Acerola extrakt 17% vitamínu C - Malpighia glabra - 100g Náhľad

Acerola extrakt 17% vitamínu C - Malpighia glabra - 100g

AR86512

Zloženie: Acerola extrakt 17% vitamínu C - Malpighia glabra - 100g
Zaradenie: Rastlinné extrakty

Na sklade

16,28 €

Detaily

Zloženie: Acerola extrakt 17% vitamínu C - Malpighia glabra - 100g
Zaradenie: Rastlinné extrakty

Acerola – extrakt (17% vitamínu C)

Extrakt z aceroly je koncentrovaným zdrojom ľahko vstrebateľného vitamínu C. Acerola je tropický strom alebo ker z Južnej Ameriky, produkujúci plody podobné čerešniam. Pýšia sa najvyšším obsahom vitamínu C zo všetkých druhov ovocia a tiež obsahujú množstvo flavonoidov, ktoré zvyšujú vstrebávanie vitamínu C a bránia jeho rozkladu.

AKCIA
Zdraviu prospešné vlastnosti:

Koncentrovaná acerola vďaka vysokému obsahu vitamínu C:

podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu a pomáha bojovať proti infekciám,
posilňuje steny krvných ciev,
znižuje pocit únavy a zvyšuje fyzickú výkonnosť,
priaznivo pôsobí na náladu a posilňuje odolnosť voči stresu,
prispieva k správnej stavbe zubov, kostí, chrupaviek a kože.

APLIKÁCIA
Extrakt z aceroly sa odporúča najmä na jeseň a v zime a pre ľudí so zníženou imunitou. Z jeho užívania budú profitovať športovci a ľudia, ktorí fyzicky a intelektuálne ťažko pracujú, sú vystavení stresu a unavení.

Extrakt môžu užívať deti a starší ľudia, bezpečný je aj pre tehotné a dojčiace ženy.

ZLOŽENIE
Čistý extrakt z aceroly štandardizovaný na 17 % vitamínu C. Bez prísad.

AKO POUŽIŤ

Preventívne:
1 g extraktu (asi ⅓ čajovej lyžičky) raz denne.

Terapeuticky:
1 g extraktu 3x denne.

Maximálna denná dávka je 6 g extraktu. Malo by byť rozdelené na 3 alebo viac porcií.

1 g extraktu poskytuje 170 mg vitamínu C.

Prášok sa má zriediť v studenej vode alebo džúse a konzumovať najlepšie 30 minút pred jedlom. Extrakt by sa nemal pridávať do teplých alebo horúcich nápojov a jedál, pretože vysoká teplota vitamín C ničí.

KONTRAINDIKÁCIE
Neprekračujte odporúčané dávky. Nadbytok vitamínu C sa vylučuje močom a vysoké množstvo extraktu môže dráždiť tráviaci trakt a spôsobiť bolesti brucha, nevoľnosť a hnačku.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Acerola, alebo Malpigia, patrí do čeľade Malpygiaceae a vyskytuje sa v Južnej a Strednej Amerike a na tropickom juhu Severnej Ameriky. Dosahuje výšku 2-3 m a plodí guľaté, červené kôstkové plody, podobné čerešniam. Ich priemer sa pohybuje od 1 do 3 cm. Chutia sladkokyslo.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: