L-Arginín - 50g Náhľad

L-Arginín - 50g

AR72500

Zloženie: L-Arginín - 50g
Zaradenie: Zlúčeniny prírodného pôvodu

Na sklade

6,62 €

Detaily

Zloženie: L-Arginín - 50g
Zaradenie: Zlúčeniny prírodného pôvodu

L-arginín sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele. Je to endogénna aminokyselina, teda taká, ktorú si môže naše telo vyrobiť z iných zlúčenín. Teoreticky preto nie je potrebné dodávať túto zlúčeninu jedlom. Bohužiaľ, ako ukázal výskum, s vekom začína schopnosť syntetizovať arginín v ľudskom tele klesať. Nedostatok arginínu vedie k nerovnováhe vo vnútornej rovnováhe tela. Správne doplnenie obnoví príslušnú hladinu aminokyseliny, čo je dôležité kvôli funkciám, ktoré v tele vykonáva. Nedostatok L-arginínu môže viesť, okrem iného, ​​k ťažko sa hojace rany, erektilná dysfunkcia, kožné problémy alebo vypadávanie vlasov.

Arginín je nevyhnutným substrátom pri syntéze oxidu dusnatého, ktorý rozširuje krvné cievy, a tým podporuje prietok krvi. Nedostatočné množstvo tejto aminokyseliny vedie k zúženiu lúmenu tepien a pôsobením voľných radikálov môže poškodiť tkanivá ciev. To môže mať za následok zhoršenie fungovania krvného systému, čo vedie napríklad k ukladaniu cholesterolu v cievach, zvýšenému krvnému tlaku, zvýšenému riziku závažných srdcových chorôb atď.


APLIKÁCIA
L-arginín sa často používa v doplnkoch určených pre ľudí cvičiacich silové a vytrvalostné disciplíny. Zvýšenie prietoku krvi po a počas tréningu podporuje prirodzenú regeneráciu tela a môže pomôcť zlepšiť prirodzenú výkonnosť tela.
Je to súčasť prípravkov používaných v prípade erektilnej dysfunkcie. Užívanie l-arginínu podporuje správne fungovanie obehového systému. Predpokladá sa, že táto zlúčenina môže mať priaznivý účinok pri prevencii určitých stavov, napríklad aterosklerózy, arytmie, hypertenzie a chorôb koronárnych artérií. Je však potrebné poznamenať, že vykonané štúdie majú zatiaľ predbežný charakter a na ich základe nie je možné potvrdiť možnú účinnosť l-arginínu.
Jedným z účinkov užívania l-arginínu je, že zvyšuje svetlosť krvných ciev. Preto sa javí ako možné, že môže pomôcť pri udržiavaní normálneho krvného tlaku u ľudí trpiacich hypertenziou.

AKO POUŽIŤ
Navrhovaná dávka je: 750 mg 1 - 3 krát denne na prázdny žalúdok.

KONTRAINDIKÁCIE
Arginín sa považuje za bezpečnú látku, ak neexistujú žiadne kontraindikácie pre jeho použitie.

L-arginín by nemali užívať ľudia, ktorí nedávno prekonali infarkt!
Na základe dostupných štúdií sa použitie arginínu javí ako bezpečné na krátkodobé použitie v tehotenstve. Nie sú však k dispozícii údaje o dlhodobej suplementácii počas tehotenstva a dojčenia. V takýchto prípadoch sa preto odporúča vyhnúť sa prípravkom obsahujúcim l-arginín.

Arginín zvyšuje kyslosť v žalúdku. Stáva sa to stimuláciou produkcie gastrínu a môžu sa tak zhoršiť problémy s tráviacim systémom.
Arginín môže meniť hladinu draslíka, najmä u ľudí s problémami s pečeňou.

Všetci ľudia, ktorí užívajú lieky ovplyvňujúce hladinu draslíka v tele (napr. Lieky znižujúce krvný tlak, diuretiká), by sa mali obzvlášť vyhýbať doplnkom arginínu.

Arginín zvyšuje hladinu glukózy v krvi, čo je škodlivé pre diabetikov.

Osoby trpiace astmou, cirhózou a oparom by mali venovať osobitnú pozornosť použitiu arginínu, pretože to môže zhoršiť príznaky.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: