Fialka trojfarebná vňať - Viola tricolor - 100g sekaný Náhľad

Fialka trojfarebná vňať - Viola tricolor - 100g sekaný

AR82745

Zloženie: Fialka trojfarebná vňať - Viola tricolor - 100g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

6,41 €

Detaily

Zloženie: Fialka trojfarebná vňať - Viola tricolor - 100g sekaný
Zaradenie: Byliny

Viola tricolor bola používaná v ľudovej medicíne proti akné a dnes sa používa na zlepšenie vzhľadu pokožky. Táto rastlina má tiež zaujímavé vlastnosti pri internom používaní: má pozitívny účinok na dýchacie, tráviace a obehové systémy. V súčasnosti je Viola tricolor málo známa rastlinná surovina, ale v minulosti sa jej tešila veľká popularita a používala sa pri liečbe veľmi závažných ochorení, ako je epilepsia, astma alebo kožné ochorenia. Starí Gréci považovali Violu tricolor za symbol lásky a plodnosti, a preto ju pridali do nápojov ako jednu zo základných prísad.

Vlastnosti podporujúce zdravie:

Účinné zložky majú pozitívny účinok na vzhľad a stav pokožky, a to ako pri vonkajšom alebo vnútornom použití
Odvary sú skvelé pre starostlivosť o pleť. Pracujú antisepticky a upokojujúco, pomáhajú zmierniť lézie akné, ekzémy a alergické príznaky a utišujú unavené oči
Má priaznivý vplyv na fungovanie zažívacieho systému a pomáha regulovať činnosť čriev
Flavonoidy obsiahnuté v rastline posilňujú steny ciev, čím znižujú ich krehkosť a priepustnosť
Saponíny a hlien sú expektoranty a pomáhajú zmierniť kašeľ
Urýchľuje čistenie tela diureticky a diaforeticky

ZLOŽENIE:
Viola tricolor 100%. Surovina najvyššej kvality.
Obsahuje bioaktívne látky, ktoré zahŕňajú flavonoidy, saponíny, hlien, esenciálny olej, alkaloidy, organické kyseliny, triesloviny a triesloviny.

AKO POUŽÍVAŤ:

Odvar:
1-2 lyžičky byliny nasypte do šálky a zalejte vriacou vodou. Nechať pariť 15-20 minút. Pite 3 krát denne. So studeným odvarom môžete umyť pokožku alebo ju použiť ako kompresiu pre unavené oči.

Nežiadúce účinky a kontraindikácie:
Neodporúča sa konzumovať príliš silné odvary, pretože to môže spôsobiť nevoľnosť.
Tehotné a dojčiace ženy by sa mali vyhnúť bylinnej liečbe, pretože účinky jej použitia v týchto obdobiach nie sú známe.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Viola tricolor patrí do rodiny fialiek. Vyskytuje sa prirodzene po celej Európe v severských oblastiach, v západnej Ázii, na Sibíri a na Kaukaze. Nájdeme ju na poliach, trávnikoch a lúkach, po cestách a v záhradách, kde je považovaná za burinu. Má ráda suché a kyslé pôdy. Fialka dosahuje výšku 10 až 30 cm. Zvyčajne má jednu stopku pokrytú jemnými vlasmi. Jej spodné listy majú tvar srdca alebo ovocia, horné listy sú kopijovité a mierne užšie. Fialové kvety sú umiestnené na dlhých stonkách. Ich koruna pozostáva z piatich širokých okvetných lístkov. Horné dva sú zvyčajne svetlé alebo tmavočervené a spodné sú žlté, ale ich farby sa môžu meniť v závislosti od odrody. Kvety majú tzv kĺb, ktorý je viditeľný na zadnej strane koruny. Ovocie sú trojkomorové vrecká so sférickými semenami a tieto semená sú rozsiate mravcami.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: