MSM prášok - 100g Náhľad

MSM prášok - 100g

AR73032

Zloženie: MSM prášok - 100g
Zaradenie: Zlúčeniny prírodného pôvodu

Na sklade

7,26 €

Detaily

Zloženie: MSM prášok - 100g
Zaradenie: Zlúčeniny prírodného pôvodu

MSM alebo metylsulfonylmetán je organická zlúčenina síry. Je jeho dobre absorbovaným zdrojom. Prirodzene sa vyskytuje v čerstvom ovocí a zelenine, v kravskom mlieku a zrnách, ale je veľmi nestabilný a jeho tepelné a technologické ošetrenie, ako aj zmrazovanie a ožarovanie potravín spôsobujú jeho takmer úplnú stratu.

Vlastnosti pre zdravie:

Pomáha udržiavať zdravé kĺby a podporuje ich fungovanie.
Prispieva k správnej produkcii kolagénu.
Pomáha udržiavať zdravé vlasy a nechty.
Znižuje hladinu oxidačného stresu a chráni bunky pred negatívnym vplyvom.
Podporuje imunitný systém.
Prispieva k správnemu fungovaniu čriev.
Podporuje metabolizmus glukózy a má pozitívny vplyv na inzulínovú citlivosť tkanív.
Pozitívne ovplyvňuje fungovanie pečene.
Pomáha udržiavať acidobázickú rovnováhu tela.

MSM sa odporúča v prípade vysokého zaťaženia kĺbov, bolesti a zápalu kostí a kĺbov. Používajú ho hlavne športovci na pomoc pri regenerácii pohybového systému po tréningu.

AKO POUŽIŤ
Odporúča sa užívať doplnok perorálne v množstve 1,5 - 6 g denne, rozdelený na 3 dávky. Prášok sa môže rozpustiť vo vode alebo pridať do jedla.

KONTRAINDIKÁCIE
MSM ešte nie je dôkladne študovaný, preto by ho tehotné a dojčiace ženy nemali používať.
MSM doteraz nepreukázala žiadnu toxicitu ani pri veľmi vysokých dávkach.
Neboli hlásené žiadne vedľajšie účinky spojené s používaním MSM. Vo veľmi zriedkavých prípadoch sa môžu vyskytnúť gastrointestinálne ťažkosti.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: