Ashwagandha - Withania somnifera - 50g sekaný Náhľad

Ashwagandha - Withania somnifera - 50g sekaný

AR75831

Zloženie: Ashwagandha - Withania somnifera - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

7,61 €

Detaily

Zloženie: Ashwagandha - Withania somnifera - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Ashwagandha (Withania somnifera) je považovaná za jednu z najdôležitejších rastlín z indickej Ayurveda. Už viac ako 3000 rokov sa úspešne používa ako prostriedok na posilnenie a boj proti stresu. Vzhľadom na adaptogénne vlastnosti Ashwagandha sa tiež nazýva indický ženšen. Pojem ashwagandha doslova znamená "vôňu koní" a je odkazom na charakteristickú vôňu koreňa tejto rastliny a je potrebné zdôrazniť, že tento koreň dodáva silu, mužnosť a konskú silu. Ashwagandha koreň sa môže piť v podobe odvaru alebo sa môže použivať ako tinktúra (alkoholový extrakt).
Je to vysoko kvalitná surovina dovezená priamo z Indie.

APLIKÁCIE:
Zvyšuje prispôsobenie organizmu životnému prostrediu
Uvoľňuje a uľahčuje zaspávanie

ZLOŽENIE
Kořen Ashwagandha obsahuje množstvo biologicky aktívnych látok, vrátane: alkaloidov
(anaferrín, anahigrín, vitamín, somniferín, tropín); fytosterolov (beta-sitosterol),
vinylidénu A-Y (steroidné laktóny).

AKO POUŽÍVAŤ

čaj (rezaný koreň): 1-2 plné polievkové lyžice koreňa (6-7 g) zalejte pohárom vody, priveďte do varu a prikryté varte 5 minút na miernom ohni. Pite 1-2 poháre odvaru denne, ráno a/alebo večer.

prášok:
Práškový koreň Withania somnifera (L.) je možné užívať v množstve menšom ako 3 g denne.Odporúča sa užívať s jedlom – napríklad ako prídavok do jogurtu alebo smoothie.


INTERAKCIE A NEŽIADUCE ÚČINKY
Nepoužívajte počas tehotenstva alebo počas dojčenia. Nepoužívajte súbežne s barbiturátmi.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: