Kyselina hyaluronová vysokomolekulárna - 5g Náhľad

Kyselina hyaluronová vysokomolekulárna HMW - 5g

AR72420

Zloženie: Kyselina hyaluronová vysokomolekulárna HMW - 5g
Zaradenie: Zlúčeniny prírodného pôvodu

Na sklade

9,28 €

Detaily

Zloženie: Kyselina hyaluronová vysokomolekulárna HMW - 5g
Zaradenie: Zlúčeniny prírodného pôvodu

Kyselina hyalurónová sa v našom tele vyskytuje prirodzene. Polovica je v koži a je navrhnutá tak, aby si zachovala správnu hydratáciu a elasticitu. Druhá polovica je distribuovaná cez kĺby, oči, fascie a nervové tkanivo. Jedna molekula kyseliny hyalurónovej je schopná naviazať až 250 molekúl vody, čo z tejto zlúčeniny robí jednu z najhygroskopickejších, aké možno v prírode nájsť.
Kyselina hyalurónová je biopolymér, teda molekula zložená z mnohých disacharidových molekúl, ktorá je kombináciou kyseliny glukurónovej a N-acetylglukózamínu. Jeho názov bol prevzatý z gréckeho slova hialos, čo znamená „sklo“, keďže bol prvýkrát izolovaný zo sklovca kravského oka. Vďaka prítomnosti kyseliny glukurónovej v molekule sa nazývala kyselina, no v skutočnosti je to sodná soľ kyseliny hyalurónovej, preto sa jej v súčasnosti čoraz častejšie hovorí hyalurónan.
Hladina kyseliny hyalurónovej v našom tele vekom klesá, najmä rýchlo po 45. roku života. Jeho klesajúca hladina spôsobuje vrásky, stratu napätia pokožky a stratu synoviálnej tekutiny. Jeho množstvo v organizme ovplyvňuje aj náš spôsob života. K rýchlejšej degradácii tejto zlúčeniny dochádza u ľudí, ktorí fajčia, nadmerne sa opaľujú a pravidelne konzumujú alkohol a vysoko spracované potraviny. Našťastie kyselinu hyalurónovú môžeme ľahko doplniť.
Za zmienku stoja aj rozdiely medzi vysoko a nízkomolekulárnym hyaluronanom. Len prvý z nich sa odporúča užívať perorálne, pretože len tento pôsobí protizápalovo, chráni bunky pred apoptózou (sebadeštrukciou) a poškodením. Na druhej strane, nízkomolekulárny hyaluronan pôsobí prozápalovo a podporuje apoptózu. Okrem toho sa zistilo, že je prítomný v blízkosti ložísk malígneho nádoru a predpokladá sa, že môže spôsobiť množenie neoplastických buniek.
Nízkomolekulárny hyaluronan má však tú výhodu, že jeho molekuly prenikajú z povrchu pokožky do jej hlbokých vrstiev. Vďaka tomu je rozsah jeho hydratačných a pleť vyplňujúcich schopností väčší ako u makromolekulárneho hyaluronanu, ktorý pri vonkajšej aplikácii pôsobí len na povrchové vrstvy kože.

VLASTNOSTI
Vysokomolekulárna kyselina hyalurónová v našej ponuke je určená ako na suplementáciu, tak aj na použitie na pokožku a vlasy.
Vysokomolekulárna kyselina hyalurónová aplikovaná zvonka fantasticky pôsobí na povrchovú vrstvu pokožky a vlasov. Viaže vodu a zadržiava ju v epiderme, čím zabraňuje jej vysúšaniu, olupovaniu a keratóze. Viazaná voda vypĺňa priestory pod epidermou, redukuje vrásky a ochabovanie. V prípade vlasov HA kyselina dokonale zjemňuje a zvlhčuje, znižuje ich pórovitosť a drsnosť a robí ich hladkými. Podľa niektorých užívateľov stimuluje rast vlasov.
Pri vnútornej aplikácii sa kyselina hyalurónová dostáva zvnútra do všetkých vrstiev kože. Vďaka tomu pôsobí na pokožku do hĺbky a viaže vodu nielen na jej povrchu, ale aj v správnom a podkožnom tkanive. Navyše stimuluje syntézu kolagénu, vďaka čomu je pokožka pružná a pevná a podporuje jej regeneráciu a hojenie rán či nedokonalostí.
Orálna suplementácia kyseliny hyalurónovej prospieva nielen pokožke, ale aj kĺbom, svalom a očiam.
Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou kĺbového puzdra. Je súčasťou tekutiny, ktorá „premazáva“ kĺby, zabraňuje odieraniu a poškodzovaniu chrupaviek. Synoviálny deficit, ktorý sa môže objaviť s vekom alebo pod vplyvom vysokej fyzickej aktivity, spôsobuje bolesti kĺbov a zmenšenie tlmivej vrstvy. Suplementácia kyselinou hyalurónovou pomáha obnoviť štruktúru kĺbov a obnoviť ich správnu mechaniku. Kyselina hyalurónová má navyše protizápalový účinok, ktorý sa využíva na zmiernenie bolesti a zníženie zápalu spojeného s degeneratívnymi zmenami kĺbov.
Kyselina hyalurónová zvlhčuje oči. Nachádza sa v sklovci oka, čím chráni očnú buľvu pred vysychaním a poškodením a umožňuje jej výživu. Z tohto dôvodu sa HA používa ako prostriedok na zlepšenie hydratácie pri syndróme suchého oka a pri očnej chirurgii. Je tiež obľúbenou zložkou roztokov na kontaktné šošovky.

Ďalší:
Kyselina hyalurónová pomáha znižovať suchosť vagíny (zvonka).
Stimuluje hojenie rán a popálenín (zvonka).

KYSELINA HYALURONOVÁ PRÁŠOK - APLIKÁCIA

Interne:
na zlepšenie hydratácie suchej pokožky, zvýšenie jej pružnosti a pevnosti
na vyplnenie vrások
na zlepšenie funkcie kĺbov a očí

Navonok:
pre starostlivosť o suchú a zrelú pleť
na starostlivosť o suché ruky, nohy a lakte
pre starostlivosť o suché, matné a poškodené vlasy
pre starostlivosť o pokožku hlavy
ako obklad na rany a popáleniny
ako gél na intímne miesta

ZLOŽENIE
Sodná soľ kyseliny hyalurónovej (1000 kDa min. 90 %) získaná v procese fermentácie glukózy baktériami Streptococcus zooepidemicus.
Bez pridania plnív, farbív, konzervačných látok a klzných látok.

AKO POUŽIŤ
jedlo:
1 odmerka 1-2x denne. Zmiešajte s trochou vody. Konzumujte pred jedlom.
1 plochá odmerka s objemom 1 ml zodpovedá 330 mg kyseliny hyalurónovej.

Kozmeticky:
Na vytvorenie hyalurónového gélu použite 1 g prášku na 100 ml vody. Gél sa má uchovávať alebo uchovávať v chladničke a použiť do 2 dní.

Nápady na použitie hyalurónového gélu:
Hyalurónový gél je možné aplikovať priamo na tvár a pod oči. Je to dobrý základ pre krém a make-up.
Pridajte ho do svojho obľúbeného krému na tvár, aby ste zvýšili jeho hydratačné vlastnosti. Na tento účel skombinujte jednu porciu krému s niekoľkými kvapkami gélu a naneste na tvár.
Pridajte si ho do pleťového tonika. Odporúčaná koncentrácia je 10-20%.
Pri vytváraní masky pridajte niekoľko kvapiek gélu do kozmetickej hliny.
Skombinujte ho s jedným z našich fantastických nerafinovaných olejov (napr. s ružovým alebo arganovým olejom) – pár kvapiek gélu na lyžicu oleja – a vmasírujte si ho do tváre, rúk, nôh a celého tela.
Vyššie uvedenú zmes votrite do vlasov po celej dĺžke alebo do končekov namiesto kondicionéru.
Gél je možné pridať do mnohých vlasových kozmetických prípravkov, pleťových krémov, mliek a telových mliek. Odporúčame experimentovať.

SPOLUPRÁCA
Na zabezpečenie pevnej podpory kĺbov kombinujte suplementáciu kyselinou hyalurónovou s glukosamínom, chondroitínom alebo MSM.

KONTRAINDIKÁCIE
Tehotenstvo, dojčenie, precitlivenosť.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: