Chia semená - Salvia hispanica - 1kg vcelku Náhľad

Chia semená - Salvia hispanica - 1kg vcelku

AR76542

Zloženie: Chia semená - Salvia hispanica - 1kg vcelku
Zaradenie: Superfoods

Na sklade

13,43 €

Detaily

Zloženie: Chia semená - Salvia hispanica - 1kg vcelku
Zaradenie: Superfoods

Semená chia sa používajú predovšetkým ako vynikajúci zdroj vlákniny. Pochádzajú z rastliny Salvia hispanica, ktorá rastie v Mexiku a južnej Guatemale a zaujímavo sa počíta ako obilniny. Chia semená majú schopnosť absorbovať veľké množstvo vody, čím zvyšujú svoj objem. Preto stačia len dve polievkové lyžice semien na prípravu jedného chia pudingu. Toto množstvo obsahuje 7 až 9 g vlákniny.

VLASTNOSTI

Chia semená obsahujú množstvo nerozpustných vlákien, ktoré stimulujú tráviaci trakt a pomáhajú pri liečbe zápchy.
Vzhľadom na vysoký obsah vlákniny, ktorý napučiava a absorbuje veľké množstvo vody, môžu semená chia pomôcť znížiť chuť do jedla.
Semená chia sú bohaté na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, ktoré majú pozitívny účinok na obehový systém a pomáhajú regulovať hladinu cholesterolu v krvi.
Chia semená obsahujú antioxidanty: kemferol, quercetin a myicoquine, ktoré sú súčasťou bioflavonoidov.

V minulosti boli semená chia základom jedla pre indiánov z dnešného Mexika. Aztékovia konzumovali semená chia na udržanie dobrého fyzického a duševného stavu, ako aj na zvýšenie koncentrácie a psychickej ostrosti. Semená chia boli pre nich jednou z piatich najdôležitejších potravín.

AKO POUŽÍVAŤ:
Jedna dávka 25 g semien (asi 2 lyžice) poskytuje asi 7 až 9 g nerozpustnej vlákniny, čo je asi 37% odporúčaného denného príjmu vlákniny.Chia semená majú zaujímavú vlastnosť, ktorou je schopnosť absorbovať veľké množstvo vody. Vďaka tomu sú semená obľúbenou potravou pre rýchle raňajky a jednoduché, efektívne dezerty. Semená sa môžu tiež konzumovať surové alebo pražené a pridané do šalátov alebo koktailov. Osivá sa používajú na pečenie ako náhrada za vajcia alebo tuk (1 polievková lyžica mletých chia semien zmiešaná s 3 lyžicami vody nahrádza 1 vajce).

ZLOŽENIE semien chia:

Vlákno: 30%
Proteín: 19-23%
Mastné kyseliny: 30-33%
- 60% mastných kyselín je kyselina alfa-linolénová (omega-3)
- 20% kyseliny linolovej (omega-6)
Pripravené sacharidy: 26-41%

100 g semien obsahuje:
631 mg vápnika
7,7 mg železa
335 mg horčíka
407 mg draslíka
4,6 mg zinku

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

20 ďalších produktov v rovnakej kategórii: