Lotus ružový kvet - Nelumbo nucifera - 50g vcelku Náhľad

Lotus ružový kvet - Nelumbo nucifera - 50g vcelku

AR76624

Zloženie: Lotus ružový kvet - Nelumbo nucifera - 50g vcelku
Zaradenie: Relax a spánok

Na sklade

6,65 €

Detaily

Zloženie: Lotus ružový kvet - Nelumbo nucifera - 50g vcelku
Zaradenie: Relax a spánok

Ružový lotos - kvet

Ružový lotosový kvet (Nelumbo nucifera) obsahuje látky, ktoré upokojujú myseľ, odbúravajú stres a príjemne relaxujú. Ružový lotos je rastlina so širokým využitím. Jeho podzemky, semená, mladé listy a lupene kvetov sú jedlé, majú tiež množstvo zdraviu prospešných vlastností, a preto sa používajú v tradičnej čínskej medicíne a ajurvéde.

Lotosové kvety sa v minulosti používali pri horúčke, cholere, žalúdočných a črevných vredoch, ochoreniach pečene a pri poškodení ciev. Kvety boli aj tonikom pre srdce a po zmiešaní s medom sa prikladali na oči postihnuté infekciou alebo zápalom. Lotosové kvety sa pestujú aj na okrasné účely a získavajú sa z nich éterické oleje.

Ružový lotos rástol na brehoch Nílu od nepamäti. Starí Egypťania si ju obľúbili a považovali ju za posvätnú rastlinu, ktorú uctievali a ktorá bola pre nich symbolom stvorenia a znovuzrodenia. Z Egypta sa lotos dostal do Ázie a začal sa pestovať v Perzii, Indii a Číne, kde sa stal veľmi populárnym a kde sa s ním tiež zaobchádzalo s rešpektom a využíval sa pri náboženských rituáloch. Dodnes je lotos prítomný v ázijskej kultúre ako symbol čistoty a nazýva sa posvätný alebo indický lotos alebo čínske lekno.


Zdraviu prospešné vlastnosti:
Ružový lotos je cenený predovšetkým pre svoje upokojujúce vlastnosti. Lotosové nálevy pomáhajú uvoľniť myseľ, znižujú hladinu stresu a zmierňujú nervové napätie. Priaznivo ovplyvňujú koncentráciu a znižujú intelektuálnu únavu. Sú tiež skvelou oporou pri dlhej meditácii.
Ružový lotos má okrem sedatívneho účinku aj mierne sťahujúci a antiseptický účinok na tráviaci trakt a priaznivo pôsobí na sliznicu žalúdka a čriev.


APLIKÁCIA
vysoká úroveň stresu a nervového napätia
podráždenosť
rozptýlenie
problémy so zaspávaním
intelektuálna únava
meditácia


ZLOŽENIE
Ružový lotos - kvet 100%. Najkvalitnejšia surovina!

Najdôležitejšie bioaktívne látky prítomné v lupienkoch lotosu sú nuciferín, N-nonuciferín a nelumbozid. Vedľa nich sú flavonoidy a fenolové kyseliny.


AKO POUŽIŤ
Lotosový čaj:
1-2 polievkové lyžice sušených lotosových kvetov zalejte pohárom vriacej vody. Prikryte a parte 10-15 minút.

vodný extrakt:
50 g sušených kvetov zalejeme 2 šálkami vody, privedieme do varu a na miernom ohni varíme 15-20 minút. Odstráňte kvety a pokračujte vo varení, kým sa prebytočná voda neodparí. Výsledný extrakt by mal mať konzistenciu sirupu alebo pasty. Extrakt možno skladovať v tesne uzavretej nádobe v chladničke.

Mletý lotos:
1 čajová lyžička prášku zalejte pohárom teplej alebo horúcej vody. Po vychladnutí vypite spolu s práškom. Používajte 2-3 krát denne.


SPOLUPRÁCA
Damiana, palina a kocúrnik umocnia relaxačné vlastnosti ružového lotosu.


KONTRAINDIKÁCIE
Lotosový kvet sa považuje za bezpečný produkt. V prípade precitlivenosti sa má vysadiť. Účinky užívania lotosu počas tehotenstva a dojčenia nie sú známe, preto je lepšie sa mu vtedy vyhnúť.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Ružový lotos, Nelumbo nucifera alebo Nelumbo nucifera patrí do čeľade lotosových a je to trváca rastlina. Vo voľnej prírode sa vyskytuje takmer v celej Ázii, najmä vo východnej Ázii a v Austrálii. Rastie vo vodných nádržiach a potrebuje veľa priestoru a svetla, keďže môže dorásť až do výšky 6 m. V bahne na dne vodnej plochy tvorí lotos podzemok, z ktorého vyrastajú listy a kvety na dlhých hrubých stonkách.

Lotosové listy sú okrúhle a ich šírka dosahuje až 1 m. Plávajúce na vode sú ploché a vyvýšené nad hladinou sú v strede mierne zapustené. Lotosové listy sú schopné samočistenia nazývaného lotosový efekt. Kvety sú svetloružové a ich priemer je od 10 do 30 cm. Pozostávajú z okvetných lístkov v tvare slzy, ktoré sú obklopené početnými piestikmi a tyčinkami, a charakteristického žltého kvetného základu, ktorý potom rastie a v jeho dutinách sa objavujú semená.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

17 ďalších produktov v rovnakej kategórii: