Andrographis 10% extrakt 400 mg x 100 kapsúl - Andrographis paniculata Náhľad

Andrographis 10% extrakt 400 mg x 100 kapsúl - Andrographis paniculata

AR1237

Zloženie: Andrographis 10% extrakt 400 mg x 100 kapsúl - Andrographis paniculata
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach

Na sklade

16,20 €

Detaily

Zloženie: Andrographis 10% extrakt 400 mg x 100 kapsúl - Andrographis paniculata
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach

Andrographis je účinnou dennou podporou imunitného systému a aj keď je telo slabé - napríklad počas infekcie, chrípky alebo nachladnutia.

Andrographis (Andrographis paniculata) pochádza z Indie a je rastlina vysoko cenená v tradičných zdravotníckych systémoch na ďalekom východe, ako napríklad Ayurveda, Siddha, Unani a tradičná čínska medicína. Jeho meno v sanskrte je sarva roga nivarani, čo znamená "liek na všetky choroby", a indiáni mu hovoria  maha-tikta, alebo "kráľ horkosti", pretože je to jedna z najhornejších bylín známej prírodnej medicíny. Spoločný názov používaný v Malajzii tiež zdôrazňuje horkú chuť tejto rastliny, a to znie hempedu bumi, čo znamená "žltá zem". Ďalšie populárne mená pre andrographis sú kalamegha, bhunimba a kiratatika, fungujúce v Ayurvede a termín "indická echinacea", používaný na západe.

V súčasnosti sa používa andrographis v prípade náhlej vírusovej infekcie, nachladnutia, hubových a parazitárnych infekcií, pneumónie a bronchitídy, ako aj alergie a malárie. Populárna aplikácia andrographis v Indii je tiež tučná pečeň alebo zväčšená pečeň. Podľa Ayurvedy má táto rastlina chladiace a čistiace vlastnosti, podporuje odstraňovanie toxínov z tela, má pozitívny účinok na pečeň a chráni ju, podporuje obeh, dýchacie a močové systémy. Znižuje prebytočnú pittu a kaphu a zvyšuje vata (podľa Ayurvédskej filozofie sa vyznačujú energiami alebo temperami v ľudskom tele a charakterom: vata, pitta a kapha).

Vlastnosti podporujúce zdravie

Andrographis obsahuje široké spektrum bioaktívnych zlúčenín. Patria sem predovšetkým diterénové laktóny, t.j. andrografolidy,
ako aj flavonoidy, fytosteroly, flavóny a minerály.

Pravidelne používaná andrographis:

Podporuje prirodzenú imunitu
Pomáha zmierniť kašeľ a upchatý nos
Podporuje správne fungovanie pečene a chráni jej štruktúru pred poškodením
Pozitívne ovplyvňuje prácu srdca a fungovanie obehového systému
Pomáha udržiavať správnu hladinu glukózy v krvi
Zlepšuje chuť do jedla

ZLOŽENIE
1 kapsula obsahuje 400 mg extraktu Andrograhis paniculata, štandardizovaný na 10% arografolidov, želatínové kapsuly.
Balenie obsahuje 100 kapsúl.

AKO POUŽÍVAŤ
1 kapsula 1x denne pred jedlom. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

SYNERGIA
Kombinácia so sibírskym ženšenom (Eleutherococcus senticosus) posilňuje priaznivý účinok na imunitu a odporúča sa najmä na infekcie a prechladnutie.

KONTRAINDIKÁCIE A INTERAKCIE
Andrografia môže znížiť účinnosť antikoagulantov a antihypertenzív.
Ak sa vyskytne alergická reakcia, užívanie výrobku sa má prerušiť.

UPOZORNENIE
Nepresahujte odporúčaný denný príjem denne. Výrobok nemožno použiť ako náhradu za pestú stravu. Dojčiace a tehotné ženy by mali použitie prípravku konzultovať s lekárom.

Skladovanie
Chráňte pred svetlom. Skladujte pri izbovej teplote, na suchom mieste mimo dosahu malých detí.

CHARAKTERISTIKA RASTLÍN
Jedná sa o jednoročnú rastlinu vyskytujúcu sa v tropickom a subtropickom prostredí. Najmä v Indii, Číne a juhovýchodnej Ázii, a menej často v USA, na Bahamách a na Tichomorských ostrovoch. Andrographis dosahuje výšku 50 až 100 cm. Listy rastú protichodne a majú podlhovastý tvar s lesklým povrchom. Jeho kvety sú malé a biele s fialovými škvrnami. Pozostávajú zo štyroch úzkych okvetných lístkov ohnutých dozadu a zo stredu vyčnievajú dlhé biele tyčinky s fialovým koncom. Plody Andrographis vyzerajú ako malé zelené struky,
ktoré rastú vertikálne smerom nahor. Sú asi 2 cm dlhé. Vnútri sú hnedé semená.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: