Guarana prášok - Paulinia cupana - 200g

AR5016

Zloženie: Guarana prášok - Paulinia cupana - 200g
Zaradenie: Energia

Na sklade

13,60 €

Detaily

Zloženie: Guarana prášok - Paulinia cupana - 200g
Zaradenie: Energia

Guarana (Paullinia cupana) sa vyznačuje najvyšším obsahom kofeínu zo všetkých rastlinýn na svete, čím sa stáva jedným z najsilnejších a najpopulárnejších prírodných stimulantov. Obsah kofeínu v semenách guarany sa pohybuje od 3 do 6%. Špeciálne podmienky pestovania ho môžu zvýšiť až na 7-8%, ale takéto semená nie sú určené na vývoz. Na porovnanie, kávové semená obsahujú 1-2,5% kofeínu, yerba mate leaves 0.7-2% a čierny čaj 2.5-4%.

Zdravotné výhody: Kofeín prítomný v semenách guarany je spojený s tanínmi a fenolmi, čo je dôvod, prečo sa uvoľňuje postupne a poskytuje úplne iný druh stimulácie ako káva. Účinok guarany trvá asi 6 hodín. Je dlhšia a stabilnejšia ako pôsobenie kávy, ktorá stimuluje rýchlo, intenzívne, ale kratšie. Guarana tiež nespôsobuje rozptýlenie a úzkosť, ku ktorému môže dôjsť po pití silnej kávy.

Výhody Guarany: Dlhodobo stimuluje telo a myseľ; Posilňuje koncentráciu a pamäť; Zvyšuje fyzickú kondíciu tela; Znižuje chuť do jedla a uľahčuje kontrolu hmotnosti; Zvyšuje telesnú teplotu; Znižuje hustotu krvi a podporuje správne fungovanie obehového systému; Pozitívne ovplyvňuje náladu

APLIKÁCIE: Chronická únava, znížená energia, vysoká telesná aktivita, šport, učenie alebo duševná práca, absencia, problémy s pamäťou, rekonvalescencia, oslabené libido, depresívna nálada.

ZLOŽENIE: Guarana 100%. Suroviny najvyššej kvality. Guarana obsahuje v priemere 4,5-5,5% kofeínu.

POUŽITIE:

Dávkovanie guarany závisí od individuálnej citlivosti na kofeín.

Typická dávka je v jednej malej lyžičke (približne 4 g),

ale ak používate guaranu prvýkrát, mali by ste začať menšou dávkou, napr. 1-2 g, ktorá je

1/4-1/2 lyžičky a zistíte ako zareaguje váš organizmus.

Najlepšie je kombinovať guaranu so 1/4 poháru vody, džúsu alebo jogurtu.

Guarana by sa nemala užívať neskoro popoludní a večer - môže to spôsobiť ťažkosti so spánkom.

Účinok bude silnejší ak spojíte guaranu s kávou, ženšenom, yerbou mate, kakaom a mesa.

Nežiaduce účinky: Príliš vysoké dávky guarany môžu spôsobiť nespavosť, úzkosť, palpitáciu, zvýšenie krvného tlaku, zápchu.

Kontraindikácie: Guaranu by nemali užívať gravidné alebo dojčiace ženy a ľudia s hypertenziou, srdcovými arytmiami a srdcovým zlyhaním.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: