Olej Gotu Kola - Centella asiatica - 50ml Náhľad

Olej Gotu Kola - Centella asiatica - 50ml

AR78641

Zloženie: Olej Gotu Kola - Centella asiatica - 50ml
Zaradenie: Olej extrakty

Na sklade

7,76 €

Detaily

Zloženie: Olej Gotu Kola - Centella asiatica - 50ml
Zaradenie: Olej extrakty

Gotu kola olej je extrakt z byliny gotu kola na báze slnečnicového oleja.

Gotu kola alebo aj Centella asiatica, sa používa viac ako 3000 rokov, hlavne v Ayurvéde, ale aj v tradičnej čínskej medicíne a ľudovej medicíne na Srí Lanke, na Filipínach a na Madagaskare. V súčasnej dobe je tiež široko používaný na Západe, kvôli jeho zdokumentovaným zdravotným prínosom.

Gotu kola je známa svojím vplyvom na dve oblasti: prvá je nervová sústava a druhá je koža. Orálne použitie tejto rastliny vo forme infúzií alebo kapsúl má za následok zlepšené pamäťové a kognitívne schopnosti, zostrenie koncentrácie a prehĺbenie vnútorného mieru, čo uľahčuje zvládanie stresu. Na druhú stranu, gotu kola aplikované externe má komplexný, pozitívny vplyv na kožu. Výťažky z jej byliny sú preto obľúbenou zložkou kozmetiky, najmä pleťových krémov a telových vôd.

Tradične sa gotu kola používa na liečbu všetkých kožných problémov, vyrážky, akné, ekzémy, malé rany, popáleniny, jazvy, rezy, bodnutie hmyzom, svrbenie a pálenie, a alergické zmeny. Bol tiež použitý na posilnenie krvných ciev, zlepšenie krvného obehu, zlepšenie fungovania nervového systému, upokojenie a zmiernenie úzkosti. Liečila sa ním demencia a epilepsia.


Vlastnosti podporujúce zdravie

Stimuluje produkciu kolagénu, stimuluje množenie fibroblastov (bunky spojivového tkaniva) a aktivuje rastové faktory v oblastiach poškodenia kože. Vďaka tomu urýchľuje hojenie drobných rán, jaziev, popálenín, vredov a vredov.
Zlepšuje pružnosť a pevnosť pokožky,
Zvyšuje hydratáciu pokožky a pomáha udržiavať vodu v jej vrstvách,
Uzatvára krvné cievy, čo urýchľuje hojenie kŕčových žíl a hemoroidov,
Znižuje strie a celulitídu,
Zmierňuje psoriatické lézie a znižuje súvisiaci zápal.

APLIKÁCIE
na starostlivosť o jazvy, odreniny, popáleniny, vredy, vredy atď.
pre každodennú starostlivosť o pokožku
pre strie a celulitídu
pre kŕčové žily a hemoroidy
pre starostlivosť o psoriatické lézie
ako doplnok k kozmetike

ZLOŽENIE
Olej z gotu kola je extrakt zo slnečnicového oleja v pomere 25 g byliniek na 50 ml oleja. Žiadne konzervačné látky, farbivá a iné prísady. Môže obsahovať častice macerovanej rastliny.

AKO POUŽÍVAŤ
Na vonkajšie použitie.

Masírujte malé množstvo oleja do zvolenej oblasti na koži a nechajte ho úplne absorbovať. Môžete pridať olej do krému na tvár alebo telového mlieka.

Kontraindikácie
Precitlivenosť na produkt.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

2 ďalších produktov v rovnakej kategórii: