Rozchodnica ružová koreň - Rhodiola rosea - 250g sekaný Náhľad

Rozchodnica ružová koreň - Rhodiola rosea - 250g sekaný

AR76865

Zloženie: Rozchodnica ružová koreň - Rhodiola rosea - 250g sekaný
Zaradenie: Pamäť a koncentrácia

Na sklade

34,60 €

Detaily

Zloženie: Rozchodnica ružová koreň - Rhodiola rosea - 250g sekaný
Zaradenie: Pamäť a koncentrácia

Rhodiola podporuje učenie, zlepšuje koncentráciu a pamäť. Dodáva energiu a zvyšuje náladu, upokojuje nervové napätie a robí telo odolným voči stresu. Okrem toho posilňuje imunitný systém a zvyšuje fyzickú a duševnú výkonnosť.

Táto úžasná rastlina, bežne známa ako Rhodiola, rastie v arktickom regióne, ako aj vo vysokých horách Európy, Ázie a Severnej Ameriky. Je to rastlina z hrubozrnnej čeľade, prispôsobená drsným podmienkam prostredia a nízkym teplotám. Má silný koreň s hustým, spletitým oddenkom, ktorý sa často nazýva arktický alebo zlatý koreň.

Koreň Rhodiola rosea sa tradične používa na zvýšenie fyzického výkonu a produktivity, predĺženie života, odolávanie drsným podmienkam prostredia v polárnej oblasti, zníženie symptómov výškovej choroby a získanie viac energie. Tiež liečil depresiu, anémiu, neplodnosť, zažívacie choroby, bakteriálne a vírusové infekcie a dysfunkcie nervového systému. V sibírskych horských dedinách sa mladomanželom dodnes dodáva kytica koreňov rhodioly, aby sa zabezpečila plodnosť a narodenie zdravých detí. V strednej Ázii sa infúzia rodioly používala ako najúčinnejší liek na chrípku a nachladnutie a mongolskí lekári ju odporúčali na pľúcnu tuberkulózu a rakovinu. Po dlhé roky iba obyvatelia Sibíri vedeli, kde nájsť zlatý koreň, a tieto informácie si starostlivo strážili. Používali ho v obchode s Gruzínskom, kde ho vyrazili vymeniť za miestne vína, ovocie, med a korenie.


Pro-zdravotné vlastnosti:
Rhodiola rosea má pozitívny vplyv na kognitívne funkcie, tj. Myslenie, analýzu, počítanie, spájanie a plánovanie a tiež zlepšuje pamäť a schopnosti učiť sa.
Je adaptogénom, takže zvyšuje odolnosť tela voči stresovým faktorom, fyziologickým, napr. Ochladzovaniu alebo prehrievaniu, nedostatku spánku, hladu a duševným, tj tým, ktoré spôsobujú emocionálne napätie, napr. Dôležité životné udalosti, tlak okolia. alebo nabitý program dňa.
Upokojuje negatívne symptómy napätia vyvolaného stresom.
Zlepšuje náladu zvýšením hladín serotonínu a dopamínu v mozgu.
Zvyšuje motiváciu konať.
Dodáva energiu, stimuluje myseľ a telo.
Zvyšuje fyzickú a duševnú výkonnosť, čo znamená, že fyzická námaha alebo intelektuálna práca môžu trvať oveľa dlhšie, a to aj napriek únave.
Po intenzívnom tréningu urýchľuje regeneráciu tela.
Posilňuje prirodzenú imunitu tela.
Má silný antioxidačný účinok.
Podporuje správnu reakciu tela na zápal.

APLIKÁCIA
slabá pamäť
problémy s učením a koncentráciou
náchylnosť na stres
fyzické a psychické vyčerpanie
chronická únava
depresívna nálada
vysoká fyzická aktivita, šport
intenzívna duševná práca
nízka imunita

ZLOŽENIE
Rhodiola rosea - koreň (Rhodiola rosea) 100%. Surovina najvyššej kvality!

Doteraz bolo identifikovaných asi 140 bioaktívnych zlúčenín nachádzajúcich sa v koreni rhodioly. Najdôležitejšie z nich sú rozdelené do 6 skupín:
- fenylpropanoidy: rosavina, kolofónia, rozmarín,
- deriváty fenyletanolu: salidrozid (rodiolozid) a tyrozol,
- flavonoidy: rhodiolín, rhodionín, rhodiosín, tricín,
- monoterpény: dewridiol, rosaridín,
- triterpény: daucosterol, beta-sitosterol,
- fenolové kyseliny: kyselina chlorogénová a kyselina gallová.


DÁVKOVANIE A APLIKÁCIA
Rhodiola - čaj (nakrájaný koreň):
1 plochú lyžicu rozdrveného koreňa nasypte do čerstvo prevarenej, ale mierne vychladnutej vody (80-85 ° C) a nechajte 4-5 hodín alebo cez noc stáť a potom sceďte. Konzumujte 1 infúziu denne rozdelenú na 2-3 porcie. Na zvýraznenie chuti je možné pridať med alebo ovocnú šťavu.

Tinktúra:
Pomer 1:5 Zalejte teplým alkoholom 40%. Macerujte najmenej 14 dní. Vezmite 5 ml (1 čajovú lyžičku) 2-3 krát denne.

Prášok:
1⁄4 čajovej lyžičky mletého koreňa (asi 1 g) zalejte trochou horúcej vody. Keď vychladne, vypite ju spolu s koreňom. Používajte 1-3 krát denne s jedlom.

SPOLUPRÁCA
Energia, nálada, fyzická výkonnosť: cordyceps, sibírsky alebo červený ženšen, maca, guarana.
Nálada, relaxácia, lepší spánok: ashwagandha, brahmi, 5-HTP
Koncentrácia: Gingko biloba, ženšen, brahmi, guarana.
Libido: maca, Tribulus terrestris.

KONTRAINDIKÁCIE
Rhodiolu by ste nemali používať počas tehotenstva a dojčenia a šesť mesiacov pred plánovaným tehotenstvom.
Pri použití rhodioly je dobré znížiť množstvo kofeínu a ďalších stimulantov, ktoré konzumujete, aby ste predišli nadmernej stimulácii a nespavosti.

Vedľajšie účinky:
Vysoké dávky rhodioly môžu spôsobiť úzkosť, nespavosť, rozptýlenie, nadmerné vzrušenie a myšlienkové preteky.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Rhodiola rosea patrí do hrubozrnnej rodiny. Vyskytuje sa v chladných oblastiach sveta: v Arktíde, vo vysokých horách strednej Ázie a Európy a niekedy aj v Kanade a na Aljaške. Vytvára husté zhluky. Rastie vo vysokých nadmorských výškach, spravidla medzi skalami, medzi kameňmi, v nízkej tráve alebo nad horskými potokmi. Rhodiola rosea má hrubú, mäsitú, svetlo zelenú stonku, ktorá sa nerozvetvuje a dosahuje výšku 5 až 40 cm. Pod zemou sa nachádza hustý podzemok Rhodiola rosea, husto rozkonárený a spletitý, ktorý pri trení vydáva charakteristickú vôňu podobnú ruži. Listy sú tiež hrubé, vajcovitého alebo kopijovitého tvaru a špicaté na špičkách. Na okrajoch môžete vidieť jemné zuby. Listy sú mierne zložené nahor a ich povrch je pokrytý voskom. Na jeseň sfarbujú do žlta a červena. Kvety Rhodiola sú na vrcholoch stoniek. Kvety rozdelujeme na samčie a samičie a majú rôzne farby: môžu byť zelené, žlté a červené. Opeľujú ich muchy. Plody Rhodioly sú vlnovce, ktoré praskajú a uvoľňujú množstvo tmavohnedých semien.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

5 ďalších produktov v rovnakej kategórii: