Granátové jablko kvet - Punica granatum - 50g sekaný Náhľad

Granátové jablko kvet - Punica granatum - 50g sekaný

AR76147

Zloženie: Granátové jablko kvet - Punica granatum - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

8,76 €

Detaily

Zloženie: Granátové jablko kvet - Punica granatum - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Kvet - granátové jablko (Flos Granati) priaznivo ovplyvňuje metabolizmus glukózy a lipidov, je bohatým zdrojom antioxidantov a stará sa o stav ciev a srdca. Táto surovina bola prítomná v Ayurvede - medicíne a Unani už dávno ako prírodný liek na liečbu diabetu. Na druhej strane, v Číne, bola použitá na potlačenie šedivenia vlasov u mužov, pretože sa verilo že má mať omladzujúce vlastnosti. V Európe sú kvety z granátových jabĺk stále málo známe, ale existuje viac a viac vedeckých štúdií, ktoré potvrdzujú, že táto surovina môže byť hodnotným prvkom dietoterapie.

Vlastnosti podporujúce zdravie

Pomáha udržiavať správnu hladinu glukózy v krvi
Podporuje metabolizmus lipidov a pomáha pri regulácii hladiny cholesterolu a triglyceridov v krvi
Pozitívne ovplyvňuje fungovanie kardiovaskulárneho systému
Postará sa o správnu štruktúru tepien
Má silný antioxidačný účinok

ZLOŽENIE
Granátové jablko kvet 100%. Surovina najvyššej kvality.

DÁVKOVANIE A SPÔSOB POUŽITIA

Čaj z granátového jablka:

Variť
1-2 lyžičky surového materiálu zalejeme horúcou, ale nie vriacou vodou, prikryjeme a necháme niekoľko minút luhovať. Môžete pridať bylinky, napr. Mäta, tymián, harmanček, obľúbený listový čaj, citrónová tráva, med. Kvetina z granátového jablka má výraznú chuť.

Ďalšie použitie:

Ústne
Mleté granátové jablko možno užívať perorálne v množstve 1-2 lyžičky denne. Prášok je možné zmiešať s jogurtom, pridávať do džúsu, koktailu alebo posypať ovocný šalát.

Kontraindikácie
Kvet granátového jablka je bezpečný a môžu ho používať tehotné a dojčiace ženy a deti.

Charakteristika rastliny
Prírodzenou oblasťou jej výskytu sú India, západná Ázia, Kaukaz a Blízky východ. V súčasnosti sa s ním môžeme stretnúť v mnohých krajinách sveta s teplou a suchou klímou. Granátové jablko je malý strom alebo ker rastúci do výšky 3-5 m. Listy sú dlhé, svetlozelené s kopijovitým tvarom a lesklým povrchom. Ich dĺžka je 3-8 cm. Kvety rastú na vrchole vetvičiek v množstve jedného až troch kusov. Majú krvavočervenú alebo bielo-červenú farbu a zvonovitý tvar a ich priemer dosahuje 4 cm. Skladajú sa z 5-8 okvetných lístkov zapustených do lesklého oranžovo-červeného kalichu. Plody granátového jablka sú okrúhle a pokryté hrubou škrupinou, ktorá je zvonku svetlá alebo tmavo ružová a zvnútra belavá. Veľkosť plodu je 5-12 cm. Vo vnútri sa nachádza až niekoľko sto semien, ktoré sú pokryté šťavnatým, červeným, ružovým alebo žltým marínom.
Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: