Galasy extrakt 80% galusova kyselina - 25g Náhľad

Galasy extrakt 80% galusova kyselina - 25g

AR72400

Zloženie: Galasy extrakt 80% galusova kyselina - 25g
Zaradenie: Rastlinné extrakty

Na sklade

7,38 €

Detaily

Zloženie: Galasy extrakt 80% galusova kyselina - 25g
Zaradenie: Rastlinné extrakty

Galasy - 80% extrakt kyseliny galovej (galla) sú výrastky, ktoré sa objavujú na rôznych častiach rastlín so zaujímavými tvarmi a farbami. Vznikajú v dôsledku napadnutia rastliny, najčastejšie špecifickým hmyzom, ale môžu byť vyvolané aj baktériami, vírusmi, hubami alebo parazitmi. Hoci si galasy vyrába rastlina na obranné účely, je pod kontrolou votrelca, pre ktorého je tento produkt úkrytom a zdrojom cenných živín. Hmyz napadajúci rastlinu týmto spôsobom obhrýza jej pletivo a vstrekuje do nej látky, ktoré stimulujú rastlinu k tvorbe žlče, a potom do nej nakladú vajíčka alebo v nej jednoducho prezimujú. Hálka rastúca okolo neho chráni jedincov v ňom zdržiavajúcich sa a navyše „nasáva“ okolité živiny, čím im dáva potravu. Keď príde jar, hmyz opustí hálky a vyhryzie v nich dieru.


Výrastky majú rôzne tvary a farby podľa toho, na akej rastline sa vyskytujú a kto ich spôsobil. Môžu mať tvar kužeľov, šišiek, hrbolčekov, vydutín, závitov, špirál, hrudiek a mnohých iných, často nepravidelných hrudiek. Niektoré hálky farebne splývajú s rastlinou, iné sú naopak úplne opačné – môžu byť napríklad červené.

Vzhľadom na to, že hálky absorbujú množstvo cenných živín a biologicky aktívnych zložiek, využívajú sa v bylinkárstve. Sú obzvlášť bohaté na triesloviny, kyselinu trieslovú a kyselinu galovú. Sú cenným adstringentným materiálom so širokým spektrom aplikácií vo farmakológii a kozmetike. Výťažky zo žlčníka sú výbornými prísadami do hojivých mastí, zásypov na rany a analgetických a anestetických obkladov. Po zmiešaní s vodou sú vhodné na umývanie rán, ktoré dekontaminujú a podporujú ich hojenie. Môžu sa pridávať aj do kozmetiky na mastnú, aknóznu a problematickú pleť. Pomáhajú ju vysušiť a vyčistiť a regulovať vylučovanie kožného mazu.

Extrakt, ktorý ponúkame, bol vyrobený z výrastkov, ktoré rastú na škumpe čínskej (Rhus chinensis). Sú to výrastky z Číny, používané po tisíce rokov v tradičnej čínskej medicíne. Objavujú sa na listoch a stopkách škumpy v dôsledku napadnutia voškami druhov Schlechtendalia chinensis a Schlechtendalia peitan. Ako všetky výrastky obsahujú veľa trieslovín a organických kyselín. V súčasnosti sa používajú ako je uvedené vyššie, ale stojí za to vedieť, že v minulosti sa používali aj vnútorne. TČM ich odporúčala pri hnačkách, vnútornom krvácaní, nadmernom potení a kašli a pľuvaní krvi.

AKCIA

Výťažok zo škumpy čínskej má účinok:

adstringentný,
utesnenie rán,
antiseptické a čistiace,
protizápalový,
lokálne anestetiká a analgetiká,
inhibícia krvácania,
regulácia sekrécie kožného mazu,
utesnenie pórov.


APLIKÁCIA
Ako súčasť kozmetických prípravkov, mastí a iných prípravkov na vonkajšie použitie. Okrem toho na vyplachovanie zubov a obklady na oči.


ZLOŽENIE
Extrakt zo škumpy čínskej štandardizovaný na 80% kyselinu galovú.


AKO POUŽIŤ
Používajte v koncentrácii 6-12% vo vodných roztokoch, kozmetike a obkladoch.
Na vonkajšie použitie.


KONTRAINDIKÁCIE
Výskyt kožnej alergie.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: