Honeybush - Cyclopia intermedia - 100g Náhľad

Honeybush - Cyclopia intermedia - 100g

AR72975

Zloženie: Honeybush - Cyclopia intermedia - 100g
Zaradenie: Bylinný čaj

Na sklade

7,30 €

Detaily

Zloženie: Honeybush - Cyclopia intermedia - 100g
Zaradenie: Bylinný čaj

Honeybush (Honeybush) – čaj
Honeybush (Cyclopia intermedia) je ker pochádzajúci z južnej Afriky. Z jej ihličkovitých listov a žltých kvetov sa vyrába bylinkový čaj, ktorý domorodí obyvatelia tohto kontinentu poznajú už po stáročia. Oblasť výskytu medovníka je obmedzená na malú škvrnu na samom juhu Afriky a zatiaľ sa nikomu inde na svete nepodarilo založiť jeho plantáže. Botanici na ňom však pracujú a údajne už vymysleli dva spôsoby jeho pestovania.

Názov honeybush, alebo honeybush, označuje medovú vôňu, ktorú vydávajú jeho kvety. Je adekvátny aj charakteristike nálevu - medový čaj sa vyznačuje príjemnou, jemnou, kvetinovou vôňou a sladkastou chuťou. Navyše neobsahuje kofeín a môžu ho konzumovať dospelí aj deti.


Zdraviu prospešné vlastnosti:

Vďaka obsahu širokého spektra polyfenolov sa honeybush vyznačuje silnými antioxidačnými vlastnosťami a chráni pred voľnými radikálmi.
Jednou z najzaujímavejších zložiek tohto čaju je pinitol - cukrový alkohol, ktorý sa nachádza v boroviciach (odtiaľ jeho názov), ako aj v strukovinách vrátane medovky a v citrusoch. Štúdie ukázali, že táto zlúčenina má pozitívny vplyv na metabolizmus sacharidov: podporuje pôsobenie inzulínu a pomáha udržiavať normálnu hladinu glukózy v krvi. Navyše uľahčuje ukladanie glykogénu vo svaloch, a preto sa stal obľúbeným doplnkom športovcov. Uvažuje sa aj o jeho použití v prípravkoch podporujúcich terapiu cukrovky.
Fytoestrogény prítomné v čaji z medovky priaznivo ovplyvňujú reguláciu ženskej hormonálnej rovnováhy, keďže pôsobia podobne ako estrogény. Preto môžu pomôcť zmierniť príznaky menopauzy a predmenštruačného napätia.


ZLOŽENIE
Honeybush - 100% čaj. Najkvalitnejšia surovina!

Medzi najdôležitejšie bioaktívne zlúčeniny obsiahnuté v čaji z medovky patria polyfenoly (aspalatín, luteolín, xantóny), pinitol, fytoestrogény (izoflavóny, flavóny, kumestany) a určité množstvá minerálov.

HONEYBUSH - VARENIE
Honeybush - čaj:

Honeybush sa najpohodlnejšie varí v papierovom filtri kvôli jemnému suchu. Na 1 liter vriacej vody pripadá zvyčajne 1 vrchovatá polievková lyžica sušenej bylinky, jej množstvo si však treba prispôsobiť podľa vlastných preferencií. Nálev je najlepšie variť na miernom ohni 15 – 20 minút, prípadne lúhovať o niečo dlhšie. Môže sa jesť obyčajné alebo s cukrom a mliekom.

KONTRAINDIKÁCIE
Honeybush infúzia je úplne bezpečná. Môžu ho konzumovať deti a tehotné a dojčiace ženy.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Honeybush je rastlina príbuzná rooibosu. Patrí do čeľade Fabaceae a vo voľnej prírode sa vyskytuje len na samom juhu Afriky. Rod Cyclopia zahŕňa niekoľko druhov, z ktorých sa získava medovníkový čaj. Druh Cyclopia intermedia sa zbiera z hôr rieky Kouga neďaleko mesta George v Južnej Afrike, zatiaľ čo iné sa nachádzajú v údoliach, na pobreží a v iných horách tohto regiónu. Honeybush je ker dosahujúci výšku od 0,5 do 1 metra. Rastie s úzkymi, podlhovastými listami pripomínajúcimi mierne sploštené ihličie. Vytvára kvety s intenzívnou žltou farbou a nezvyčajným tvarom, ktoré počas kvitnutia vydávajú sladkú, medovú vôňu. Vtedy sa zbierajú listy a kvety, následne sa fermentujú a sušia.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

17 ďalších produktov v rovnakej kategórii: