Ginkgo biloba 24% / 6% - 25g Náhľad

Ginkgo biloba 24% / 6% - 25g

AR76099

Zloženie: Ginkgo biloba 24% / 6% - 25g
Zaradenie: 6%

Na sklade

13,36 €

Detaily

Zloženie: Ginkgo biloba 24% / 6% - 25g
Zaradenie: 6%

Ginkgo biloba – extrakt

Extrakt z ginka dvojlaločného poskytuje pevnú podporu nervovej sústave – posilňuje pamäť, podporuje koncentráciu, podporuje procesy učenia a znižuje stres. Zvyšuje produkciu neurohormónov šťastia (serotonínu a dopamínu) a má ochranný účinok aj na mozog. Okrem toho zlepšuje krvný obeh a posilňuje krvné cievy. Je to cenená kozmetická surovina najmä pre cievnu pokožku.

Ginkgo biloba je najstarší strom na svete, ktorý sa datuje do obdobia druhohôr. Hovorí sa jej živá fosília – dnes vyzerá rovnako ako pred 270 miliónmi rokov. Napriek svojmu druhovému názvu nepochádza z Japonska, ale z juhovýchodnej Číny a len tam sa prirodzene vyskytuje. V Európe ju však nájdeme, pretože sa často vysádza v parkoch, záhradách a pri cestách. Jeho dvojlaločné listy sú zaujímavým dekoratívnym prvkom najmä na jeseň, keď žltnú. Okrem toho je tento strom úplne odolný voči škodcom, znečistenému vzduchu a chudobnej pôde. Nebolo pozorované, že by ich postihli nejaké choroby. Musí však rásť na plnom slnku, keďže v tieni odumiera.

Listy ginkga sa v tradičnej medicíne používali už pred 5000 rokmi a už 500 rokov sú súčasťou čínskej Materia Medica. Číňania nimi liečili choroby postihujúce krvný obeh, srdce, pľúca a mozog. Na Západe sa chemické zloženie a účinky listov ginka začali skúmať v 60. rokoch minulého storočia. Odvtedy bolo vytvorených mnoho extraktov z ginka, vrátane extraktu EGb 761 štandardizovaného tak, aby obsahoval 24 % flavonoidových glykozidov a 6 % laktónových terpénov (to je ten, ktorý si u nás môžete kúpiť). Tento extrakt bol považovaný za najúčinnejší, a preto sa dodnes používa vo výskume a vo farmaceutických prípravkoch. Spoľahlivé vedecké dôkazy o pozitívnych účinkoch extraktu z ginka znamenajú, že sa v súčasnosti široko používa na podporu liečby porúch periférnej a mozgovej cirkulácie, aterosklerózy, neurodegeneratívnych ochorení (demencia, Alzheimerova choroba) a depresie, ako aj na podporu kognitívnych funkcií starší ľudia.


Zdraviu prospešné vlastnosti:

mozog:
Extrakt z ginka účinne posilňuje pamäť a zlepšuje procesy učenia. Zvyšuje intelektuálnu kapacitu.
Zvyšuje produkciu dopamínu a serotonínu (neurohormóny zodpovedné za dobrú náladu) a tiež zvyšuje počet mozgových serotonínových receptorov. To znamená, že trvalo zlepšuje a stabilizuje vašu náladu. Predpokladá sa jeho antidepresívny účinok.
Pôsobí protistresovo tým, že inhibuje aktivitu HPA osi a znižuje sekréciu kortizolu v nadobličkách.
Pôsobí neuroprotektívne – chráni mozog pred voľnými radikálmi, hypoxiou a ischémiou. Okrem toho inhibuje agregáciu amyloidu beta, *zabraňuje rozvoju Alzheimerovej choroby.

Obeh:
Rozširuje cievy a stimuluje periférny a cerebrálny obeh.
Utesňuje arteriálne, venózne a kapilárne cievy.
Znižuje viskozitu krvi (antikoagulant).

Koža:
Extrakt z ginka aplikovaný na pokožku má omladzujúci účinok. Zlepšuje jej elasticitu a pevnosť, zvyšuje hydratáciu a spomaľuje proces starnutia. Vďačíme za to flavonoidom ginka so silnými antioxidačnými (anti-aging) vlastnosťami. Okrem toho aktívne zlúčeniny ginkga stimulujú produkciu fibroblastov - kožných buniek, ktoré sa množia pri poškodení pokožky a tiež produkujú kolagén. Viac kolagénu v pokožke znamená lepšiu kondíciu a krásny vzhľad.
Ďalšou obrovskou výhodou používania ginka v starostlivosti o pleť je jeho schopnosť utesniť kapiláry. Vďaka tomu má ginko skvelý vplyv na cievnu pokožku. Vlásočnicová koža sa vyznačuje tým, že je tenká a citlivá a plytko pod jej povrchom sa nachádzajú početné krehké vlásočnice, ktoré sa v čase stresu rozširujú a napĺňajú krvou, čo spôsobuje červenanie. Ginko robí tieto krvné cievy pružnejšími a silnejšími, čo zase pomáha znižovať výskyt začervenania.
Vďaka tomu, že extrakt z ginka zlepšuje mikrocirkuláciu, je často používaný v kozmetike určenej na boj proti celulitíde. Lepšia cirkulácia pomáha odstraňovať pomarančovú kôru, ale ošetrenie treba kombinovať s pravidelnou masážou a peelingom pokožky.

POUŽITIE

Ústne:
- zvýšiť intelektuálnu kapacitu, posilniť pamäť, zlepšiť schopnosť učiť sa,
- na podporu nervového systému pri depresiách a zlej nálade,
- na zníženie hladiny stresu,
- na podporu nervového systému starších ľudí, najmä pri demencii a Alzheimerovej chorobe,
- na zlepšenie krvného obehu a stavu krvných ciev.


Navonok:
- v kozmetike pre zrelú, cievnu a anticelulitídnu pleť.


ZLOŽENIE

Ginkgo biloba – extrakt EGb 761 štandardizovaný tak, aby obsahoval 24 % flavonoidových glykozidov a 6 % laktónových terpénov. Bez doplnkov. Najvyššia kvalita!


DÁVKOVANIE A AKO UŽÍVAŤ

Ústne:
3 ploché odmerky po 0,05 ml 3x denne po zmiešaní s malým množstvom vody.
1 plochá odmerka zodpovedá približne 15 mg extraktu.
Pozor! Pre dosiahnutie najlepších výsledkov by sa mal extrakt z ginka používať denne minimálne 4 týždne.


Kozmeticky:
Odporúčaná koncentrácia v kozmetike – do 5 %.
Sypná hmotnosť = 0,5 g/ml (plochá 5 ml čajová lyžička váži približne 2,5 g).

Extrakt je možné zmiešať s vodou alebo etylalkoholom.

Pozor! Extrakt z ginka môže zožltnúť pokožku.


SPOLUPRÁCA
Rhodiola, sibírsky ženšen, extrakt zo zeleného čaju, yerba maté, kofeín.


KONTRAINDIKÁCIE
Precitlivenosť na produkt, tehotenstvo, dojčenie.

Interakcie:
Prípravky z ginka zosilňujú účinok antikoagulancií!
Extrakt z ginkga môže oslabiť účinky alprazolamu (Xanax).

Vedľajšie účinky:
Nadmerný extrakt z ginkga môže spôsobiť bolesti hlavy, závraty, nevoľnosť, búšenie srdca a alergické kožné reakcie.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Ginkgo biloba (Ginkgo biloba) je strom z čeľade ginkgo. Ide o endemický a ohrozený druh a v súčasnosti sa prirodzene vyskytuje iba v juhovýchodnej Číne. Tieto stromy vo svojom prirodzenom prostredí dosahujú výšku 30-40 metrov av Európe sú o niečo nižšie. Delia sa na samčie a samičie a sú klasifikované ako gymnospermy. Charakteristické listy ginka majú vejárovitý tvar a označujú sa ako dvojlaločné. V lete sú svetlozelené a na jeseň žltnú. Ginko kvitne až po 40 rokoch pestovania. Samčie kvety majú podobu žltých jahniat a samičie kvety pozostávajú z dvoch nahých, zelených vajíčok. Semená ginkga visia z konárov na dlhých stopkách a sú obklopené mäkkým arilom. Po upražení sú jedlé.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

5 ďalších produktov v rovnakej kategórii: