Kudzu 500 mg x 100 kapsúl - Pueraria lobata Náhľad

Kudzu 500 mg x 100 kapsúl - Pueraria lobata

AR2894

Zloženie: Kudzu 500 mg x 100 kapsúl - Pueraria lobata
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach

Na sklade

15,64 €

Detaily

Zloženie: Kudzu 500 mg x 100 kapsúl - Pueraria lobata
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach

Kudzu (Pueraria lobata) obsahuje látky, ktoré pomáhajú vymaniť sa zo závislostí. Kudzu extrakty sa používajú predovšetkým na liečbu závislosti od alkoholu, ale preukázateľne pomáhajú odvykať od nikotínu, amfetamínov a kokaínu. Látky prítomné v kudzu sú izoflavóny, ktoré majú tiež estrogénový účinok. Z tohto dôvodu sa kudzu odporúča pre ženy v menopauze a po menopauze a pre ženy s nedostatkom estrogénu.
V tradičnej čínskej medicíne sa koreň kudzu nazýva gén a používa sa pri migrénach a neurologických poruchách na čistenie a ochranu pečene a obličiek a na zmiernenie nepriaznivých účinkov konzumácie alkoholu. Číňania a Japonci oceňujú kudzu pre vysoký obsah izoflavónu, ktorý je oveľa vyšší ako obsah sójových bôbov, a pre jeho hrejivé vlastnosti. Koreň Kudzu vo forme prášku, tabliet, kapsúl, tinktúr a extraktov sa v Ázii predáva ako prostriedok na chudnutie, zväčšenie pŕs, zlepšenie vzhľadu pokožky a omladenie.
Kudzu je popínavá rastlina, ktorá rastie veľmi rýchlo a za jeden deň môže narásť až 30 cm na dĺžku. Liečivou surovinou je koreň rastliny, ktorý dorastá až do dĺžky 2 m, používajú sa aj kvety. Koreň a výhonky kudzu sú jedlé a sú súčasťou čínskej, japonskej a vietnamskej kuchyne. Výhonky s listami môžu byť vyprážané alebo variť a koreň môže byť pečený alebo varený a môže sa z neho pripraviť prášok, ktorý sa použije na prípravu dezertov, polievok alebo dokonca čaju.
Na konci 19. storočia bol privezený do USA a začali ho vysádzať, aby sa zabránilo erózii pôdy a aby sa pestoval ako jedlá, vláknitá a okrasná rastlina. Do 10 rokov sa kudzu rýchlo rozšíril v juhovýchodnej časti USA a pokrýval obrovské plochy, ktoré sa v súčasnosti odhadujú na 3 milióny hektárov. Boli urobené pokusy bojovať proti kudzu, ale kosenie ani použitie chemikálií nezabránili tomu, aby rastlina energicky rástla. Volala sa „rastlina, ktorá žrala juh“.

Vlastnosti podporujúce zdravie

Závislosť
Kudzu sa cení predovšetkým pre obsah látok, ktoré ovplyvňujú mozog takým spôsobom, ktorý pomáha pri liečbe závislostí, najmä od alkoholu, ako aj od nikotínu, amfetamínov a kokaínu. Tieto látky sú klasifikované ako izoflavóny. 80% z nich je puerarín a zvyšok sú daidzeín, daidzín, genisteín a ich deriváty. Dôležité je, že nevykazujú toxické účinky, na rozdiel od liekov používaných pri liečbe závislosti.
Vedecký výskum extraktov kudzu uskutočnený v posledných rokoch ukázal, že izoflavóny v nich obsiahnuté inhibujú odbúravanie serotonínu a dopamínu - neurotransmiterov, ktorých hladina sa zvyšuje po pití alkoholu alebo po užití drog, a spôsobuje potešenie a zníženie stresu a aktivuje cyklus závislosti. Tablety kudzu preto pomáhajú zvyšovať hladinu serotonínu a dopamínu v mozgu, a tým zlepšujú a stabilizujú náladu, čo umožňuje závislej osobe ľahšie sa vzdať stimulantu.
Kudzu izoflavóny navyše ovplyvňujú metabolizmus alkoholu v pečeni inhibíciou aktivity enzýmov, ktoré štiepia etanol na acetaldehyd a ďalej na kyselinu octovú. Acetaldehyd je toxickejší ako etanol a spôsobuje nepríjemné príznaky intoxikácie, ako sú bolesti hlavy, nevoľnosť, vracanie a návaly horúčavy. Spomalenie metabolizmu alkoholu izoflavonoidmi prítomnými v kudzu zmierňuje príznaky otravy a zmierňuje aj tzv. kocovina.

Obehový systém
Daidzeín a puerarín obsiahnuté v kapsulách kudzu majú priaznivý účinok na cirkuláciu a prácu kardiovaskulárneho systému tým, že zabraňujú zlepovaniu krvných doštičiek a znižujú viskozitu krvi. Pomáhajú tiež udržiavať normálny krvný tlak.

Hormóny
Kudzu izoflavóny sú klasifikované ako fytohormóny a majú estrogénový účinok. Vďaka tomu výťažky z kudzu zmierňujú nepríjemné príznaky menopauzy a postmenopauzy, ako sú návaly horúčavy, kožné ochorenia a závraty. Ďalej zvyšujú náladu a zvyšujú sexuálny apetít a majú tiež pozitívny vplyv na hustotu kostí.

Glykémia
Puerarín v tabletách kudzu má pozitívny vplyv na kontrolu glykémie. V štúdiách na zvieratách sa pozorovalo, že tieto zlúčeniny pomáhajú znižovať hladinu glukózy v krvi, zlepšovať toleranciu tkanív k glukóze a zvyšovať jej hladinu v kostrových svaloch.

Pamäť
Výťažky z kudzu preukázali ochranný účinok na nervové bunky v štúdiách s menopauzálnymi ženami a v štúdiách na zvieratách. Ukázalo sa, že pueraríny v kudzu inhibujú stratu pamäti súvisiacu s vekom a menopauzou.

APLIKÁCIA
užitočné pri odvykaní od alkoholu, nikotínu a psychoaktívnych látok
na zmiernenie príznakov otravy alkoholom a stavu opitosti
počas menopauzy alebo v prípade nedostatku estrogénu
podpora fungovania srdca a obehového systému
podpora metabolizmu sacharidov

ZLOŽKY
1 kapsula obsahuje 500 mg extraktu kudzu, štandardizovaného na 40% izoflavónov. Celulózová kapsula. 1 kapsula 3x denne pred jedlom. Balenie obsahuje 100 kapsúl. Doplnok stravy.

SPOLUPRÁCA
Koreň červenej šalvie (Salvia miltiorrhiza) sa používa spolu s kudzu v tradičnej čínskej medicíne na zlepšenie kardiovaskulárnych funkcií.

KONTRAINDIKÁCIE
Tehotenstvo, dojčenie, precitlivenosť na produkt.
Prevencia:
Neprekračujte dennú dávku, ktorá sa má jesť počas dňa. Produkt nemožno použiť ako náhradu pestrej stravy. Dojčiace a tehotné ženy by sa mali poradiť s lekárom.

SKLADOVANIE
Chráňte pred svetlom. Skladujte pri izbovej teplote, na suchom mieste, mimo dosahu malých detí.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
V súčasnosti sa s touto rastlinou zaobchádza ako s odrodou Pueraria montana, predtým označovanou ako samostatný druh. Kudzu patrí do čeľade Fabaceae a je mimoriadne inváznym druhom s denným prírastkom až 30 cm. Jeho prirodzenou oblasťou výskytu je Čína, India, juhovýchodná Ázia, Japonsko a ostrovy Oceánie. Teraz rastie aj v Severnej a Strednej Amerike, strednej Ázii a na Kaukaze, kam sa dovážala ako jedlá krmovina a okrasná rastlina. Popínavá rastlina sa však rozšírila veľmi rýchlo, pričom vytlačila pôvodné druhy a dnes sa s ňou zaobchádza ako s pretrvávajúcou burinou. Kudzu má veľký, jedlý koreň, ktorý dorastá až do dĺžky 2 metrov a môže vážiť až 30 kg. Stonka dosahuje dĺžku 10 - 12 m a rastie veľmi rýchlo. Listy pozostávajú z troch menších listov, ktoré pripomínajú kačacie plutvy. Kvety kudzu majú tvar typický pre strukoviny. Sú fialové so žltou škvrnou v strede. Tvoria zhluky dlhé 30 cm a po odkvitnutí sa premieňajú na tobolky so semenami pripomínajúcimi klasy.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: