Čiernohlávok obyčajný bylina - Prunella vulgaris - 50g sekaný Náhľad

Čiernohlávok obyčajný bylina - Prunella vulgaris - 50g sekaný

AR135576

Nové

Zloženie: Čiernohlávok obyčajný bylina - Prunella vulgaris - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Viac detailov

Na sklade

10,51 €

Detaily

Zloženie: Čiernohlávok obyčajný bylina- Prunella vulgaris - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Prunella vulgaris je odolná, kvitnúca rastlina, ktorej anglický všeobecný názov je self-heal alebo heal-all. Druhý pojem sa vyznačuje istou sugescie ohľadom všestrannosti jeho pôsobenia môže vyplývať z jeho bohatého chemického zloženia. V zložení značky bolo identifikovaných asi 200 biologicky aktívnych látok vrátane:

triterpény a saponíny - kyselina ursolová a oleanolová sú zodpovedné za väčšinu účinkov značky,
steroly – najmä β-sitosterol a stigmasterol,
flavonoidy - rutín, hyperozid, luteolín, kvercetín,
kumaríny,
fenylpropanoidy,
mastné kyseliny s dlhým reťazcom,
prchavé oleje,
cukry,
vitamíny (C a D),
alkaloidy,
živice,
horkosť,
triesloviny.

Tradične sa táto rozmanitosť využívala mnohými spôsobmi.
V Číne bola (a je) značka široko používaná ako zdraviu prospešný čaj. Táto rastlina je hlavnou zložkou bylinného nálevu Guangdong známeho ako Wanglaoji-Liang-Cha, ktorý sa historicky konzumoval ako chladivý nápoj v južnej Číne.
Na opačnej strane zemegule používali príslušníci kmeňov Blackfeet (Severná Amerika) nálev značky na starostlivosť o pokožku ľudí aj koní: používala sa na výplach očí v chladných alebo veterných dňoch a ako upokojujúci obklad pri okrem iného podráždenú pokožku. dlhodobý kontakt so sedlom.
Cherokee si tiež všimol vlastnosti rastliny na regeneráciu pokožky - infúzia rastliny sa používala na liečbu modrín, rezných rán a iných kožných lézií. Okrem toho rastlinu používali ako dochucovadlo do iných zdraviu prospešných zmesí. Granátové jablko bolo tiež bežnou zložkou ich stravy.
Kmeň Cree žuval bylinu, o ktorej sa verilo, že má priaznivý účinok na hrdlo.
Zato Irokézovia si touto značkou liečili takmer každú abnormalitu, ktorá ich postihla:) Obľúbili si však najmä jej pozitívny vplyv na dýchacie cesty a tráviaci systém.

AKCIA
pomáha udržiavať normálny krvný tlak
podporuje imunitné mechanizmy organizmu
podporuje regeneráciu pokožky

ZLOŽENIE
Čiernohlávok obyčajný (Prunella vulgaris) – 100% bylina. Najvyššia kvalita!

DÁVKOVANIE A AKO POUŽÍVAŤ

Čaj (rezaná bylina):
1-2 čajové lyžičky bylinky zalejte pohárom vriacej vody, prikryte a lúhujte 5-10 minút. Kmeň a piť pol pohára 3-4 krát denne.

Odvar:
1-2 čajové lyžičky bylinky zalejte pohárom vriacej vody, prikryté povarte 1-2 minúty, sceďte a pite pol pohára 1-2x denne.
Odvar je vhodný aj na vonkajšie použitie – na vyplachovanie úst.

Tinktúra:
Pomery 1:5. Alkohol 60%. Macerujte aspoň 7 dní. Užívajte 5-10 ml (1-2 čajové lyžičky) 3-4 krát denne.

KONTRAINDIKÁCIE
Precitlivenosť na rastlinu, tehotenstvo, dojčenie

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Čiernohlávok obyčajný je druh trvácej rastliny z čeľade Lamiaceae. Známy obyvateľom Afriky a Severnej Ameriky, Ázie, Európy a Austrálie. Rastlina je trváca rastlina dosahujúca výšku až 70 cm, so sivozelenými, oválnymi listami. Jeho riedko osrstená, vzpriamená stonka je zakončená drobnými fialovými kvietkami zoskupenými v súkvetiach. Pod zemou má rastlina plazivý podzemok. Rastlina kvitne od mája do októbra a jej hladké a lesklé semená dozrievajú od augusta do septembra.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: