Ľubovník bodkovaný extrakt 0.3% hypericín - Hypericum perforatum - 25g Náhľad

Ľubovník bodkovaný extrakt 0.3% hypericín - Hypericum perforatum - 25g

AR71192

Zloženie: Ľubovník bodkovaný extrakt 0.3% hypericín - Hypericum perforatum - 25g
Zaradenie: Rastlinné extrakty

Na sklade

7,76 €

Detaily

Zloženie: Ľubovník bodkovaný extrakt 0.3% hypericín - Hypericum perforatum - 25g
Zaradenie: Rastlinné extrakty

Ľubovník bodkovaný (Hypericum perforatum) je rastlina, ktorá sa cenila už v staroveku. Jeho vlastnosti boli opísané najlepšími lekármi tej doby - Hippokratom a Galenom. V starom Ríme sa gladiátori a zápasníci potierali olejom z ľubovníka bodkovaného, čím sa počas boja stali nevyčerpateľnými. Ľubovník bodkovaný sa tiež používal na liečenie zranení, ktoré utrpeli počas zápasov. Ľubovník bodkovaný bol dôležitou surovinou aj v stredoveku - Paracelsus ju nazval „arnikou pre nervy“ - ktorá mala preukázať svoju spoľahlivosť a vysokú účinnosť proti chorobám nervovej sústavy.

Výťažky z ľubovníka bodkovaného sa dnes široko používajú. Je to mimoriadne hodnotná surovina, ktorá sa používa v mnohých oblastiach života. V kozmetike sa používa na výrobu krémov a emulzií pre starostlivosť o normálnu a mastnú pokožku, ako aj kondicionérov na vlasy. Ľubovník bodkovaný je vynikajúcim činidlom, ktoré urýchľuje regeneračné procesy, zmierňuje podráždenie a znižuje sfarbenie.

Extrakt z ľubovníka bodkovaného je štandardizovaný na 0,3% hypericínu.

Zdravotné vlastnosti:

Podporuje regeneráciu a hojenie
Má pozitívny vplyv na duševnú pohodu
Ľubovník bodkovaný sa používa už od najstarších čias ako liečivo na rany, popáleniny, pupienky a dokonca aj psoriázu.
V súčasnosti sa používa aj ako prísada do kozmetických prípravkov na odfarbovanie pokožky (napr. Albinizmus), ako aj krémov a emulzií, ktoré stmavujú farbu pokožky (tzv. Samoopaľovacie činidlá).
Ľubovník bodkovaný bol už v staroveku považovaný za rastlinu s magickou silou. Jeho prítomnosť mala chrániť jeho dušu pred „bláznivými fantáziami“ a ovplyvňovať duševnú pohodu.


ZLOŽENIE
Balenie obsahuje práškový extrakt z ľubovníka bodkovaného (Hypericum perforatum) štandardizovaný na 0,3% hypericínu.
Ľubovník bodkovaný obsahuje početné zlúčeniny, ako napr flavonoidy (mono- a dimérne), xantóny, fenolové kyseliny, hypericín, hyperforín, terpénové zlúčeniny (éterické oleje), indolové zlúčeniny, napríklad melatonín.

NÁVOD NA POUŽITIE
Pre externé aplikácie.

INTERAKCIE A NEŽIADUCE REAKCIE
Ľubovník bodkovaný zvyšuje citlivosť na slnečné žiarenie a UV žiarenie. Osobitnú starostlivosť by mali venovať ľudia s citlivou pokožkou, ktorí sú vystavení vyrážkam a alergickým reakciám.
Nepoužívajte počas tehotenstva a dojčenia.
Ľubovník bodkovaný môže znižovať účinky interferónu a iných liekov.

CHARAKTERISTIKY RASTLÍN
Ľubovník bodkovaný (Hypericum perforatum) je rastlina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v Európe, západnej Ázii a tiež v severnej Afrike. Ľubovník bodkovaný cestoval z Európy do Južnej Afriky, Austrálie, Nového Zélandu a dokonca aj do Japonska. Na Slovensku je to bežný - nájdete ho na pustinách a okrajoch lesov. Preferuje slnečné a teplé miesta. Dosahuje výšku 30 až 80 cm, má jasne žlté kvety, ktoré kvitnú vždy pred 25. júnom - pred Svätojánskymi kvetmi - odtiaľ jeho bežný názov - bylina sv. Jána.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: