pri zaspávaní. Pre plný účinok sa odporúča pravidelne používať gotu kola minimálne jeden mesiac. Po troch mesiacoch by mala nastať 6-týždňová prestávka používania.

Gotu kola prášok:

Vezmite polovicu čajovej lyžičky prášku denne, najlepšie ráno.

ZLOŽENIE
Balenie obsahuje vysušenú bylinu Gotu kola (Centella asiatica) zozbieranú z prírodných lokalít na úpätí Himalájí.
Gotu kola obsahuje triterpény: asiatikosid (asi 0,72-0,98%), jej glukozidovú formu - Asiaticoside (0,3%), kyselinu Madecasovú (0,72-0,95%), Madekassicoside 1,7%), kvadranoozidy; centellosaponín, kyselina ursolová, kyselina rozmarínová, množstvo flavonoidov.

KONTRAINDIKÁCIE A INTERAKCIE
Gotu kola je bezpečným prostriedkom, v odporúčaných dávkach nie sú známe vedľajšie účinky.

INÉ NÁZVY
Hydrocotyl asiatica, Centella asiatica
Bežný názov: Gotu-kola, Brahmi (častejšie sa odkazuje na Bacopa monnieri), Fo-ti-tieng

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: