Mäta klasnatá list - Mentha spicata - 250g sekaný Náhľad

Mäta klasnatá list - Mentha spicata - 250g sekaný

AR76632

Zloženie: Mäta klasnatá list - Mentha spicata - 250g sekaný
Zaradenie: Bylinný čaj

Na sklade

11,16 €

Detaily

Zloženie: Mäta klasnatá list - Mentha spicata - 250g sekaný
Zaradenie: Bylinný čaj

Mäta zelená (Mentha spicata) pochádza z krajín Egypta, Balkánu a Stredomoria. Obsahuje menej mentolu ako mäta pieporná, čo spôsobuje, že chuť je jemnejšia a sladšia a má viac rastlinnej arómy. Mäta je známa už tisíce rokov a je široko používaná v kuchyni a medicíne. Už starí Egypťania, Gréci a Rimania používali mätu na bolesti brucha a tráviace ťažkosti. Názov mäta pochádza z gréckej mytológie z názvu nymfy Minthe, ktorú mal rád Hades. Hades ju premenil na bylinu, aby ju chránil pred hnevom svojej manželky Persephone. Mäta zelená je populárnou zložkou pepermintových žuvačiek, zubných pást a ústnych vôd, rovnako sa používa v kozmetike a pri výrobe parfumov. Výrobky zo zelenej mäty majú jemnejšiu chuť a vôňu.

Vlastnosti podporujúce zdravie:
Medzi najdôležitejšie zložky bioaktívnej zelenej mäty patria limonén, dihydrokarvón a cineol. Ide o látky s antioxidantovou a antifungálnou aktivitou. Každý druh mäty má pozitívny vplyv na tráviaci trakt. Aktívne zložky obsiahnuté v listoch podporujú pečeň a stimulujú sekréciu žlče, čo uľahčuje trávenie tukov. Zložky mäty tiež podporujú relaxáciu na hladkom svalstve zažívacieho traktu. Stojí za to siahnuť po mäte v prípade bolesti brucha, pálenia záhy, plynatosti a ťažkosti po jedle. Odvar zelenej mäty môže mať utišujúci účinok v stresových situáciách, ako aj v prípade bolesti hlavy, krku a bolesti svalov.

ZLOŽENIE:
Sušená zelená bylina 100%. Surovina najvyššej kvality.

AKO POUŽÍVAŤ:
Aby ste pripravili odvar mäty, zalejte 1-2 čajové lyžičky mäty vriacou vodou a nechajte 10 minút stáť. Podľa chuti si môžete pridať do odvaru citrón, zázvor alebo sladké drievko.
Zelená mäta je vynikajúcim doplnkom k bylinkovým čajom. Zvlášť stojí za to pridať ju do yerba mate a zeleného čaju.
Zelená mäta sa často používa v talianskej a francúzskej kuchyni. Používa sa na sezónne mladé zemiaky, paradajky, mrkvu a zelený hrášok, ako aj do dezertov a nápojov. Dáva osviežujúcu chuť šalátov a jogurtovým omáčkam. Vhodná na rôzne jedlá zo zeleniny, syrov, tvarohu a na polievky.

SKLADOVANIE:
Mäta musí byť skladovaná v tesne uzavretej nádobe mimo dosahu svetla a vlhkosti.

CHARAKTERISTIKA RASTLÍN
Vyskytuje sa v Európe, Ázii a Afrike. Je to trvalka, ktorá dosahuje výšku od 10 cm do 1 m. Kvitne od júna do júla. Kvetiny sú malé, biele, ílové alebo ružové a zhromažďujú sa v kvetenstvách na vrcholoch rastlín. Listy mäty rastú z opornej stonky a majú eliptický tvar. Celá rastlina intenzívne vonia.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

17 ďalších produktov v rovnakej kategórii: