Aníz hviezda - Illicium verum - 50g vcelku Náhľad

Aníz hviezda - Illicium verum - 50g vcelku

AR75816

Zloženie: Aníz hviezda - Illicium verum - 50g vcelku
Zaradenie: Byliny

Na sklade

5,39 €

Detaily

Zloženie: Aníz hviezda - Illicium verum - 50g vcelku
Zaradenie: Byliny

Hviezdicový aníz alebo badián (Illicium verum) je korenie so sladkou a korenistou chuťou a neobvyklou arómou, ktoré je populárne na celom svete. Najčastejšie sa používa v ázijskej kuchyni - predovšetkým čínskej a vietnamskej. Pridáva sa do hydinového a hovädzieho mäsa. Anýz je dôležitou zložkou čínskej zmesi 5 korenín.
Jemne mleté semená anízu sú doplnkom indickej biryani ryže a mnohých thajských jedál, napríklad karam masaman. Na druhej strane sa vo svete používajú na ochutenie zákuskov, sladkostí a alkoholov.
Hviezdicový aníz prišiel do Európy až v 17. storočí a usadil sa navždy. Jeho semená sú vynikajúcou prísadou do koláčov, sladkostí a alkoholických likérov. Dnes je ťažké predstaviť si francúzsky likér bez charakteristického anízu.
Semená anízu sa tiež pridávajú do silne sladenej kávy a čaju a sú tiež súčasťou aromatického čaju masala chai. Niektorí ľudia po jedle prežúvajú kúsok anízu, aby osviežili dych.
V Ázii sa aníz považuje za afrodiziakum. Číňania tomu pripisujú zvláštnu moc - myslia si, že aníz môže priniesť šťastie. Svadobné koláče sú tradične ozdobené hviezdicovým anízom, aby žil mladý pár v prosperite.
Aníz by sa mal skladovať v tesne uzavretých nádobách na tienistom mieste a pokiaľ možno vcelku, aby si dlhšie uchoval svoju výraznú arómu. Pred pridaním do jedla je možné celé ovocie a semená rozdrviť v trecej miske alebo zomlieť.


APLIKÁCIE
Hviezdicový aníz má pozitívny vplyv na chuť do jedla a podporuje trávenie.
Perfektne sa kombinuje s mätou, rascou, rozmarínom a zázvorom.
Pridávanie do jedál by malo byť jemné, aby nedominovalo celej miske svojou intenzívnou arómou.

ZLOŽENIE
100% badyánu. Najvyššia kvalita!

INTERAKCIE A NEŽIADUCE REAKCIE
Precitlivenosť na rastlinu.
Otrava môže byť spôsobená chybou / kontamináciou pravého anízu (Illicium verum) s japonským anízom (Illicium anisatum) alebo (Illicium lanceolatum), ktoré sú toxické. Preto by ste si mali kúpiť aníz iba zo spoľahlivých zdrojov.

CHARAKTERISTIKY RASTLÍN
Badian, hviezdicový aníz (Illicium verum) - je malý strom s kožovitými, svetlozelenými listami a charakteristickým ovocím s intenzívnou a originálnou vôňou. Prírodným biotopom je oblasť juhovýchodnej Ázie - hlavne Čína a Vietnam, kde sa tiež pestuje. Nemal by sa zamieňať s jednoročnými bylinami, ktoré sa nazývajú aníz (Pimpinella anisum) a ktoré sa používajú aj v kulinárskom umení.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: