Ženšen sibírsky 400 mg x 60 kapsúl - Eleutherococcus senticosus Náhľad

Ženšen sibírsky 400 mg x 60 kapsúl - Eleutherococcus senticosus

AR2645

Zloženie: Ženšen sibírsky 400 mg x 60 kapsúl - Eleutherococcus senticosus
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach

Na sklade

10,90 €

Detaily

Zloženie: Ženšen sibírsky 400 mg x 60 kapsúl - Eleutherococcus senticosus
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach

Sibírsky ženšen (Eleutherococcus senticosus) je rastlina, ktorá sa používa po stáročia v stavoch vyčerpania a slabosti. Tradične sa používa ako posilňujúci prostriedok, zvyšuje fyzickú kondíciu a zvyšuje psychickú kondíciu. Sibírsky ženšen sa považuje za rastlinu s adaptogénnou aktivitou, ktorá podporuje správne fungovanie imunitného systému a zvyšuje toleranciu voči stresu alebo nepriaznivým podmienkam. Používa sa pravidelne, má pozitívny vplyv na pohodu, zvyšuje energetickú hladinu a zlepšuje kognitívne fungovanie. Prispieva k zlepšeniu procesov učenia, pamätania a koncentrácie. Okrem toho chráni nervové bunky pred poškodením reaktívnymi druhmi kyslíka a tiež podporuje ich regeneráciu. Aj siberský ženšen pomáha očistiť telo škodlivých metabolitov.

Vlastnosti podporujúce zdravie

Podporuje správne fungovanie imunitného systému. Výskum potvrdzuje priaznivý účinok sibírskych ženšenu na imunitný systém. Významný nárast počtu NK buniek, niektorých interleukínov a T lymfocytov sa pozoroval po 4 týždňoch aplikácie. Vďaka tomu je organizmus lepšie prispôsobený na obranu proti infekciám.

Má neuroprotektívne účinky a zlepšuje kognitívne funkcie. Sibírsky ženšen chráni nervové bunky pred oxidačným stresom a optimalizuje zápalovú reakciu tela. Štúdie preukázali, že extrakt sibírskeho ženšenu podporuje prirodzenú regeneráciu axónov a dendritov a podporuje rekonštrukciu synapsí, ktoré boli úmyselne poškodené amyloidom β.1. V iných experimentálnych štúdiách sa preukázalo, že výťažok ženšenu chráni bunky hippokampu (štruktúry mozgu úzko súvisiace s pamäťou) a znižuje deficity priestorovej pamäti po ischémii mozgu. Pozitívne účinky na učenie, pamäť a koncentráciu pozornosti boli tiež potvrdené u ľudí. Sibírsky ženšen podporuje kognitívne fungovanie a pozitívne ovplyvňuje pohodu a náladu. Prispieva k obnoveniu prirodzenej psychickej rovnováhy, zmierňuje aj ochorenia súvisiace s menopauzou.

Odstraňuje únavu a stres. Sibírsky ženšen sa odporúča v podmienkach vysokého psychofyzického zaťaženia, intenzívnej duševnej a fyzickej práce, ako aj v stave dlhotrvajúceho pocitu vyhorenia alebo únavy. Sibiřský ženšen v tabletách dodáva energiu a zvyšuje efektivitu práce. Má silný a protistresový účinok, zvyšuje toleranciu voči škodlivým environmentálnym podmienkam. V randomizovaných štúdiách s placebom sa preukázalo, že sibírsky ženšen znižuje kardiovaskulárnu stresovú odozvu.

Ďalšie pro-zdravotné vlastnosti:

Spomaľuje starnutie buniek
Podporuje proces detoxikácie a čistenia organizmu
Optimalizuje zápalovú reakciu tela
Je adaptogénny - zvyšuje prispôsobivosť

AKO POUŽÍVAŤ
Odporúčané použitie: 1-2 kapsuly denne: ráno a pred obedom.
Neprekračujte odporúčanú dávku. Odporúčaný denný príjem nebol stanovený. Diétne doplnky nemôžu nahradiť pestrú stravu a zdravý životný štýl.

ZLOŽENIE

1 kapsula obsahuje 200 mg extraktu z koreňa sibírskeho ženšenu (Eleuterococcus senticosus) štandardizovaného na 0,8 % eleuterozidov a 200 mg mletého koreňa sibírskeho ženšenu. Surovina najvyššej kvality! Bez doplnkov. Celulózová kapsula – vhodná pre vegánov.


Kontraindikácie
Nepoužívajte počas tehotenstva. Prípravky obsahujúce siberský ženšen sú dobre tolerované ľuďmi. Neodporúča sa však užívať siberský ženšen už poobede a večer, pretože môže spôsobiť, že je ťažké zaspať.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: