Oregano vňať - Origanum vulgare - 100g sekaný Náhľad

Pamajorán vňať - Origanum vulgare - 100g sekaný

AR76557

Zloženie: Pamajorán vňať - Origanum vulgare - 100g sekaný
Zaradenie: Korenie

Na sklade

5,24 €

Detaily

Zloženie: Oregano vňať - Pamajorán vňať - Origanum vulgare - 100g sekaný
Zaradenie: Korenie


Je to koreninová bylina z čeľade mäty obyčajnej, ktorá je v Európe známa aj ako majoránka obyčajná. Pozitívne účinky Origanum vulgare na zdravie opísali už v staroveku Hippokrates a Aristoteles. V stredoveku mal magický význam a bol ochranou pred zlým čarodejníkom. Dnes je široko používané vo varení a v kozmetike, aby mu dodalo príjemnú bylinkovú arómu.

Vlastnosti pre zdravie:

Vďaka obsahu kyseliny rozmarínovej a tymolu, ktoré sú silnými antioxidantmi, má pozitívny vplyv na imunitu tela a prispieva k zníženiu úrovne oxidačného stresu. Podľa vedcov stačí bežné, obvyklé pridávanie pamajoránu do jedál, aby sa výrazne zvýšil prísun antioxidantov v strave.
Používa sa v prírodnej medicíne na podporu prirodzenej obranyschopnosti tela. Látky obsiahnuté v ňom stimulujú tvorbu potu a pomáhajú zbaviť sa škodlivín v dýchacích cestách.
Oplatí sa pridať ho do ťažších jedál, pretože látky v ňom obsiahnuté stimulujú tok žlče do čriev, čím uľahčujú trávenie tukov a zabraňujú plynatosti. Môže poskytnúť úľavu aj ľuďom trpiacim na žalúdočné vredy a pálenie záhy.

ZLOŽENIE
Sušená bylina oregano 100%. Najkvalitnejšia surovina!


Kuchyňa
Je veľmi aromatická bylina s mierne horkastou chuťou, ktorej intenzita závisí od druhu. Na dochutenie sa používajú čerstvé alebo sušené listy. Používa sa bežne do pizze, bylinkových, paradajkových a majonézových omáčok, polievok a šalátov.
Taliani ju používajú na pečenú, vyprážanú a grilovanú zeleninu, ako aj na rôzne druhy mäsa a rýb. Hodí k syrom, vajciam a mliečnym výrobkom. Je nevyhnutnou zložkou aromatických kastrolov a jedál na báze cestovín a syra. Zvýrazňuje chuť tvarohu a iných sendvičových nátierok. Na rozdiel od iných bylín sa oregano hodí k ostrému koreniu. Je súčasťou zmesi provensálskych bylín. Kombinujte oregano s vašimi ďalšími obľúbenými bylinkami, rovnako ako s cesnakom, cibuľou a korením.
Môže použiť aj na dochutenie niektorých vodiek a likérov, ako aj olivového oleja, omáčok na olivovom základe a nálevu.
Dobrým spôsobom, ako využiť pozitívne vlastnosti tohto korenia, je uvariť ho a vypiť ako čaj. Za týmto účelom zalejte 1-2 čajové lyžičky bylinky vriacou vodou a nechajte ju lúhovať 10 minút.


CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Origanum vulgare je trváca rastlina. Nachádza sa v stredomorskej oblasti, severnej Afrike a Ázii. Hovorí sa mu aj divoký majorán. Dosahuje výšku 20 až 80 cm. Stonka je rovná, tuhá a rozvetvená, pokrytá jemnými chĺpkami. Rastie na protiľahlých vajcovitých listoch, na ktorých sú žľazy, ktoré produkujú éterické oleje. Kvety sú malé, ružové a vyzerajú ako malé ľalie. Zbierajú sa v kvetenstvách. Korene oregana tvoria vysoko rozvetvené oddenky. Celá rastlina intenzívne vonia.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: