Gotu kola 500 max - 100 kapsúl - Centella asiatica Náhľad

Gotu kola 500 max - 100 kapsúl - Centella asiatica

AR3009

Zloženie: Gotu kola 500 max - 100 kapsúl - Centella asiatica
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach

Na sklade

14,00 €

Detaily

Zloženie: Gotu kola 500 max - 100 kapsúl - Centella asiatica
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach

Gotu kola (Centella asiatica), tiež známy pod názvom mandukparni alebo jalbrahmi, je jednou z najdôležitejších bylín v Ayurveda a tradičnej čínskej medicíne. Gotu kola, ktorá sa používa od nepamäti, je známa svojím pozitívnym pôsobením na telo aj na myseľ. Podobne ako malý bacus (Bacopa monnieri) bol zaradený do Ayurvédy ako Medhya Rasayanas - omladzujúca rastlina, ktorá prináša jasnosť a pokoj mysle.

Predpokladá sa, že triterpenoidy obsiahnuté v byline sú zodpovedné za tonizačný a relaxačný účinok. Vďaka tomu Gotu kola znižuje stres a funguje ako prirodzený adaptogén. Okrem toho tieto zlúčeniny zlepšujú periférnu a cerebrálnu cirkuláciu, čo pozitívne ovplyvňuje kognitívne procesy - ako je pamäť a koncentrácia pozornosti. Priaznivý vplyv na kardiovaskulárny systém súvisí aj so skutočnosťou, že gotu kola posilňuje steny ciev.

Gotu kola účinne spomaľuje procesy starnutia, chráni nervové bunky a podporuje prirodzené regeneračné procesy.

Podľa jedného z hinduistických mýtov, zranený tiger sa váľal v byline, aby si uzdravil svoje rany rýchlejšie, zatiaľ čo čínsky bylinkár Li Ching Yun žil žiť 256 rokov vďaka pravidelnej konzumácii byliny. Skutočnosti môže byť na legende zrnko pravdy vďaka tomu, že obsahuje kyselinu akantitovú a ďalšie triterpény, ktoré stimulujú bunkové delenie spojivového tkaniva a produkciu a dozrievanie kolagénových vlákien, čím účinne podporujú regeneráciu kože po poškodení a zároveň znižujú zjazvenie. Okrem toho má ázijský pennywort priaznivý vplyv na farbu pleti, odstraňuje začervenanie a stabilizuje štruktúru bunkových membrán.


Podporuje normálny mozgový a periférny obeh
Má pozitívny vplyv na zdravie nervového systému
Zvyšuje koncentráciu, zlepšuje pamäť a schopnosti učenia
Podporuje regeneráciu a rekonštrukciu tkanív (poškodenie, veľké športové úsilie)
Podporuje prirodzenú psychologickú rovnováhu, priaznivo pôsobí na pohodu a revitalizuje
Dodáva energiu
Oneskoruje proces starnutia


ZLOŽENIE
Jedna kapsula obsahuje 250 mg rastliny a 250 mg extraktu z tejto rastliny štandardizovanej pre 10% triterpénov.
Balenie obsahuje 100 kapsúl.
Doplnok stravy.

AKO POUŽÍVAŤ
Jedna kapsula až trikrát denne pred jedlom. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

SYNERGIA
Môže sa používať súčasne s kofeínom, lecitínom, cinnarizínom, teobromínom, hypericínom, karnitínom, gáforom, taurínom a vitamínmi a aminokyselinami.
Kombinácia prípravku s vitamínmi A, C a E a zinkom posilňuje jeho interakciu. V kombinácii s N-acetyl-L-cysteínom (NAC) zmierňuje rušivé a kompulzívne správanie

Kontraindikácie
Nesmie sa kombinovať so sedatívami, ako sú benzodiazepíny.
Gotu kola sa neodporúča pre ľudí s nízkym krvným tlakom.
Nemá podávať tehotným alebo dojčiacim ženám.

Vedľajšie účinky
Štúdie ukázali, že užívanie prípravkov z gotu kola pri nízkych dávkach počas maximálne šiestich mesiacov je relatívne bezpečné, odporúča sa však opatrnosť, pretože vysoké dávky sú toxické a môžu viesť k poškodeniu pečene. Najčastejšie vedľajšie účinky sú vyrážka, poruchy trávenia, nevoľnosť, závraty a ospalosť.
Veľmi zriedkavo po alergických a fotosenzibilizačných reakciách sa môžu po požití prípravkov s obratom vyskytnúť alergické a fotosenzitívne reakcie.

UPOZORNENIE
Neprekračujte dennú dávku. Výrobok nemôže byť použitý ako náhrada pestrej stravy.

Skladovanie
Chráňte pred svetlom. Uchovávajte pri izbovej teplote, na suchom mieste mimo dosahu malých detí.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: