Resveratrol Forte 250mg - Polygonum cuspidatum extract - 100 kapsúľ Náhľad

Resveratrol Forte 250mg - Polygonum cuspidatum extract - 100 kapsúľ

AR88891

Zloženie: Resveratrol Forte 250mg - Polygonum cuspidatum extract - 100 kapsúľ
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach

Na sklade

29,70 €

Detaily

Zloženie: Resveratrol Forte 250mg - Polygonum cuspidatum extract - 100 kapsúľ
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach


Kapsuly Resveratrol Forte sú obohatené extraktom z čierneho korenia (piperín), čo značne zvyšuje biologickú dostupnosť resveratrolu.

Resveratrol (3,5,4'-trihydroxystilbén, trans-resveratrol) je zlúčenina patriaca do skupiny flavonoidov, ktorá sa prirodzene nachádza
v šupke tmavého hrozna, bobúľ a niektorých bylín. Je to zlúčenina, ktorá je celkom bežná v prírode - našla sa vo viac ako 70 druhoch rastlín.
V rastlinách má resveratrol obrannú funkciu, je syntetizovaný fytoalexínom ako odpoveď na hubové infekcie, poškodenie alebo pod vplyvom silného
faktora stresu (napr. Silné UV žiarenie, sucho).

Resveratrol má širokú škálu aktivít a má veľa hodnotných vlastností podporujúcich zdravie. Vďaka silným antioxidačným vlastnostiam má ochranný
účinok na bunky a podporuje správne fungovanie obehového systému.

Všeobecne sa verí, že resveratrol, ktorý je súčasťou červeného vína, je zodpovedný za tzv. francúzsky paradox. Francúzi,
ktorí sú známi tým, že spotrebujú významné množstvá červeného vína, napriek tomu je u nich menej pravdepodobné, že bude trpieť
kardiovaskulárnymi ochoreniami a to aj pri strave bohatej na nasýtené tuky.

Priaznivý účinok resveratrolu sa neobmedzuje len na antioxidačné vlastnosti a neutralizáciu voľných radikálov.
Ovplyvňuje tiež reguláciu mnohých základných procesov, optimalizuje zápalovú reakciu tela a podporuje správne fungovanie imunitného systému.
Resveratrol tiež prispieva k udržaniu metabolickej rovnováhy a má ochranný účinok na očné kapiláry. Resveratrol spomaľuje proces starnutia a
zlepšuje kvalitu života. Čoraz viac výskumov naznačuje, že resveratrol napodobňuje účinky kalorického obmedzenia a podporuje dlhovekosť.


Má antioxidačné vlastnosti
Vďaka silným antioxidačným vlastnostiam má resveratrol priaznivý účinok na kardiovaskulárny systém a má ochranný účinok na bunky nervového systému. Resveratrol znižuje oxidačný stres a aktivuje vnútornú antioxidačnú ochranu.

Podporuje správne fungovanie imunitného systému
Resveratrol prispieva k prirodzenej obrane tela a podporuje správne fungovanie imunitného systému. Tablety Resveratrol chránia bunky pred negatívnymi účinkami škodlivých zlúčenín, napr. Polycyklických aromatických uhľovodíkov. Resveratrol prispieva k zintenzívneniu procesov detoxikácie tela a tiež zvyšuje účinnosť chemoterapie.

Vykazuje estrogénnu aktivitu
Resveratrol je jedným z fytoestrogénov - rastlinných hormónov, ktoré majú estrogén (podobný účinok), čo je dôvod, prečo môže byť užitočné pri zmiernení príznakov menopauzy u žien a môže priniesť úľavu mužom s nádormi prostaty (znižuje účinok testosterónu). Resveratrol znižuje androgénne akné a má priaznivý vplyv na vzhľad pokožky. Použitie vysokých dávok resveratrolu zdravými mužmi sa neodporúča.

Ďalšie pro-zdravotné vlastnosti
- chráni kapiláry očí
- má pozitívny vplyv na pohodu a naladu
- podporuje vývoj kostí a chrupavky

Synergia s potravinami
Hoci resveratrol je charakterizovaný pomerne vysokou absorpciou, bohužiaľ sa veľmi rýchlo metabolizuje v čreve a pečeni za účasti cytochrómu P450 - v dôsledku toho je jeho biologická dostupnosť nízka. Výskum naznačuje, že pridanie extraktu z čierneho korenia (piperínu) značne zvyšuje biologickú dostupnosť resveratrolu. Piperín značne uľahčuje vstrebávanie a zvyšuje účinnosť resveratrolu a tiež zvyšuje jeho pozitívny účinok na pohodu a náladu.

ZLOŽENIE
Každá kapsula obsahuje 250 mg resveratrolu a 10 mg extraktu čierneho korenia, štandardizovaného pre 95% piperínu. Želatínová kapsula.
Žiadne prísady alebo plnidlá.
Balenie obsahuje 30 alebo 100 kapsúl.
Trans-resveratrol v prípravku sa získa extrakciou z rizómu japonského knotweedu (Polygonatum cuspidatum).
Čistota 98%.

AKO POUŽÍVAŤ
Ako výživový doplnok 1 kapsula 1-3 krát denne. Najlepšie je jesť počas jedla, mastné jedlá zvyšujú vstrebávanie.
Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
Výživové doplnky nemôžu nahradiť pestrú stravu a zdravý životný štýl.

Kontraindikácie
Tehotné ženy a dojčiace matky by nemali používať resveratrol.
Ľudia, ktorí majú hepatitídu C a tí, ktorí užívajú antivirotiká, tiež nesmú užívať resveratrol.
Pacienti s rakovinou citlivou na hormóny a pacientmi užívajúcimi antikoagulanciá sa majú vyhnúť resveratrol.

Bezpečnosť a vedľajšie účinky
V suplementácii je resveratrol bezpečnou zlúčeninou.
V zriedkavých prípadoch môžete mať problémy s trávením, ako je nevoľnosť, hnačka alebo strata chuti do jedla
Vzhľadom na estrogénny účinok by zdraví mladí ľudia nemali užívať resveratrol.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: