Thymol - Thymolum - 50g Náhľad

Thymol - Thymolum - Tymol - 50g

AR74134

Zloženie: Thymol - Thymolum - 50g
Zaradenie: Zlúčeniny prírodného pôvodu

Na sklade

8,72 €

Detaily

Zloženie: Thymol - Thymolum - 50g
Zaradenie: Zlúčeniny prírodného pôvodu

Tymol je bezfarebná kryštalická pevná látka so spaľujúcou chuťou a charakteristickou arómou tymiánu. Vyskytuje sa ako zložka esenciálnych olejov.  Má baktericídne a fungicídne vlastnosti. Vďaka svojim vlastnostiam sa už v starovekom Egypte používal v mumifikácii mŕtvol.

APLIKÁCIE
Vo forme roztokov sa aplikuje typicky ako prostriedok na dezinfekciu rán a ústnej sliznice (herpes, aphta) a v dermatológii pri kožných ochoreniach so svrbením a purulentnou škvrnou. Tymol sa nachádza v zložení zubných pást, ústnych vôd a prípravkov proti akné.

Používa sa pri včelárstve na kontrolu varroázy. Ide o chorobu, ktorá je spôsobená roztočmi Varroa destructor.Predpokladá sa, že narúša rozmnožovanie roztočov a spôsobuje zmeny v ich metabolizme, čo vedie k úmrtiu parazita. Tymol sa odporúča používať v lete, najlepšie po poslednej extrakcii medu. Malo by sa pamätať na to, že použitie tymolu môže spôsobiť problémy pri zbere potravy včelami po zbere medu. Odporúča sa použiť tymol po "kŕmení" včiel.

ZLOŽENIE
Tymol CZDA, čistota nad 99,5%.

BEZPEČNOSŤ
Výrobok je určený na vonkajšie použitie a včelárstvo! Pri aplikácii na kožu môže zvýšiť absorpciu 5-fluóruracilu používaného v chemoterapii.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: