Kaolín - biela hlina - 1kg

AR72165

Zloženie: Kaolín - biela hlina - 1kg
Zaradenie: Zlúčeniny prírodného pôvodu

Tento produkt už nie je dostupný

17,39 €

Detaily

Zloženie: Kaolín - biela hlina - 1kg
Zaradenie: Zlúčeniny prírodného pôvodu


Kaolínový íl, tiež nazývaný kaolinit, je prášková biela sedimentárna hornina pozostávajúca z kaolinitu, kremeňa, sľudy a niekoľkých ďalších minerálov na báze kremíka a hliníka. Ťaží sa v baniach. Prvýkrát bol získaný v Číne v meste Gaoling, z ktorého pochádza aj jeho názov. Jeho prvé použitie bolo pri výrobe porcelánu, preto sa nazýva aj porcelánová hlina.

Biely íl možno použiť zvonka na starostlivosť o pleť a vlasy.

Je najjemnejší zo všetkých ílov. Vyznačuje sa pH 5, ktoré je optimálne pre pokožku. Jeho univerzálnosť znamená, že ho možno použiť pre všetky typy pleti a v akomkoľvek veku. Je obľúbenou zložkou mnohých kozmetických prípravkov.

Biely íl vďačí za svoju jemnosť nízkej výmene katiónov, čo znamená, že pri kontakte s pokožkou nespôsobuje silné reakcie s molekulami prítomnými v jej vrstvách. Pre porovnanie, zelený íl je íl s vysokou výmenou katiónov, čo znamená, že dokáže odstrániť nečistoty z najhlbších vrstiev pokožky.


AKCIA
Biely kaolínový íl dokonale absorbuje nečistoty a pomáha ich odstraňovať.
Kremík, ktorý sa do tela dostáva z ílu, mineralizuje vlasy a nechty, vďaka čomu sú pevnejšie a odolnejšie a lepšie rastú.

Kaolínová hlina aplikovaná na pokožku:
- čistí pokožku najšetrnejšie zo všetkých ílov,
- nespôsobuje podráždenie,
- hydratuje suchú pokožku,
- vyhladzuje a dodáva lesk,
- zanecháva pleť vyživenú, matnú a žiarivú,
- podporuje hojenie akné, zápalov a jaziev.

APLIKÁCIA

Navonok:

- ako maska ​​na tvár a telo
- ako prísada do kúpeľa
- na čistenie zubov a úst
- ako zmatňujúci doplnok púdru a krému

Biely íl je vhodný pre všetky typy pleti, ale odporúča sa najmä pre citlivú, podráždenú, suchú a zrelú pleť.

ZLOŽENIE
Biely kaolínový íl 100%. Surovina najvyššej kvality!


AKO POUŽIŤ

Navonok:
Maska z bieleho ílu - zmiešajte hlinu s vodou v pomere 1:1, aby ste získali jednotnú konzistenciu. Nepoužívajte kovové nástroje!

Namiesto vody môžete na mastnú pleť použiť hydrolát alebo bylinkový nálev (napr. harmanček, žihľava, nechtík), na suchú a zrelú pleť prírodný olej a na citlivú pleť cmar, jogurt alebo tvaroh.

Masku pripravenú môžete použiť dvoma spôsobmi:
1. Naneste na tvár a nechajte pôsobiť 5-10 minút, kým maska ​​nezaschne a nepopraská, potom opláchnite vlažnou vodou. Nakoniec si na tvár jemne naneste hydratačný krém alebo ľahký rastlinný olej (napr. šípkový).
2. Vmasírujte do vlasovej pokožky a vlasov po celej dĺžke. Nechajte pôsobiť 10 minút a potom opláchnite. Nemusíte používať šampón.


Iné:
Kúpeľ: do kúpeľa alebo do misky s vodou nasypte niekoľko polievkových lyžíc bieleho ílu, v ktorom si máčate nohy.
Čistenie zubov: ponorte zubnú kefku do hliny a čistite si zuby bez zubnej pasty. Íl čistí zuby, bieli a zabraňuje krvácaniu ďasien.
Hlinku môžete pridať do svojho denného krému, prášku alebo peelingu.

KONTRAINDIKÁCIE
Kaolínový íl je známy tým, že nespôsobuje alergie ani podráždenie. Každé telo je však iné, takže ak sa objaví nejaká precitlivenosť, treba ju vysadiť.Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: