Japonský jam extrakt 16% diosgenin - Dioscorea villosa - 25g Náhľad

Dioskórea huňatá - Wild Yam - extrakt 16% diosgenin - Dioscorea villosa - 25g

AR73445

Zloženie: Dioskórea huňatá - Wild Yam - extrakt 16% diosgenin - Dioscorea villosa - 25g
Zaradenie: Rastlinné extrakty

Na sklade

7,86 €

Detaily

Zloženie: Dioskórea huňatá - Wild Yam - extrakt 16% diosgenin - Dioscorea villosa - 25g
Zaradenie: Rastlinné extrakty

Wild Yam je trváca rastlina vyskytujúca sa v Severnej Amerike a Číne. Koreň sa používa hlavne v doplnkoch výživy kvôli obsahu diosgenínu. Je to látka, ktorá sa v tele môže používať na výrobu mnohých dôležitých hormónov. Wild Yam sa často označuje ako „prírodná alternatíva“ hormonálnej liečby na báze estrogénu. Používalo ho pôvodné obyvateľstvo Strednej a Severnej Ameriky pri mnohých ochoreniach vrátane reumatizmus, celková slabosť, na zmiernenie menštruačných bolestí a ako antikoncepcia pre ženy. Malo by sa však pamätať na to, že neexistujú dostatočné dôkazy potvrdzujúce účinnosť tohto prípravku pri vyššie uvedených ochoreniach.

Zdravotné výhody:

Podporuje prirodzenú prácu endokrinného systému. Môže byť užitočný na zmiernenie príznakov menopauzy, bolestivých období a vaginálnej suchosti.
Predpokladá sa, že môže mať priaznivý vplyv na hustotu kostí, ktorá s vekom klesá. V súčasnosti prebiehajú výskumy o jeho možnom použití pri znižovaní účinkov osteoporózy.
Pozitívne ovplyvňuje celkovú hladinu energie u žien i mužov.
Vo forme krému sa môže použiť na zmiernenie kožných problémov vyskytujúcich sa počas menopauzy, napríklad návalov horúčavy.

ZLOŽENIE
Extrakt z Dioscorea villosa (Wild Yam) štandardizovaný tak, aby obsahoval 16% diosgenínu. Potravinársky a kozmetický výrobok.

KONTRAINDIKÁCIE
Wild Yam je bezpečný, ak sa užíva orálne alebo na pokožku vo forme krému, ale príliš vysoká dávka môže spôsobiť zvracanie.
Zároveň sa neodporúča pre tehotné a dojčiace ženy a deti. Nemali by ho používať ženy, ktoré sú citlivé na užívanie hormónov, napríklad s rakovinou prsníka, maternice, vaječníkov, endometriózou alebo myómmi maternice.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: