Schisandra extrakt 5% - Schisandra chinensis - 10g Náhľad

Schisandra extrakt 5% - Schisandra chinensis - 10g

AR80672

Zloženie: Schisandra extrakt 5% - Schisandra chinensis - 10g
Zaradenie: Rastlinné extrakty

Na sklade

10,24 €

Detaily

Zloženie: Schisandra extrakt 5% - Schisandra chinensis - 10g
Zaradenie: Rastlinné extrakty

Schisandra chinensis je druh rastlíny z rodiny citrínov. Je to zaujímavá trvalka, vo svojom prirodzenom stave sa vyskytuje v horských lesoch a údoliach riek ďalekého východu, najmä v Rusku a Číne. Tradičná čínska medicína používa po stáročia ovocie a semená tejto rastliny, pretože má posilňujúce vlastnosti, zvyšuje imunitu a vytrvalosť tela. Používa sa na zníženie únavy, napríklad v prípade dlhých pochodov. Používa sa aj v parfumérii vďaka svojej osviežujúcej citrónovej vôni.

APLIKÁCIE
Má adaptogénny účinok, t.j. zvyšuje schopnosť tela prispôsobiť sa nepriaznivým podmienkam prostredia, napríklad stresu. Upokojuje napätie a úzkosť
Podporuje správne fungovanie imunitného systému
Zvyšuje kognitívne schopnosti, uľahčuje pamäť, znižuje fyzickú a duševnú únavu
Podporuje správnu funkciu a regeneráciu pečene. Môže mať priaznivý účinok okrem iného na zmiernenie zápalu intoxikácia etylalkoholom
V kozmetike sa používa ako prostriedok starostlivosti o pleť. Má spevňujúci, osviežujúci, zjemňujúci účinok.

ZLOŽENIE
Výťažok z čínskej Schisandra chinensis štandardizovaný na 5% obsahu schisandry.

NÁVOD NA POUŽITIE
Medziprodukt na výrobu vlastných doplnkov stravy. Odporúčané použitie 200 mg 1-3 krát denne.

KONTRAINDIKÁCIE A OPATRENIA
Pri správnom používaní sa Schisandra považuje za bezpečnú látku. V zriedkavých prípadoch sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky: pálenie záhy, podráždenie žalúdka, znížená chuť do jedla, bolesť žalúdka, vyrážka a svrbenie.
Používanie prípravkov obsahujúcich schisandru je pravdepodobne nebezpečné počas tehotenstva a môže zvýšiť pravdepodobnosť potratu. Nie sú údaje o použití počas dojčenia.
Neodporúča sa na: epilepsiu, gastroezofageálnu refluxnú chorobu, peptické vredy, vysoký intrakraniálny tlak. Vo vyššie uvedených prípadoch sa môže zdravie zhoršiť
Neboli hlásené žiadne významné interakcie. Schisandrin indukuje pôsobenie CYP3A4 a CYP2C9, môže reagovať s liekmi, ktoré sú nimi metabolizované.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: