Farbovník obyčajný - Isatis vňať - Isatis tinctoria - 50g sekaný

AR78997

Zloženie: Isatis vňať - Isatis tinctoria - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

7,33 €

Detaily

Zloženie: Isatis vňať - Isatis tinctoria - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny


Rastlina pochádza z Kaukazu, malej a strednej Ázie a do Európy sa priniesla v staroveku kvôli modrej farbe nazývanej indigová modrá, ktorá sa nachádza v jej listoch. Táto najstaršia rastlina mala v stredoveku najväčšiu popularitu. Používala sa na farbenie tkanín a maľovanie tvárí a tiel bojovníkom pred bojom. Tinktury z Isatis pozitívne ovplyvňujú kĺby a podporujú prirodzenú rezistenciu tela proti baktériám, vírusom a hubám.

Zdravotné výhody
Bylina je bohatá na antiseptické látky. Jej hlavnou úlohou v tele je podporovať prirodzenú obranyschopnosť tela proti baktériám a vírusom, ktoré spôsobujú infekcie, ako sú respiračné alebo zažívacie trakty, chrípka a nachladnutie. Podporuje aj boj proti organizmom s plesňovými infekciami. Aktívne zložky pôsobia protizápalovo v kĺboch, čím pozitívne ovplyvňujú ich štruktúru, elasticitu a mobilitu. Zaujímavé je, že listy obsahujú 20-krát viac glukozmicínu ako brokolica.

APLIKÁCIE
podporuje odolnosť voči bakteriálnym a vírusovým infekciám a plesňovým infekciám
pomoc v oblasti zdravia kĺbov

ZLOŽENIE
100% Suroviny najvyššej kvality.

POUŽITIE
1 polievkovú lyžicu byliny zaliať pohárom vriacej vody, zakryte a nechajte luhovať 15-20 minút. Konzumujte 2-3x denne.
tinktúra: 1:5 alkoholu 40 až 50%. Macerujte 2 týždne. Užívajte 3x denne 5 ml.

Kontraindikácie
Nepoužívajte u ľudí s precitlivenosť na rastlinu Isatis vňať alebo aspirín (obsahuje zlúčeniny podobné aspirínu), tehotenstve a počas kojenia.
Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: