Kyselina hyaluronová ULMW - 1g Náhľad

Kyselina hyaluronová - nízkomolekulárna LMW - 1g

AR72407

Zloženie: Kyselina hyaluronová - nízkomolekulárna LMW - 1g
Zaradenie: Zlúčeniny prírodného pôvodu

Na sklade

6,62 €

Detaily

Zloženie: Kyselina hyaluronová - nízkomolekulárna LMW - 1g
Zaradenie: Zlúčeniny prírodného pôvodu

Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou našej pokožky. Jeho úlohou je udržať v ňom molekuly vody, vďaka vysokej hygroskopickosti. Kyselina hyalurónová (v skratke: HA) je zodpovedná za správnu hydratáciu pokožky a spolu s kolagénom zaisťuje jej jemnosť a pružnosť. Existujú dva typy HA: nízka a vysoká molekulová hmotnosť. Ako naznačuje ich názov, líšia sa veľkosťou častíc, pričom častice prvého sa pohybujú od 3 do 500 kDa (kilodaltonov) a častice druhého - viac ako 500 kDa. Veľkosť molekuly kyseliny hyalurónovej určuje jej vlastnosti. Odporúčame Vám zoznámiť sa s makromolekulárnou kyselinou v našej ponuke, ktorú je možné použiť ako kozmetický, tak aj perorálne ako doplnok. Nízkomolekulárna kyselina je na druhej strane určená len na kozmetické aplikácie. Na rozdiel od vysokomolekulárnej HA nízkomolekulárna kyselina netvorí gél, preto sa v kozmetike oplatí obe tieto formy HA navzájom kombinovať. Výhodou nízkomolekulárnej HA je jej schopnosť prenikať epidermou až do hlbokých vrstiev pokožky, kde plní svoju hydratačnú a vyplňujúcu funkciu. Táto forma HA je preto najlepšou voľbou v rámci starostlivosti o suchú, ochabnutú a vráskavú pokožku.

Zdravotné vlastnosti:

Nízkomolekulárna HA vďaka svojej malej veľkosti častíc preniká hlboko do pokožky, kde viaže vodu, čím zvyšuje hydratáciu. Výsledkom je vyplnenie pokožky a vyhladenie jej povrchu. Pokožka sa stáva jemnejšou a pevnejšou a dodáva jej mladistvý vzhľad.
HA s nízkou molekulovou hmotnosťou podporuje hojenie rán a jaziev.
Je jemný k problematickej pleti a upokojuje ju. Môže sa aplikovať na atopickú, alergickú, suchú, citlivú a aknóznu pokožku, ako aj na zápalové, ekzémové a psoriatické kožné lézie.

APLIKÁCIA
Na kozmetické účely - ako prídavok do krémov, mastí, emulzií, umývacích gélov, šampónov, tonikov, masiek.

ZLOŽENIE
Sodná soľ kyseliny hyalurónovej s nízkou molekulovou hmotnosťou (LMW) - 80 kDa, získaná fermentáciou glukózy a bielkovín Streptococcus zooepidemicus Y-921. Surovina najvyššej kvality!

AKO POUŽIŤ
Odporúčaná koncentrácia nízkomolekulárnej HA v kozmetike je 0,5 %, maximálne 1 %. Na prípravu 0,5 % roztoku rozrieďte 500 mg HA v 99,5 ml vody.
1 zarovnaná odmerka (0,5 ml) je 200 mg HA s nízkou molekulovou hmotnosťou.
Nízkomolekulárna HA by mala byť kombinovaná s vysokomolekulárnou v pomere 1:1 alebo 1:2 (nízko-:vysokomolekulárna).
Kyselina hyalurónová sa dobre rozpúšťa vo vode. Jeho pH je 6-7,5.

KONTRAINDIKÁCIE
Kyselina hyalurónová je úplne bezpečná a nemá žiadne vedľajšie účinky.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: