Diablov pazúr koreň - Harpagophytum procumbens - 50g sekaný Náhľad

Diablov pazúr koreň - Harpagophytum procumbens - 50g sekaný

AR76047

Zloženie: Diablov pazúr koreň - Harpagophytum procumbens - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

6,60 €

Detaily

Zloženie: Diablov pazúr koreň - Harpagophytum procumbens - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Diabolský pazúr (Harpagophytum procumbens) je púštna rastlina, ktorej veľký silný koreň sa používa v tradičnej medicíne v južnej Afrike. Miestni obyvatelia už dlhé roky používajú diabolský pazúr v prípadoch bolesti svalov, kĺbov a kostí. Táto rastlina má pozitívny vplyv nielen na pohybový systém, ale aj na tráviaci systém. Koreň sa zhromažďuje po kvitnutí rastliny. Po vysušení a rozomletí na prášok sú z neho vyrobené extrakty a prípravky vo forme kapsúl, mastí, krémy a tinktúry.

Semená majú charakteristický tvar, z ktorých rastú mnohé zahnuté výčnelky. Prichytia sa na kožu zvierat a často ich zrania, alebo dokonca ich usmrtia, a preto sa hovorovo tejto rastline hovori ako o diablovom pazúre.

Vlastnosti podporujúce zdravie:
Najdôležitejšie účinné látky nachádzajúce sa v koreni sú irydoidy, medzi ktorými sa vyznačujú harpagozid, harpagid, prokumbid a procumbosid a flavonoidy s luteolínom a kemferolom v popredí, fenolikami, sterolmi a triterpénmi.

Vďaka kombinácii bioaktívnych zlúčenín obsiahnutých v koreňoch:

Pozitívne ovplyvňuje pohybový systém a podporuje fungovanie kĺbov, kostí a svalov
Podporuje tráviace procesy a zlepšuje chuť do jedla
Pozitívne ovplyvňuje stav pokožky

ZLOŽENIE:
Koreň Harpagophytum procumbens 100%. Surovina najvyššej kvality.

AKO POUŽÍVAŤ:
Suchý koreň by mal byť pred použitím pomletý.

Prášok sa môže užívať niekoľkými spôsobmi:

perorálne 3-krát denne na 1-2 g (približne ¼-½ čajovej lyžičky), po zmiešaní s teplou vodou
vo forme varenia
vo forme kvapalného extraktu
vo forme tinktúry

Odvar
1 čajová lyžička prášku - zaliať pohárom vriacej vody, zakryte a nechajte 30 minút luhovať. Pite trikrát počas dňa. Môže byť použitý externe na umývanie pokožky a slizníc.

Tekutý extrakt
Vložte 1 časť prášku do nádoby a nalejte 2 časťami alkoholu 40-60%. Zatvorte nádobu a pretrepte. Odložte minimálne 2 týždne. Vezmite 1-2,5 ml denne (½-½ čajovej lyžičky).

Tinktúra
Vložte 1 časť prášku do nádoby a zalejte 3 časťami  40% alkoholu. Zatvorte nádobu a pretrepte. Odložte minimálne 2 týždne. Vezmite 5 ml (1 čajovú lyžičku) trikrát denne.

Podzemná kôra môže byť tiež použitá na prípravu olejovej macerátu na vonkajšie použitie v oblasti bolesti kĺbov, kostí a svalov a na trenie do kože s akné a zápalovými zmenami, červené, opuchnuté a podráždené.

Opatrenia
Perorálne užívanie by nemalo trvať dlhšie ako 8 týždňov. Prestávka by mala trvať minimálne 3 týždne, po ktorých sa liečba môže obnoviť.

Kontraindikácie
Tehotenstvo a laktácia
Žalúdočné a duodenálne vredy

Interakcie
Môže zvýšiť účinok hypotenzných a antiarytmických liekov.

CHARAKTERISTIKA RASTLÍN
Harpagophytum procumbens je trvalý rastlina z rodiny Łapkowatych. Vyskytuje sa v krajinách Južnej Afriky, najmä v púštnych oblastiach Namíbie a na juhu Botswany. Je to plazivá rastlina s dĺžkou 1,5 metra. Jeho silné, hľuzovité korene merajú 90-120 cm. Je zarastený tmavozelenými, rezanými listami zaujímavého tvaru. Ich okraje sú zaoblené a mierne zvinuté smerom dovnútra. Krásne, veľké kvety haciendy majú bielo fialovú farbu a tvar sa podobá na trúbku. Ich koruna sa skladá z piatich spojených lístkov, ktoré sa otvárajú na vrchu. Ovocie je tvrdým, drevnatým žaludom s nezvyčajným vzhľadom, z ktorého sa vynárajú radiálne ramená a končí niekoľkými háčikmi. Vďaka hákom sa ovocie prichytáva ku koži zvieraťa.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: