Damiana list premium - Turnera diffusa - 100g sekaný Náhľad

Damiana list premium - Turnera diffusa - 100g sekaný

AR76036

Zloženie: Damiana list premium - Turnera diffusa - 100g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

7,86 €

Detaily

Zloženie: Damiana list premium - Turnera diffusa - 100g sekaný
Zaradenie: Byliny

Damiana (Turnera diffusa) je mimoriadne obľúbená kvôli afrodiziakálnym účinkom a zlepšeniu nálady. Táto rastlina je krík nájdený v horúcich oblastiach severnej, strednej a južnej Ameriky. Poznamli ju už Aztékovia a Mayovia, ktorí ju používali na zvýšenie sexuálnej túžby a posilnenie pocitu potešenia, zlepšenie nálady a obnovenie homeostázy tela. Zaujímavé je, že domorodé obyvateľstvo Mexika a krajiny Južnej Ameriky používajú macerát z damianových listov pripravených na základe tequily ako psychoaktívneho činidla, ktoré evokuje stav eufórie.

Prémiová Damiana, ktorú ponúkame, je bylinka bez malých stoniek a vetvičiek. Podlieha procesom čistenia a preosievania na strojoch a potom sa odparuje a triedi. To zaručuje najvyššiu kvalitu a pravdepodobne najvyšší stupeň čistoty medzi ostatnými dostupnými na trhu.

Premium Damiana je k dispozícii v niekoľkých veľkostiach rezaného listu. V predvolenom nastavení pošleme jemne nakrájané listy, ale ak máte inú požiadavku, zadajte veľkosť do komentára objednávky.

Sú k dispozícii:
- Damian Fine
- Damian Premium
- Damian Top

Vlastnosti podporujúce zdravie:

Vplyv na libido
Odvary a alkoholické extrakty damiana pozitívne ovplyvňujú ženské a mužské libido. Existuje niekoľko mechanizmov pôsobenia. Jeden z nich je založený na skutočnosti, že bioaktívne látky prítomné v Damiane inhibujú aktivitu aromatázy - enzýmu, ktorý znižuje hladinu voľného testosterónu a tým oslabuje účinnosť. Štúdie na zvieratách ukázali, že extrakty Damiana urýchľujú erekciu a zlepšujú schopnosť dosiahnuť ejakuláciu samcov potkanov a skrátiť čas medzi ejakuláciou. Zvyšujú tiež sexuálnu aktivitu myší. Stojí za zmienku, že príčinou zvýšenia sexuálnej schopnosti pri používaní Damiany môže byť aj jej anxiolytický účinok.

Účinky na nervový systém
Látky obsiahnuté v damiane znižujú nervové napätie, zvyšujú náladu, uvoľňujú a zmierňujú úzkosť. Pomáhajú pri zaspávaní. Pomáhajú tiež pri zmierňovaní problémov s trávením a intestinálnej dysfunkcie spôsobenej nervovým napätím.

Účinky na močový systém
Aktívne zlúčeniny prítomné v Damiane priaznivo ovplyvňujú močový systém prostredníctvom diuretických a antibakteriálnych účinkov. Podporujú prácu obličiek a podporujú odstraňovanie nepotrebných metabolických produktov spolu s močom. Pomáhajú bojovať proti cystitíde a infekciám močových ciest.

Adaptogén
Damiana je považovaná za adaptogén. To znamená, že môže zlepšiť toleranciu tela voči stresu a zmenám, zvýšiť účinnosť a zvýšiť úroveň energie.

APLIKÁCIE
Znížená sexuálna schopnosť
Stres a zvýšené nervové napätie
Znížená nálada
Intenzívna fyzická a duševná práca
Infekcie močového mechúra a močových ciest


ZLOŽENIE
100% damiana listy. Surovina najvyššej kvality.

AKO POUŽÍVAŤ

Odvar:
I. 1-2 čajové lyžičky byliny zaliať pohárom vriacej vody, prikryte a nechajte vyluhovať 10-15 minút. Konzumujte 2-3x denne.
II.do hrnca nalejte 1 liter vody a vložte 1-2 lyžice byliny. Varte na 5 minút pri nízkej teplote.

Tinktúra
500 ml liehu
700 ml prevarenej vody
50g bylinky damiany
pol pohára tekutého medu

SYNERGIA
Pozitívny vplyv na libido posilní muira puama, catuaba, ženšen, ginkgo.

Kontraindikácie
Damiana sa neodporúča v tehotenstve - môže to spôsobiť potrat.

Alkoholická tinktúra a výťažky z alkoholu sa neodporúčajú pri duševných chorobách, ako aj pri Alzheimerovej a Parkinsonovej chorobe, pretože potláčajú centrálny nervový systém. Damiana môže znížiť hladinu cukru v krvi, takže ľudia s cukrovkou by ju mali používať opatrne a v prípade potreby spolu s lekárom upraviť dávku antidiabetík. Nepoužívajte damiana počas užívania liekov obsahujúcich progesterón.

Vedľajšie účinky
Pri použití veľkého množstva damianu sa môžu vyskytnúť mierne vedľajšie účinky, ako sú laxatívne účinky a gastrointestinálne poruchy, zmeny nálady, nespavosť. Damiana môže spôsobiť alergiu. V tomto prípade by sa malo jej používanie prerušiť.

CHARAKTERISTIKA RASTLÍN
Je to ker, ktorý dosahuje výšku približne jedného metra. Rastie v horúcich a suchých oblastiach južných Spojených štátov, Mexika, Strednej a Južnej Ameriky. Damiana je zarastený olivovozelenými, podlhovastými listami s kopijovitým tvarom a zúbkovanými okrajmi. Vytvára malé, intenzívne žlté kvety pozostávajúce z piatich okvetných lístkov. Kvety aj listy pekne vôňajú. Jeho ovocie má svetlo zelenú farbu a oválny tvar rozdelený na tri časti.Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: