Mučenka jedlá vňať - Passiflora incarnata - 250g sekaný Náhľad

Mučenka jedlá vňať - Passiflora incarnata - 250g sekaný

AR76593

Zloženie: Mučenka jedlá vňať - Passiflora incarnata - 250g sekaný
Zaradenie: Relax a spánok

Na sklade

13,07 €

Detaily

Zloženie: Mučenka jedlá vňať - Passiflora incarnata - 250g sekaný
Zaradenie: Relax a spánok


Mučenka (Passiflora incarnata) má mimoriadne účinné anxiolytické a sedatívne účinky, čo potvrdili štúdie na zvieratách a na ľuďoch. Jeho účinné látky prispievajú k zlepšeniu spánku a znižovaniu úrovne stresu a tiež pomáhajú zmierňovať silné emócie. Benzoflavón prítomný v mučenke sa používa pri liečení závislosti na alkohole, nikotíne, THC a opioidoch. Táto zaujímavá rastlina je v súčasnosti predmetom mnohých vedeckých štúdií a pokusy na zvieratách ukazujú, že možnosti jej použitia sú skutočne veľké. Okrem sedatívnych vlastností mučenky sa skúmali aj účinky na znížené libido, príznaky astmy, kašeľ a Parkinsonovu chorobu.

Passiflora incarnata rastie v tropických oblastiach Ameriky. Mnoho storočí ju používali pôvodní obyvatelia Severnej a Južnej Ameriky, ktorí už dlho poznali jej upokojujúci účinok. Používali mučenky predovšetkým na problémy so spánkom a úzkosť, ale aj na silnú bolesť, gastrointestinálne vredy a hemoroidy, ako aj na bolestivé menštruácie a počas menopauzy. Názov tejto rastliny bol daný španielskymi prieskumníkmi, ktorí spojili úžasné kvety mučeníka so symbolikou Kristovho ukrižovania a vzali to ako znak toho, že ich úsilie o premenu Indov na kresťanstvo je správne.

Zdravotné vlastnosti:
Má upokojujúci účinok. Znižuje stres a nervové napätie. Pomáha zmierňovať silné emócie. V štúdiách na myšiach sa pozorovala zmena v správaní zvierat pod vplyvom bylinných extraktov. Behaviorálne testy ukázali zníženie úzkosti a sedatívne účinky, ako aj predĺžený spánok. Predpokladá sa, že aktívne zlúčeniny aktivujú receptory v GABAergickom systéme, čo vedie k inhibícii nervového systému.

Uľahčuje zaspávanie a zlepšuje kvalitu spánku. Použitie mučenky má za následok predĺženie fázy REM, a tým zlepšenie kvality a hĺbky spánku a lepšiu regeneráciu. Uskutočnila sa štúdia, v ktorej účastníci konzumovali infúziu Passiflora incarnata alebo petržlenu (placebo) 7 dní pred spaním. Zistilo sa, že u konzumentov infúzie mučenky bola kvalita spánku oveľa vyššia ako v kontrolnej skupine.

APLIKÁCIE
vysoká úroveň stresu
nervozita, podráždenie
silné emócie
problémy so spánkom
rozjímanie
relaxácia

ZLOŽENIE
Mučenka (Passiflora incarnata) - 100% bylina. Surovina najvyššej kvality!

DÁVKOVANIE A NÁVOD NA POUŽITIE
Passiflora - (rezaná bylina):
1-2 čajové lyžičky byliny zalejeme 1 šálkou vody, prikryjeme a paríme 10-15 minút. Precediť. Konzumujte 3-4 poháre denne vo zvýšenom stave alebo 1 pohár večer, aby ste zlepšili kvalitu spánku.

Tinktúra 1:5
Alkohol 40 - 60%. 1-2 čajové lyžičky (5-10 ml) 3-krát denne.

Výťažok 1:1
Alkohol 25%. 2 až 5 ml 3-krát denne.

Prášok:
Rozdrvte bylinky a spotrebujte 1 až 8 g za deň.

SPOLUPRÁCA
Lepší spánok: ashwagandha, tryptofán.
Relaxácia: damiana, catnip, ružový lotos.
Anxiolytický / antistresový účinok: brahmi, ashwagandha.

Kontraindikácie
Bylinu by nemali používať tehotné ženy, pretože môže spôsobiť kontrakcie maternice. Dojčiace matky by sa jej tiež mali vyhnúť.
Použitie farmakologických sedatív alebo tabletiek na spanie spolu s mučenkou sa neodporúča.

CHARAKTERISTIKY RASTLÍN
Rodnou oblasťou výskytu sú tropické a subtropické oblasti Severnej, Južnej a Strednej Ameriky. Dnes sa pestuje na celom svete. Európe sa nachádza v skleníkoch a botanických záhradách, kde sa pestuje ako okrasná rastlina. Passiflora incarnata je horolezec dosahujúci dĺžku 10 m. Má fúzy, ktorými lezie na stromy alebo ine podpory. Zarastá listami s 3 alebo 5 listami s hlbokými zarážkami a ostrými špičkami. Ich dĺžka je 7 až 17 cm a povrch je hladký a lesklý. Na okrajoch sú veľmi malé zuby. Mučenky sú jednou z najneobvyklejších kvetín v prírode.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

17 ďalších produktov v rovnakej kategórii: