Ženšen extrakt 80% - Panax ginseng - 10g Náhľad

Ženšen extrakt 80% - Panax ginseng - 10g

AR74535

Zloženie: Ženšen extrakt 80% - Panax ginseng - 10g
Zaradenie: Rastlinné extrakty

Na sklade

8,35 €

Detaily

Zloženie: Ženšen extrakt 80% - Panax ginseng - 10g
Zaradenie: Rastlinné extrakty

Kórejský ženšen - extrakt štandardizovaný na 80% ginsenosidov
Kórejský červený ženšen (pravý) - Panax ginseng - je prírodný rastlinný stimulant, ktorý pochádza z Číny, ale je známy po celom svete, dodáva telu a mysli ducha. Je tiež adaptogénnou a posilňujúcou bylinkou, zvyšujúcou obranyschopnosť a adaptabilitu organizmu. Pôsobí aj ako revitalizačný prostriedok, ktorý uľahčuje návrat do plnej kondície po chorobe alebo ťažkej životnej situácii.

História používania červeného ženšenu v tradičnej čínskej medicíne siaha až 5000 rokov dozadu, čo z neho robí jednu z najstarších bylinných rastlín. Ako prvý ho predstavil legendárny cisár Shennong. Bežný čínsky názov pre túto rastlinu je rénshēn (人蔘), čo v poľštine znamená „ženšen“ a v angličtine „ženšen“, čo znamená doslova „ľudská rastlina“ a odkazuje na antropomorfný tvar koreňa ženšenu, ktorý často pripomína siluetu človeka. . Okrem toho je v Ázii ženšen vnímaný ako rastlina, ktorá stelesňuje tri ľudské prvky: telo, myseľ a ducha. Z tohto dôvodu je označovaný aj ako kráľ bylín.

Moderná medicína už vie o kórejskom ženšene veľa napovedať, pretože je roky starostlivo skúmaný. Výsledky ukazujú, že ide o všestrannú a účinnú bylinku. Podrobnosti nájdete nižšie a zdroje pre výskum alebo štúdie v spodnej časti stránky.

Stojí za zmienku, že extrakt z kórejského ženšenu dostupný v našom obchode sa od ostatných odlišuje najvyššou koncentráciou ginsenosidov - až 80%! A - ako vždy - najlepšou kvalitou.


Zdravotné vlastnosti:

energie
Najdôležitejšou vlastnosťou kórejského ženšenu je jeho stimulačný účinok. Ženšen je jednoznačne fyzicky aj psychicky povzbudzujúci napriek tomu, že neobsahuje kofeín. Účinné látky v ňom obsiahnuté vykazujú schopnosť zvyšovať hladinu dopamínu a serotonínu, čo má za následok zníženie únavy, zvýšenie chuti a motivácie konať, ako aj zvýšenie fyzickej a intelektuálnej výkonnosti. Po užití ženšenu môžete pracovať dlhšie a efektívnejšie a intenzívnejšie cvičiť.

Nálada
Vplyvom kórejského ženšenu na serotonín a dopamín ide dobrá nálada ruka v ruke so stimuláciou.

Okrem toho je kórejský ženšen adaptogénny, čo znamená, že robí telo imúnnym voči fyzickým a psychickým stresom. Znižuje hladinu kortizolu a zmierňuje nervové napätie, čím zvyšuje pokoj tvárou v tvár životným ťažkostiam. Zníženie negatívneho vplyvu stresu na telo sa priamo premieta do zlepšenia nálady.

Myslenie, koncentrácia, pamäť
Ako sa ukázalo vo výskume, kórejský ženšen zlepšuje kognitívne funkcie nielen dočasne, ale aj dlhodobo. Pomáha vám sústrediť sa na intelektuálne výzvy počas dňa a tiež uľahčuje učenie a zapamätávanie. Pri pravidelnom užívaní zlepšuje pamäť a podporuje rozvoj duševných schopností.

Stojí za zmienku, že vplyv kórejského ženšenu na myseľ bol skúmaný u pacientov s Alzheimerovou chorobou. Pokus trval dva roky a intelektuálna zdatnosť respondentov sa kontrolovala každých 12 týždňov. Po 24 týždňoch nastali najpriaznivejšie zmeny a udržali sa až do konca štúdie. Zlepšili sa: pamäť, koncentrácia, priestorová orientácia, jazykové schopnosti, počítanie, motorická koordinácia a iné kognitívne schopnosti.

Oddolnosť
Pozitívny vplyv na imunitný systém je jednou z najviac oceňovaných vlastností kórejského ženšenu. Táto rastlina má schopnosť zvyšovať produkciu imunitných buniek (B a NK lymfocytov, interleukínov a gama interferónu), čím stimuluje činnosť imunitného systému a zvyšuje jeho obranyschopnosť proti patogénom.

Kardiovaskulárny systém
Kórejský ženšen má mnohostranný pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém. V prvom rade pomáha udržiavať zdravý arteriálny tlak a zlepšuje krvný obeh, pretože obsiahnuté zlúčeniny stimulujú vnútornú tvorbu oxidu dusnatého (NO). Oxid dusnatý je zodpovedný za expanziu krvných ciev, čo následne vedie k efektívnejšiemu prietoku krvi pri menšom tlaku.

Navyše, pokusy na zvieratách ukázali, že kórejský ženšen má pozitívny vplyv na stav srdcového svalu a zlepšuje jeho činnosť po infarkte. V jednej štúdii sa zistilo, že môže dokonca znížiť intenzitu infarktu vyvolaného u zvierat a obmedziť počet srdcových buniek, ktoré podstúpia apoptózu (smrť) v dôsledku tejto udalosti [2].

Poslednou vlastnosťou kórejského ženšenu pre obehový systém je jeho antiagregačný účinok, teda ten, ktorý zabraňuje zlepovaniu krvných doštičiek. Keď sa krvné doštičky zlepia, krv zhustne a môžu sa vytvárať zrazeniny, čo môže viesť k infarktu alebo mozgovej príhode.

Metabolizmus
Kórejský ženšen má pozitívny vplyv na metabolizmus glukózy a lipidov. Po prvé, pomáha udržiavať normálnu hladinu glukózy v krvi a zlepšuje citlivosť tkanív na inzulín. Po druhé, pomáha udržiavať správnu hladinu celkového cholesterolu v krvi.

Mužské sexuálne funkcie
Kórejský ženšen sa teší názoru, že je prírodným pomocníkom pri erekcii a posilňujúcim mužské libido. Výskum v tejto oblasti jasne ukazuje, že ženšen bude nápomocný hlavne tým, ktorí majú z nejakého dôvodu (choroba, lieky, depresia, obezita, stres a iné) znížené libido a problémy s erekciou. Mnoho užívateľov bez vyššie uvedených problémov však o účinnosti ženšenu v tomto smere hovorí pozitívne. Nebudem teda písať, že ženšen takto funguje u každého, ale rád by som zdôraznil, že stojí za to si to overiť na sebe.

APLIKÁCIA
stimulovať telo a myseľ
s cieľom zvýšiť intelektuálnu výkonnosť
na zlepšenie nálady
pre zdravie kardiovaskulárneho systému
ako podpora metabolizmu glukózy a cholesterolu
ako podpora mužských sexuálnych funkcií


ZLOŽENIE
Extrakt kórejského ženšenu - Panax ginseng - štandardizovaný tak, aby obsahoval 80% ginsenosidov. Najvyššia kvalita!


DÁVKOVANIE A APLIKÁCIA
Odporúčame užívať 1 až 3 odmerky 1 alebo 2 krát denne. Začnite s najmenšou porciou! Pred konzumáciou výluh zmiešame s vodou, ešte lepšie s medom alebo šťavou, keďže je dosť trpký.
1 odmerka 0,05 ml je asi 30 mg extraktu.

Pozor!
Výťažok z kórejského ženšenu aplikovaný popoludní môže sťažiť zaspávanie.


SPOLUPRÁCA
Pamäť, myslenie, koncentrácia: extrakt z ginkgo biloba, extrakt zo schizandry čínskej.
Energia: extrakt z guarany, L-tyrozín.
Fyzická výkonnosť, vytrvalosť, šport: forskolín, kreatín, beta-alanín.


KONTRAINDIKÁCIE
Tehotenstvo, dojčenie, precitlivenosť na rastlinu, arytmia, hypertenzia, nespavosť, hypertyreóza.
Vedľajšie účinky:
Vysoké dávky extraktu kórejského ženšenu môžu spôsobiť úzkosť, tras rúk, nespavosť, podráždenie a pocit preťaženia.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Kórejský ženšen (Panax ginseng) patrí do čeľade Araliaceae. Vyskytuje sa vo východnej Ázii, najmä v Číne a Kórei, kde rastie v horských lesoch. Obľubuje vlhkú pôdu a tienisté a polotienisté polohy. Je to bylinná rastlina a zvyčajne dosahuje výšku 70-80 cm. Spoznáte ju podľa drobných bielych kvietkov tvoriacich guľovité súkvetie, no ešte ľahšie ju nájdete, keď plodí. Jeho plody sú červené guľôčky zhromaždené v guľovitých plodoch, viditeľných z diaľky na pozadí zelených listov.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: