Cholín bitartrát 500 mg x 100 kapsúl - Choline bitartarate Náhľad

Cholín bitartrát 500 mg x 100 kapsúl - Choline bitartarate

AR2258

Zloženie: Cholín bitartrát 500 mg x 100 kapsúl - Choline bitartarate
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach

Na sklade

12,20 €

Detaily

Zloženie: Cholín bitartrát 500 mg x 100 kapsúl - Choline bitartarate
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach

Cholin bitartarát (ester kyseliny vínnej a cholín) je najjednoduchšia a lacná forma doplnku cholínu - živiny, ktorá má v tele mnoho dôležitých funkcií. Cholín bol predtým považovaný za jeden z vitamínov B, ale bolo zistené, že telo je schopné syntetizovať cholín vo veľmi obmedzenom rozsahu.

Endogénna výroba nezahŕňa potrebu tejto látky pre celé telo, preto musí byť dodaná s jedlom. V prípade nedostatku v strave stojí za použitie tabliet s cholín-bitartrátom. V roku 2016 Európsky úrad pre bezpečnosť potravín (EFSA) identifikoval cholín ako základnú živinu a odhadol rozsah potreby tejto zlúčeniny. Cholín je zlúčenina, ktorá je celkom bežná v prírode - tak vo svete zvierat, ako aj v rastlinách. Medzi potraviny bohaté na cholín patria: vaječné žĺtky, mäso (najmä hovädzia pečeň), karfiol, ryby a morské plody, špenát, špargľa.

Cholín je súčasťou mnohých fosfolipidov, ktoré vytvárajú bunkovú membránu všetkých buniek, prekurzor biosyntézy dôležitého neurotransmiteru spojeného s pamäťou - acetylcholín, je nevyhnutný pre konštrukciu a udržiavanie myelínových plášťov v nervových bunkách a tiež slúži ako metylový donor pri mnohých reakciách. Cholín zohráva dôležitú úlohu pri udržiavaní mnohých kľúčových metabolických a signalizačných procesov, chráni pred výskytom mnohých abnormalít. Cholín je nevyhnutný pre ľudské bunky.

Nedostatok cholínu môžu viesť k nepriaznivým zmenám v štruktúre bunkovej membrány, ako aj poškodeniu pečene a obličiek. Nedostatok cholínu vo fetálnom živote môže spôsobiť nezrovnalosti v štruktúre nervového systému - označované ako defekty neurálnej trubice.

Požiadavka tela na cholín je veľmi variabilná a závisí od mnohých faktorov, ako je pohlavie, génový polymorfizmus, fyziologický stav a úroveň stresu. Počas tehotenstva sa spotreba cholínu zvyšuje, pretože je nevyhnutná pre správny vývoj plodu a udržanie správnej hladiny homocysteínu. Vysoké nervové napätie, chronický stres, intenzívna duševná práca alebo zneužívanie alkoholu tiež zvyšujú potrebu tela pre túto zložku. Výskum ukazuje, že u mužov a žien po menopauze je pravdepodobnosť výskytu orgánovej dysfunkcie spojenej s cholínovou deficienciou.

Kapsuly s cholín-bitartrátom sú cenným potravinovým doplnkom určeným pre ľudí vystavených nedostatku cholínu v strave.


APLIKÁCIA:

Cholín je súčasťou bunkových membrán (fosfolipidov)
Cholín je prekurzorom syntézy fosfolipidov (vrátane fosfatidylcholínu, ktorý je dôležitou zložkou bunkových membrán, zodpovedných za ich správnu štruktúru a funkciu)

Je prekurzorom acetylcholínu
Cholín je prekurzor biosyntézy dôležitého neurotransmiteru spojeného s pamäťou, kontrolou svalov a mnohými ďalšími dôležitými funkciami. Početné štúdie zistili pozitívny účinok doplnkov cholínu pri riešení úloh a zapamätanie si. Zlepšenie schopnosti učiť sa a logické zisťovanie skutočností bolo pozorované. V štúdiách sa však použila cholínová forma CDP-cholínu iná ako dve bitartráty. Cholín-dichlorát v tabletách je užitočný pre telo, ale nejde o formu odporúčanú na použitie v nootropných záležitostiach.

Podporuje správne fungovanie kardiovaskulárneho systému
Cholín (ktorý je betaínový prekurzor) a betaín sa používajú na zníženie vysokej hladiny homocysteínu v plazme. Zvýšené hladiny homocysteínu sa považujú za nezávislý faktor zvyšujúci riziko vzniku aterosklerotických a trombotických lézií, ktoré môžu viesť k infarktu a mŕtvici. Cholín tiež prispieva k udržaniu normálneho metabolizmu tukov a podporuje správne fungovanie pečene.

Účinky nedostatku cholínu
Nedostatok cholínu môže viesť k nepriaznivým zmenám v štruktúre bunkových membrán, ktoré často súvisia so súčasným výskytom chorôb pečene, obličiek a pankreasu, poškodenia svalov, aterosklerózy, ako aj neurologických porúch.

ZLOŽENIE
1 Kapsula obsahuje: 500 mg cholín-bitartrátu, želatínovú kapsulu. Balenie obsahuje 100 kapsúl.


POUŽITIE:

1 kapsula (500 mg) cholín-bitartrátu obsahuje 208 mg cholínu

Odporúčané použitie: 2-3 krát denne, 1 kapsula.

Odporúčaná dávka cholínu pre všetkých dospelých je 400 mg cholínu (960 mg cholín-bitartrátu) na 70 kg telesnej hmotnosti.
Cholinový dopyt žien po menopauze sa zvyšuje *.
Požiadavka na cholín u tehotných žien * je 480 mg cholínu (= 1154 mg cholín-bitartrátu)
Požiadavka na cholín u dojčiacich žien je 520 mg cholínu (= 1250 mg cholín-bitartrátu)
Požiadavka na cholín u detí vo veku 15-17 rokov * je 400 mg cholínu (= 960 mg cholín-bitartrátu)
Požiadavka na cholín u detí vo veku 1-3 rokov * je 140 mg cholínu denne (= 336 mg cholín-bitartrátu)

V závislosti od individuálnych faktorov, niektorí muži a ženy potrebujú väčšie či menšie cholínu.
Výživové doplnky nemôžu nahradiť pestrú stravu a zdravý životný štýl.


INTERAKCIE A NEŽIADUCE ÚČINKY
Cholínové tablety v dávkach prevyšujúcich rádovú potrebu tela pre túto zlúčeninu môžu spôsobiť zápach rybieho potu (v dôsledku uvoľnenia významných množstiev trimetylamínu cez kožu), vracanie, slzenie, pokles tlaku, nadmerné potenie alebo gastrointestinálne ťažkosti.


Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: