Reishi s výtrusmi - Ganoderma lucidum - 50g mletý Náhľad

Reishi - Ganoderma lucidum - 50g mletý

AR76849

Zloženie: Reishi - Ganoderma lucidum - 50g mletý
Zaradenie: Byliny

Na sklade

16,51 €

Detaily

Zloženie: Reishi - Ganoderma lucidum - 50g mletý
Zaradenie: BylinyReishi (Ganoderma lucidum) je japonské meno "božská huba nesmrteľnosti". Neoceniteľný účinok reishi húb na zdravie bol objavený a začal sa používať už pred 4 000 rokmi a tradičná čínska medicína ho zaradila ako jeden z jeho najdôležitejších prvkov. Reishi je známy aj inými menami: v Číne ako ling zhi a v Japonsku ako mannentake.
Výskum o vlastnostiach reishi húb prebieha viac ako 30 rokov. Predchádzajúce publikácie naznačujú, že pravidelná konzumácia týchto húb môže podporiť odolnosť tela a dopĺňať liečbu mnohých chorôb. Predovšetkým sa však hovorí, že tieto huby obnovujú homeostázu organizmu a normalizujú prácu orgánov a súčasne nespôsobujú vedľajšie účinky a nevykazujú toxicitu.

Vlastnosti podporujúce zdravie

Reishi huby obsahujú množstvo bioaktívnych látok so zdokumentovaným dopadom na ľudské zdravie. Najdôležitejšie z nich sú polysacharidy, peptidoglykány a triterpény. Polysacharidy prítomné v reishi sú beta-D-glukány, molekuly zahrnuté v rozpustnej frakcii vlákniny. Ich pro-zdravotné vlastnosti sú už pomerne dobre známe, a preto sa vo farmaceutickom priemysle používajú vo zvýšenej miere.

Podpora imunitného systému:
Látky prítomné v reishi majú schopnosť stimulovať odpoveď imunitného systému. V jednej zo štúdií s onkologickými pacientmi sa ukázalo, že denný príjem extraktu reishi vedie k zlepšeniu imunity u 80% jedincov. Bola pozorovaná zvýšená hladina imunitných faktorov (interleukín IL-2 a IL-6, interferón gama) a aktivity NK buniek. Pacienti tiež zaznamenali zlepšenie kvality života. Štúdie na zvieratách uvádzajú, že extrakt reishi stimuluje vývoj a proliferáciu imunitných buniek a stimuluje ich aktivitu.

Pozitívny vplyv na metabolizmus uhľohydrátov
Vďaka prítomnosti beta-glukánov reishi húb podporuje správny metabolizmus uhľohydrátov a môže ovplyvniť zníženie hladiny glukózy v krvi. Toto bolo preukázané štúdiami s použitím beta-glukánov izolovaných z reishi. Pacienti s diabetom 2. typu užívali extrakt počas 12 týždňov. Po tejto dobe sa hladina hladiny glukózy v krvi nalačno a glykovaného hemoglobínu u subjektov výrazne znížila.

Pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém
Spoločné pôsobenie triterpénov a beta-glukánov znamená, že konzumácia reishi môže znížiť krvný tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Klinické štúdie ukázali, že zlepšenie parametrov lipidov sa vyskytlo v priemere 70% pacientov s používaním denne reishi, zatiaľ čo pokles tlaku bol pozorovaný u až 80% jedincov.

Pozitívny vplyv na funkcie pečene
Početné štúdie na zvieratách ukázali, že reishi extrakty môžu pôsobiť na ochranu pečene. Výťažky používané perorálne pred vyvolaním poškodenia pečene výrazne znižujú poškodenie spôsobené chemickými látkami. V jednej štúdii bol reishi extrakt podaný potkanom s cirhózou pečene, ktorá po jednom mesiaci viedla k významnému zlepšeniu.

APLIKÁCIE:
Oslabená imunita
Chronická únava
Stres a zvýšené nervové napätie
Problémy so zaspávaním

POMOC A PREDCHÁDZANIE
rakovinové terapie, diabetes, hypertenzia, hypercholesterolémia, ateroskleróza, ochorenia pečene, vírusové a bakteriálne infekcie

ZLOŽENIE
Huba Reishi 100%. Surovina najvyššej kvality.

SYNERGIA:
Vitamín C

AKO POUŽÍVAŤ
Prášok z húb reishi sa užíva perorálne s vodou. Najlepšie je užívať ráno na prázdny žalúdok a počas dňa pred jedlom. Stojí za to zahrnúť doplnok vitamínu C, ktorý zlepšuje vstrebávanie bioaktívnych látok obsiahnutých v reishi.

Príklad použitia:

odvar
2-5 g prášku zaliať pohárom vriacej vody, nechajte pokryté po dobu 10 minút. Pite dvakrát denne pol pohára pred jedlom.
Je dobré začať s menším množstvom a podľa potreby ju postupne zvyšovať každých pár dní.
V závislosti od účelu použitia môžu byť účinky reishi viditeľné po 3 dňoch alebo po niekoľkých týždňoch. Reishi sa má používať pravidelne.

Kontraindikácie:
Ľudia, ktorí užívajú antidiabetické, hypotenzívne, zníženie cholesterolu a protidoštičkové lieky, majú byť opatrní. Použitie reishi húb môže ovplyvniť zníženie hladiny glukózy v krvi a cholesterolu, krvný tlak a inhibíciu agregácie krvných doštičiek. Ľudia s autoimunitnými ochoreniami by nemali používať reishi - ich imunostimulačný účinok môže zhoršiť príznaky ochorenia. Účinky Reishi na tehotných a dojčiacich ženách a deťoch neboli skúmané, ale niektorí tvrdia, že sú úplne bezpečné. V takom prípade konzultujte použitie huby s lekárom alebo fytoterapeutom.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Táto huba sa vyskytuje na každom kontinente okrem Antarktídy. Reishi rastie jednotlivo alebo v skupenstvách, najčastejšie na kmeňoch a dolných častiach mŕtvych stromov, zvyčajne listnatých. Reishi húbový klobúk má priemer 8 až 25 cm. Tvar je polkruhový, ale jeho hrany sú nepravidelné. Farba reishi tmavne s vekom. Mladé huby sú žiarivo žlté a potom sa stávajú fialové alebo dokonca čierne a červené. Jeho povrch je nerovný a lesklý, preto bol raz nazývaný lesklý lakovaný. Huba reishi rastie z valcovitej stonky, ktorá môže mať dĺžku až 15 cm.Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: