Brahmi - Bacopa monnieri vňať - Bacopa monnieri - 250g mletý Náhľad

Brahmi - Bacopa monnieri vňať - Bacopa monnieri - 250g mletý

AR82617

Zloženie: Brahmi - Bacopa monnieri vňať - Bacopa monnieri - 250g mletý
Zaradenie: Byliny

Na sklade

14,78 €

Detaily

Zloženie: Brahmi - Bacopa monnieri vňať - Bacopa monnieri - 250g mletý
Zaradenie: Byliny

Brahmi, alebo Bacopa monnieri, je dobre známa a vysoko cenená bylina ájurvédskej medicíny. Odporúča sa v stavoch zvýšeného kognitívneho úsilia, na zlepšenie pamäti a koncentrácie, v stavoch s nízkou náladou a u starších ľudí, ktorí prejavujú príznaky zmätenosti alebo rozptýlenia. Brahmi podporuje správne fungovanie nervového systému a obnovuje jeho prirodzenú rovnováhu. Vďaka svojim antioxidačným, adaptogénnym a stimulačným regeneračným procesom môže byť bylina bacopa použitá ako pomocná látka pri rekonvalescencii po mozgových príhodách.

Bacopa monnieri má pozitívny vplyv na fungovanie mozgových štruktúr súvisiacich s pamäťou, ako je napríklad hippocampus, a na schopnosť vytvárať nové synaptické spojenia. Zvyšuje koncentráciu a podporuje procesy učenia.

Brahmi je jednou z najbežnejšie používaných rastlín v tradičnej ajurvédskej medicíne. Je tradičným prostriedkom na zlepšenie pamäte a sústredenia a rozjasnenie mysle. Je tiež cenený pre svoje vlastnosti, ktoré chránia nervový systém pred negatívnymi účinkami staroby.


Zdravotné vlastnosti:
Podporuje správne fungovanie nervového systému,
Má pozitívny vplyv na pamäť a koncentráciu,
Má upokojujúci a antistresový účinok,
Podporuje procesy obnovy a regenerácie buniek, stabilizuje štruktúru bunkových membrán.

V ájurvédskom prístupe:
brahmi ovplyvňuje všetky tri doshas
reguluje príliš vysokú pittu

APLIKÁCIE:
intenzívna duševná práca
problémy s pamäťou a sústredením pozornosti
slabosť alebo pálenie

BRAHMI - DÁVKOVANIE A NÁVOD NA POUŽITIE

Brahmi (rezaná bylina) - čaj:
Zalejte horúcou vodou čajovú lyžičku rastliny a parte 5-10 minút pod krytom. Pite 2-3 krát denne. Konzumujte s jedlom.

Brahmi prášok:
1-2 g práškovej byliny zalejte horúcou vodou. Nechajte asi 10 minút. Potom vypite spolu so sedimentom. Používajte dvakrát denne, ráno a na poludnie. Môžete tiež pridať k jedlám. Na zmiernenie nevoľnosti sa odporúča používať Bacopa monnieri počas jedla. Výskumy ukazujú, že dlhodobé používanie brahmi prináša lepšie výsledky - odporúča sa minimálne 8 - 12 týždňov.Brahmi je močiarna rastlina. Aróma a chuť odvaru nám to pripomína, našťastie je to celkom prijateľné. Na začiatku použitia si môžete všimnúť zreteľne upokojujúce vlastnosti bakopa, preto sa neodporúča piť odvar ráno.

SYNERGIA
Odporúča sa kombinovať s rodiolou, ashwagándom, kurkumínom a zeleným čajom.

ZLOŽENIE
Brahmi - 100% bylina (Bacopa monnieri). Surovina najvyššej kvality!
Bacopa monnieri zahŕňa steroidné saponíny: bacoside A, bacoside B, hersaponín, monnierín; alkaloidy: brahmina, herpestín; cukrové alkoholy (manitol), fytosteroly (beta-sitosterol, stigmasterol), flavonoidy (luteolín, apigenín), triterpenoidné glykozidy.

INTERAKCIE A KONTRAINDIKÁCIE
Občas sa môže objaviť nevoľnosť, sucho v ústach, zvýšený pohyb čriev a únava.
Neodporúča sa používať počas tehotenstva a výživy.
Interakcia s inými rastlinami a doplnkami: neznáma.
Liekové interakcie: bacopa teoreticky môže zvýšiť účinok fenotiazínu (hypnotický).


CHARAKTERISTIKY RASTLÍN
Bakopa, brahmi (Bacopa monnieri) patrí Scrophulariaceae. Brahmi (vedľa Hydrocotyle asiataica) je indický liek na problémy s pamäťou. Zlepšuje koncentráciu, zvyšuje mentálny výkon, zlepšuje pamäť. Táto bylina už po stáročia pomáhala pri duchovných peregrináciách človeka, umožňuje „nájsť hľadanú múdrosť“. Prvá zmienka o ňom pochádza z obdobia pred 3000. rokov. Je považovaný za jednu z najoriginálnejších indických bylín. Zlepšuje duševnú čistotu a podporuje mechanizmy relaxácie centrálneho nervového systému. Mnoho štúdií preukázalo, že brahmi zlepšuje aktivitu proteínov a zvyšuje ich syntézu najmä v mozgových bunkách. Výsledkom tejto akcie je spomalenie kognitívneho fungovania (pamäťové procesy a schopnosti učiť sa), vitality a procesov starnutia. Okrem zlepšenia kognitívnych funkcií má brahmi tiež upokojujúci účinok a uľahčuje zaspávanie (sedatívne).

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: