Kolové orechy - Cola acuminata - 100g vcelku

AR76567

Zloženie: Kolové orechy - Cola acuminata - 100g vcelku
Zaradenie: Energia

Na sklade

7,70 €

Detaily

Zloženie: Kolové orechy - Cola acuminata - 100g vcelku
Zaradenie: Energia

Kolové orechy boli po stáročia veľmi vyhľadávaným a cenným tovarom v západnej a rovníkovej Afrike. Mimo oblasť svojho pôvodu neboli veľmi známe. Význam orechov kola je predovšetkým v tom, že sú silným stimulantom CNS, ktorý má schopnosť dlhodobo tlmiť pocit hladu, znižuje bolestivosť a má afrodiziakálne účinky. Práve pre schopnosť tlmiť hlad sa dnes orechy kola veľmi efektívne využívajú pri redukčných diétach, kedy zároveň vyčerpaný organizmus podporia ďalšie látky ktoré tieto orechy obsahujú – kofeín, theobromín, tanín, d katechín, i epikatechín a iné.

Oriešky kola podľa druhu dosahujú veľkosť 2 až 6 centimetrov a sú uložené v plodoch hviezdicového tvaru. Ich farba je pri druhu kola lesklá fialová alebo naopak biela, pričom v rôznych oblastiach spotreby sa cenia viac biele ako fialové plody alebo naopak. U nás je kola známa najviac asi ako zložka množstva obľúbených nápojov typu Cola (Coca- cola, Pepsi cola, Kofola a iné).

Zdravotné prínosy orechov cola: Stimulujú centrálny nervový systém; Pridávajú energiu; Odstraňujú fyzickú a duševnú únavu; Zvyšujú koncentráciu a bdelosť; Zvyšuje fyzickú kondíciu; Zastavujú chuť do jedla

Aplikácie: Fyzická a duševná únava; Syndróm chronickej únavy; Vysoká telesná a intelektuálna aktivita; Chudnutie; Depresívna nálada; Hnačka

Zloženie: Cola orechy 100%. Suroviny najvyššej kvality.

Použitie: Odporúčaná dávka orechov je 2-6 g denne, čo je polovica až jedna čajová lyžička.

Prášok je možné zmiešať s vodou, jogurtom alebo koktailmi. Nepoužívajte pred spaním.

Kontraindikácie: Ak sa vo všeobecnosti cola orechy pravidelne konzumujú v odporúčaných dávkach sú bezpečné. Iba pri požití vo veľmi vysokých množstvách môžu spôsobiť bolesti hlavy, podráždenosť a nepravidelný srdcový tep kvôli vysokému obsahu kofeínu. Cola orechy sa neodporúčajú deťom a tehotným a dojčiacim ženám. Ľudia s hypertenziou a srdcovými chorobami by mali byť opatrní.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: